Aktualności

Nagrodzeni w konkursie na koncepcję budynków w Warszawie

6 czerwca 2023 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami przy ul. 1 Sierpnia 30B w Warszawie. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!

Warsztaty ENHANCE ‘Artificial Intelligence in Higher Education’ - 22 czerwca 2023, online

Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zapraszają pracowników i studentów PW na międzynarodowe warsztaty poświęcone roli i znaczeniu sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym. Szczególna uwaga będzie poświęcona wyzwaniom związanym ze stosowaniem narzędzi takich jak ChatGPT. 

Spotkanie wokół książki KRAJOBRAZ ARCHITEKTONICZNY WARSZAWY W 2022 ROKU

Zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół książki KRAJOBRAZ ARCHITEKTONICZNY WARSZAWY W 2022 ROKU: 20 czerwca 2023 roku, o godzinie 18.00.

IX edycja plebiscyt Mies+ WAPW na najbardziej pociągającą ideę architektoniczną

Zachęcamy Państwa do głosowania na najciekawsze idee projektowe na Wydziale.

Wykład i warsztat Niepełnosprawność – poczuj to

Program:
• Wytyczne normy DIN 18040
• Universal Design
• Praktyczny warsztat

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr Marta Emilia Dziewiecka

29 czerwca 2023 r. godz. 13:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Twierdza Kłodzko 2023

Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki WAPW zaprasza studentów 6-go semestru st. jedn. na SEMINARIUM WYBIERALNE: REWALORYZACJA ZESPOŁÓW ZABYTKOWYCH

Wystawa prac rysunkowych pochodzących ze zbiorów Wydziału Architektury PW

W imieniu Dziekana Wydziału Architektury PW dr hab. inż. arch. Krzysztofa Koszewskiego oraz Prodziekana ds. Studiów Wydziału Architektury PW dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. PW zapraszamy na wystawę prac rysunkowych pochodzących ze zbiorów Wydziału Architektury PW.

Spotkanie wokół książki Notes Archikultury 2 czerwca 17.30 ZODIAK

Zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół książki Notes Archikultury : 2 czerwca 2023 roku, o godzinie 17.30.

Zajęcia piątkowe odbędą się we wtorek

"4. pkt 2 W semestrze letnim: 06.06.2023 r. (wtorek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek."

– zgodnie z §1 ust. 4 pkt 2 Zarządzenia nr 32/2022 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2022/2023.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy

W sobotę 20 maja po raz drugi obchodziliśmy Święto Wydziału Architektury PW. Podczas wydarzenia poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszy dyplom prośrodowiskowy: Ogólnopolski konkurs dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy. Mitygacja Antropopresji oraz Adaptacja do Zmian Klimatu w Architekturze i Urbanistyce.

Naukowcy z naszego Wydziału w projekcie innowacyjnej farmy akwaponicznej.

AquaFarma, która została niedawno otwarta we Wrocławiu, oferuje mieszkańcom centrum miasta dostęp do świeżej, zdrowej i ekologicznie produkowanej żywności. To główne korzyści wynikające z tego innowacyjnego rozwiązania, które zostało stworzone w ramach polsko-norweskiego projektu, w którym uczestniczy Politechnika Warszawska.

Praca absolwenta w finale Young Talent Architecture Award

Praca magisterska Marka Martynowicza z naszego Wydziału znalazła się wśród 38 projektów rywalizujących o Young Talent Architecture Award.

Relacja ze Święta WAPW

W sobotę 20 maja po raz drugi obchodziliśmy Święto Wydziału Architektury PW. Absolwenci odebrali dyplomy, był obowiązkowy rzut biretem, poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszy dyplom prośrodowiskowy, przeprowadziliśmy trzecią już Aukcję Prac na rzecz Ukrainy, a całość dopełnił piknik studencki na dziedzińcu.

