Informacje nadesłane

Zapraszamy do udziału w programie ATHENS

Sesje ATHENS odbywają się 2 razy do roku, w marcu i w listopadzie. Każda z nich obejmuje 5-dniowy intensywny kurs (30 godzin) i program kulturalny European Dimension Activities (10-15 godzin). Na zakończenie instytucja goszcząca oficjalnie uznaje/ocenia wykonane prace uwzględniając wyniki zorganizowanego przez siebie egzaminu, ocenionego zgodnie z lokalnym systemem oceniania. Za każdą sesję można uzyskać 2-3 punkty ECTS. Uczestnictwo jest bezpłatne, a koszty podróży i utrzymania studenci pokrywają we własnym zakresie. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 12-19 marca 2022 r.

Biblioteka Publiczna m.st. Warszawy Biblioteka Główna Woj. Mazowieckiego zaprasza na spotkanie z Jarosławem Loretzem

Dział Varsavianów Biblioteki Publicznej m.st Warszawy – Biblioteki Głównej Woj. Mazowieckiego zaprasza na wieczór autorski Jarosława Loretza poświęcony jego książce „Przejdziem Wisłę i nie tylko. Dzieje mostów na Mazowszu”. Książka stanowi ostatnią część „trylogii wiślanej” Wydawnictwa Warszawskiego, obejmującej też „Wisłę na Mazowszu. XIX-wieczne plany regulacji rzeki w granicach byłego zaboru rosyjskiego” Lecha Królikowskiego (2019) oraz „Po Wiśle pod parą” Włodzimierza Winka (2020).
  

Zapraszamy do udziału w webinarze NOW_Webinarium #3

Igloo - Stowarzyszenie Habitat i Architektura oraz Fundacja Globalworth organizują trzecie Webinarium w ramach konkursu 2031 NOW_nasze miasta za dziesięć lat. Prelegentem będzie Krzysztof Ingarden. Zapraszamy w czwartek, 13 stycznia, o godzinie 12:00 na spotkanie z naszym gościem specjalnym, architektem i profesorem Krzysztofem Ingardenem, który wygłosi wykład oparty na wspólnym polsko-japońskim projekcie studenckim: renowacji miasta, z ogólnym i teoretycznym spojrzeniem na współczesne utopie miejskie i ich porażkę.

Zapraszamy do zapoznania się z Poradnikiem dobrych praktyk architektonicznych dla Mokotowa

Jest to kolejny z serii poradników - wcześniej opracowana takie powstały m.in. dla Żoliborza i Muranowa. Opracowanie to ma pomóc w zrozumieniu urbanistyki i architektury naszej dzielnicy. W publikacji znajdują się także praktyczne porady dla inwestorów i zarządców, przykłady dobrych i złych wzorów w działaniach remontowych. 

Zapraszamy na spotkanie promujące Poradnik dobrych praktyk architektonicznych dla Mokotowa - kolejny z serii poradników - wcześniej opracowana takie powstały m.in. dla Żoliborza i Muranowa.

Zapraszamy na spotkanie promujące  Poradnik dobrych praktyk architektonicznych dla Mokotowa - kolejny z serii poradników - wcześniej opracowana takie powstały m.in. dla Żoliborza i Muranowa. Opracowanie to ma pomóc w zrozumieniu urbanistyki i architektury naszej dzielnicy.

Stypendium praktyka z „Warsztatami z mentorem” i konkurs teoria - nabór do nowej edycji programów Fundacji im. Stefana kuryłowicza

Ruszył nabór zgłoszeń do VII edycji Stypendium PRAKTYKA w nowej odsłonie – trzyetapowego konkursu połączonego ze stacjonarnymi, 2-dniowymi „Warsztatami z Mentorem”, które Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zorganizuje w Gdańsku w dn. 26-27 marca 2022 r., oraz nabór do IX edycji Konkursu TEORIA.

Fundacja Globalworth i Igloo ogłaszają międzynarodowy konkurs architektoniczny: 2031 NOW_our cities in 10 years

Fundacja Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture ogłaszają międzynarodowy konkurs 2031 NOW_our cities in 10 years dla studentów architektury, urbanistyki i designu z Polski i Rumunii. Za przekucie swojej wizcji w projekt uczestnicy mogą otrzymać nagrody o łącznej wartości 11 000 euro, a także możliwość przedstawienia swoich propozycji w High Tech Learning Center na Uniwersytecie Architektury i Urbanistyki im. Iona Mincu w Bukareszcie oraz ich publikacji w konkursowym katalogu. Swoje prace można przesyłać do 20 stycznia 2022 r.

Konkurs KRM na pracę dyplomową o tematyce miejskiej

Kongres Ruchów Miejskich chce nagrodzić i opublikować najlepsze prace dyplomowe dotyczące szerokorozumianej „kwestii miejskiej”. Absolwenci/ absolwentki, pozostał Wam jeszcze miesiąc i kilka krótkich dni na zgłoszenie swoich prac do konkursu – do 10 grudnia br.! Mogą to także zrobić Wasze uczelnie lub promotorzy. Szczegóły dalej i w załącznikach.

