Aktualności

Prezentacja Specjalności A2 - ARCHITEKTURA ŚRODOWISKA ZAMIESZKIWANIA

W imieniu dr inż architekta Jerzego Grochulskiego, prof. uczelni i zespołu nowo powołanego Zakładu Architektury Środowiska Zamieszkania, zapraszamy do udziału w zajęciach specjalności A2: architektura środowiska zamieszkiwania.

Prezentacja Specjalności AI - ARCHITEKTURA INFORMACYJNA

Zapraszamy studentów studiów magisterskich WAPW na prezentację Specjalności AI - ARCHITEKTURA INFORMACYJNA

Prezentacja specjalności A3 – ARCHITEKTURA TECHNOLOGII i STRUKTURY – KONTEKSTU i ZNACZENIA

W imieniu prof. arch. Anny Marii Wierzbickiej i całego zespołu prowadzących zapraszamy na prezentację specjalności. Ze względu na zmianę nazwy specjalności A3 z Architektura Technologii i Struktury na Architektura Kontekstu i Znaczenia oraz zawartość merytoryczną programu zachęcamy do wzięcia udziału w prezentacji.

Praca magisterska absolwentki naszego Wydziału wyróżniona przez Prezydenta Warszawy

Praca magisterska Pauliny Zduńczyk z naszego Wydziału została wyróżniona w 7. edycji konkursu Prezydenta Warszawy na najlepszą pracę dyplomową z zakresu rozwoju stolicy.

W dniach od 14.11.2022 r. do 28.11.2022 r. wejście do budynku będzie możliwe jedynie poprzez furtkę od ulicy Lwowskiej 12

W związku z remontem wejścia głównego w dniach od 14.11.2022 r. do 28.11.2022 r. wejście do budynku będzie możliwe jedynie poprzez furtkę od ulicy Lwowskiej 12. Przepraszamy Państwa za utrudnienia.

Oferta zajęć sportowych dla pracowników PW

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW informuje, że od listopada 2022r. wznowiona została edycja zajęć sportowych dla pracowników.

Gratulacje dla nagrodzonych w 7. Konkursie Architektoniczno-Urbanistycznym 2022 „Lider Dostępności”

W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda uhonorowali laureatów VII edycji Konkursu Architektoniczno–Urbanistycznego „Lider Dostępności”. Celem Konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Ewelina Siestrzewitowska

21 listopada 2022 r. godz. 14:30, Sala Rady Wydziału

Program Mentoringowy WAPW ruszył!

Dzięki współpracy Biuro Karier PW, OW SARP i WAPW Program Mentoringowy WAPW ruszył. Na wczorajszym spotkaniu u Dziekana Krzysztofa Koszewskiego omówiliśmy ostatnie szczegóły. A już niebawem rekrutacja dla Was – przyszłych Mentees!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Klara Kantorowicz

8 listopada 2022 r. godz. 15:05, audytorium im. S. Noakowskiego

09.11.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

W semestrze zimowym: 09.11.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek – zgodnie z §1 ust. 3 pkt 1 Zarządzenia nr 32/2022 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2022/2023.

Gratulacje dla nagrodzonych w 23. edycji konkursu Architektura Betonowa

24.10. 2022 r. poznaliśmy wyniki XXIII. edycji Dorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Architektura Betonowa 2022. Konkurs jest efektem współpracy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Producentów Cementu. Na konkurs nadesłano 30 prac dyplomowych z 10 Wydziałów Architektury.

Projekt Sunglider z kolejną nagrodą

Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.

Stypendium pod choinkę

Do Świąt jeszcze trochę czasu (choć pogoda może tu wprowadzić w błąd), a my już na dobre wchodzimy w klimat choinkowo-mikołajkowo-prezentowy - zbieramy zgłoszenia do Stypendium pod choinkę 2022

Zbieramy rękodzieło na Kiermasz Świąteczny PW

Do tej pory w kiermaszowym domku PW w zamian za datek można było otrzymać różne uczelniane gadżety. W tym roku rozszerzamy tę formułę i poszukujemy różnego rodzaju rękodzieła wykonanego przez pracowników, studentów i doktorantów PW. Na zgłoszenia czekamy do 25 listopada.

Gratulacje dla absolwentów WAPW nagrodzonych w Konkursie o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”.

W piątek, 7 października 2022 ogłoszono wyniki 58. edycji Konkursu o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”. Wśród wyróżnionych prac, znalazły się projekty wykonane przez naszych absolwentów.

Daylight Talks - wykład prof. Ewy Kuryłowicz

We wtorek 18 października 2022 r. o godz. 16:00 zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia wykładu prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz na temat światła dziennego.

Grand Prix dla zespołu z Politechniki Warszawskiej

Gratulacje dla zespołu z Politechniki Warszawskiej (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej) za otrzymanie nagrody Grand Prix i 24 tys. zł w konkursie dla studentów architektury i budownictwa pt.: "Dwa oblicza jedna przyszłość betonu komórkowego i prefabrykacji betonowej"

Gratulacje dla nagrodzonych w V edycji konkursu Nagroda NIAiU

Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością to konkurs dla absolwentów różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie podejmujących temat przestrzeni wspólnych i publicznych. Wśród wyróżnionych prac znalazła się także praca dyplomowa absolwentki naszego Wydziału.

Relacja z uroczystej inauguracji roku akademickiego

W dniu 1 października odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/2023 na naszym Wydziale. 

Poradnik dla kandydatów na studia na Politechnice Warszawskiej

Maturzyści i maturzystki mają przed sobą ważną decyzję o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Aby pomóc im odnaleźć się w nowej, studenckiej rzeczywistości, CZIiTT przygotował publikację “Poradnik dla kandydatów na studia w Politechnice Warszawskiej”.

Oferta CenterMed dla studentów

CenterMed Warszawa - kontynuator tradycji przychodni dla studentów PALMA  świadczy darmową pomoc medyczną w zakresie lekarza pierwszego kontaktu w ramach NFZ i ubezpieczenia zdrowotnego. 

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2022/2023

1 października 2022 roku
13:30 w pawilonie wystawowym Gmachu Wydziału Architektury PW
przy ulicy Koszykowej 55

Wyróżnienie specjalne SARP FR 2022 dla Emilii Czajki

Serdeczne gratulacje dla Emilii Czajki - studentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej za otrzymanie nagrody SARP FR 2022 - Wyróżnienie specjalne w formie dyplomu

Kolejna już nagroda dla projektu Sunglider!

Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.