„Druga tura dla tektury”

To inicjatywa studentów WAPW z materiałami do makiet z recyklingu! Znajdziecie tu dużo różnych surowców, którymi możecie się swobodnie bawić. A jeśli macie jakieś swoje własne materiały, które chcecie dodać do „2 tury”, to też zapraszamy!

CSZ PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe pt. „Rola danych i technologii geoinformacyjnych w tworzeniu infrastruktury informacji przestrzennej państwa”.

Seminarium ma na celu przedstawienie osiągnięć zespołów reprezentujących poszczególne dyscypliny nauki w Politechnice Warszawskiej. Drugie spotkanie w cyklu będzie dotyczyło dyscypliny Inżynieria lądowa, geodezja i transport, omówione zostaną zagadnienia budowy krajowej infrastruktury informacji przestrzennych oraz metody jej włączenia w infrastrukturę europejską.

Zapraszamy do udziału w aukcji Architekci – Ukrainie

To kolejna okazja na wylicytowanie dzieł architektów z naszego Wydziału i pomoc Ukrainie. Trzecia już aukcja odbędzie się podczasŚwięto WAPW 20 maja 2023 r.

Święto WAPW 20 maja 2023 roku

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza na Święto WAPW w dniu 20 maja 2023 roku.

Gratulacje dla absolwenta WAPW Wyróżnienia za pracę dyplomową!

Serdeczne gratulacje dla mgr inż. arch. Damiana Granosika, za otrzymanie Wyróżnienia w konkursie "Design Educates Awards", za pracę dyplomową przygotowaną pod kierunkiem dr inż. arch. Eweliny Gawell.

The Social Media Challenge - FOR A SUSTAINABLE AND SMART CITY

Zachęcamy studentów i pracowników Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w drugim konkursie The Social Media Challenge pt. FOR A SUSTAINABLE AND SMART CITY, który organizuje konsorcjum ENHANCE.

Introductory lecture to the hypothetical 3D reconstruction of lost architectural heritage

Dziekan Wydziału Architektury PW zaprasza na wykłady wprowadzające do hipotetycznej rekonstrukcji 3D utraconego dziedzictwa architektonicznego.
Wykłady promują projekt Erasmus+:  CoVHer – Computer-based Visualization of Architectural Cultural Heritage.

Jubileusz 100-lecia urodzin Pani Barbary Gancarczyk

Zdjęcie z wizyty Pani Gancarczyk na WAPW w 2019 r.

W dniu 18.04.2023 roku Pani Barbara Gancarczyk, absolwentka naszego Wydziału, obchodziła Jubileusz 100-lecia urodzin. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć społeczności akademickiej tę niezwykłą postać – uczestniczkę Powstania Warszawskiego, świadka ważnych wydarzeń w historii Warszawy i Polski.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji: „Architektura Wyzwań – Odbudowa Ukrainy”,

Architecture of Challenges – Rebuilding Ukraine’,

«Архітектура викликів – відбудова України»,

organizowanej przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie oraz Narodowy Instytut Dziedzictwa, która odbędzie się w siedzibie Muzeum Łazienki Królewskie w dniach 3 - 4 lipca 2023 r. (poniedziałek - wtorek).

Multimedialna prezentacja studenckich opracowań konkursowych - Nowy Europejski Bauhaus - Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a Tożsamość Miasta

Dziekan Wydziału Architektury PW i Katedra Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego WAPW serdecznie zapraszają dnia 24.04.2023 (Poniedziałek) o godz. 11.15, do Holu Wydziału Architektury PW na II piętrze, na wręczenie dyplomów i symbolicznych nagród oraz multimedialną prezentację studenckich opracowań konkursowych pt. "Nowy Europejski Bauhaus- Wizja Rozwoju Centrum Stalowej Woli a tożsamość Miasta"

Kto wymyśla Warszawę?

Działka dawnego liceum Hoffmanowej to jedno z najgorętszych miejsc w centrum Warszawy. Przyjdźcie w weekend i zobaczcie jak Studentki i Studenci WAPW wtrącili do tych gorących dyskusji swoje trzy grosze!