International VELUX Award 2022

Ruszyła X edycja największego konkursu architektonicznego International VELUX Award dla studentów architektury. Grupa VELUX zaprasza studentów architektury do wzięcia udziału w X edycji największego globalnego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, a jego celem jest zachęcenie studentów do zwracania szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu

Zapraszamy na konferencję Evolutionary Modernism. A Journey from Technocracy to Sustainability Development

Zapraszamy na konferencję organizowaną przez Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, która odbędzie się w dniach 18-19 listopada 2021 na platformie Teams

Zapraszamy do udziału w Festiwalu Otwartych Pracowni Architektonicznych FOPA 2021

Już 15 listopada wystartuje FESTIWAL OTWARTYCH PRACOWNI ARCHITEKTONICZNYCH FOPA 2021 (edycja jesienna), która jest wydarzeniem towarzyszącym OPEN EYES ECONOMY SUMMIT (VI edycja Międzynarodowego Kongresu Ekonomii i Wartości OEES).

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Ogrody Polsko-Niemieckie

Ogrody Polsko Niemieckie wzbogacą się o kolejną atrakcję dla odwiedzających: małą formę architektoniczną. O tym, jak będzie wyglądać, rozstrzygnie ogłoszony przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej konkurs. Zadaniem jest opracowanie projektu graficznego obiektu sztuki lub instalacji przestrzenno-architektonicznej. Temat pracy to refleksja nad SĄSIEDZTWEM i spędzaniem czasu RAZEM, ale też OBOK SIEBIE. Zwycięzca zrealizuje swój pomysł, mając do dyspozycji kwotę do 100 tysięcy złotych.

Zapraszamy do udziału w konferencji online: Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej - 2021 Mity Architektury

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej zaprasza na XX edycję Międzynarodowej Konferencji Naukowej z cyklu „Definiowanie Przestrzeni Architektonicznej” - 2021 „Mity Architektury”.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji AHFE/HFSI International Conference on Architecture Sustainable Urban Planning and Infrastructure

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji AHFE/HFSI International Conference on Architecture Sustainable Urban Planning and Infrastructure, która odbędzie się w dniach 24 - 28 lipca 2022r.  

Architektura i Biznes 11/2021 pt. „Jak zmieniły się przestrzenie pracy w pandemii? - do pobrania za darmo!

Zapraszamy do pobierania najnowszego numeru Architektura i Biznes, który został udostępniony za darmo

III edycja konferencji naukowej „Zabytki i Energia”

Zapraszamy do udziału w III edycji konferencji naukowej „Zabytki i Energia”. Konferencja poświęcona jest problematyce ochrony i konserwacji budynków historycznych, ich dostosowaniu do aktualnych wymogów użytkowych oraz zużyciu energii i bilansowi energetycznemu.

Smart City - zapisy na zajęcia dla studentów

Zapisz się do projektu pn.: Smart City – mroczne widmo czy nowa nadzieja? Właśnie ruszyły zapisy.

Konkurs POLONEZ BIS 1

POLONEZ BIS 1 to konkurs Narodowego Centrum Nauki na 24-miesięczne projekty badawcze realizowane przez naukowców przyjeżdzających z zagranicy.

Roca One Day Design Challenge

Zapraszamy do zapoznania się z tegorocznym przebiegiem konkursu, który odbędzie się online 8 października 2021 r. między godziną 9:30, a 17:00,

Uczestnicy mogą zarejestrować się na stronie www.onedaydesignchallenge.net do godziny 23:59. (UTC+2) 5 października 2021 r.

Więcej informacji:

REGULAMIN | One Day Design Challenge | Roca

Europejska Nagroda Naukowa im. Stanisława Lema

Konkurs dla młodych naukowców

Konkurs architektoniczny Ruukki na muzeum śniegu w Rovaniemi!

Święty Mikołaj z Rovaniemi zaprasza studentów i młodych architektów do zaprojektowania muzeum śniegu. Ta znana na całym świecie postać martwi się zmianami klimatycznymi i znikającą pokrywą śnieżną, i chce zwrócić na to uwagę innych. Konkurs „The Unbelievable Challenge 2021” organizowany jest przez firmę Ruukki Construction i otwarty dla obywateli wszystkich krajów Schengen.

Stypendium m. st. Warszawy im. Jana Pawła II

Trwa rekrutacja do 17. edycji Stypendium im. Jana Pawła II. Zgłoszenie przyjmowane są do 10 października.

Konkurs w ramach programu Mobility PW

1 września 2021 r. decyzją Rektora PW nr 217/2021 został uruchomiony program Mobility PW. Nabór do pierwszego konkursu w ramach Mobility PW trwa do 20 września 2021 r. i obejmuje mobilności, które rozpoczną się do dnia 31 marca 2022 r. Wnioski należy składać online poprzez stronę www.csz.pw.edu.pl lub www.badawcza.pw.edu.pl 

Konkurs na logo obchodów 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych Polska-Australia

W związku z przyszłorocznymi obchodami 50. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Australią (20 lutego 1972 r.), Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Canberze, we współpracy z Ambasadą Australii w Warszawie, organizuje konkurs na projekt logo upamiętniającego i promującego to wydarzenie.

Granty wewnętrzne dla pracowników PW

Politechnika Warszawska ogłosiła konkurs na granty wewnętrzne, finansowane ze środków projektu ,,Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, dla pracowników PW, wspierające złożenie wniosku w konkursie Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC)