Informacje nadesłane

Spotkanie z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE 19.03.2024 r. godz. 13.00

Informujemy, że 19 marca (wtorek) o godzinie 13.00 odbędzie się kolejne spotkanie Live A&B z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE, a gośćmi Jakuba Głaza będą architekci z Biura Projektów LEWICKI ŁATAK - Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.

R19/Mainz - Reduce/Reuse/Recycle: Architecture as Resource - Workshop based in Mainz, Germany

Zapraszamy na interdyscyplinarne warsztaty w formie hybrydowej, organizowane przez Hochschule Mainz, których stacjonarna część odbędzie się w dniach 6-11 maja 2024 r. w Moguncji w Niemczech. Część zdalna warsztatów rozpocznie się w marcu br. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 marca 2024 r. Warsztaty odbywają się w ramach Blended Intensive Programme (BIP) i są współfinansowane ze środków Erasmus+.

[AKTUALIZACJA] Konkurs Architektury Ceglanej - spotkanie informacyjne na WAPW

Informujemy o Konkursie Architektury Ceglanej, którego ideą jest budowanie świadomości piękna architektury ceglanej oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne i płatny staż w renomowanym biurze architektonicznym. Termin zgłaszania prac upływa 20 maja 2024 roku.

[AKTUALIZACJA]: Przedstawiciel firmy Wienerberger opowie o konkursie w najbliższą środę 20.03.2024r. w sali 101 g. 13.00 - 13:15 (15 minut).

Plebiscyt Mieszkańców 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta m.st. Warszawy

Informujemy, że zostały ogłoszone nominacje w 10. edycji Nagrody Architektonicznej prezydenta m.st. Warszawy.Równolegle otwarto Plebiscyt Mieszkańców, w którym Mieszkanki i Mieszkańcy przyznają swoją nagrodę. Swój głos można oddać do 21 marca br.

Zaproszenie na spotkanie wokół książki „Marian Lalewicz. Architekt petersbursko-warszawski”

Zapraszamy na spotkanie z prof. Małgorzatą Omilanowską-Kiljańczyk wokół książki jej autorstwa „Marian Lalewicz. Architekt petersbursko-warszawski”, które odbędzie się 15 marca 2024 r. o godz. 18:00 w Domu Spotkań z Historią, przy ul. Karowej 20 w Warszawie. 

Konkurs Kongresu Ruchów Miejskich na najlepszą pracę dyplomową o tematyce miejskiej

Zapraszamy do udziału w konkursie Kongresu Ruchów Miejskich na najlepszą pracę dyplomową o tematyce miejskiej - termin zgłoszeń upływa 15 marca 2024 roku.

Nabór wniosków do programu „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2024

Informujemy, że Instytut Polonika prowadzi nabór wniosków na granty w konkursie w ramach programu „Polskie dziedzictwo kulturowe za granicą – wolontariat. Edycja 2024”Wnioski można składać online poprzez system www.witkac.pl do 18 marca 2024 r. do godz. 23:59.

Alsace and Bruges Summer Schools of Architecture and Crafts

Zapraszamy na organizowane przez  TRA & INTBAU Belgium zajęcia szkoły letniej architektury i rzemiosła, które odbędą się w dniach od 1 do 15 lipca 2024 roku w miejscowości Barr, w Alzacji we Francji (region Grand Est) oraz w dniach od 20 lipca do 25 sierpnia 2024 roku w Brugii w Belgii. Zgłoszenia można wysyłać do 31 marca (Brugia) i 7 kwietnia (Alzacja). Zajęcia odbędą się w języku angielskim.

Konferencja „Podstawy teoretyczne ochrony zabytków – 60 lat Karty Weneckiej”

Komitet Organizacyjny PKN ICOMOS zaprasza do zgłaszania propozycji wystąpień konferencyjnych oraz do udziału w konferencji naukowej "Podstawy teoretyczne ochrony zabytków – 60 lat Karty Weneckiej", która odbędzie się w Warszawie, w Łazienkach Królewskich, w dniach 13 – 14 maja 2024 r.

Stypendia Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do USA

 

Informujemy, że trwa kolejny nabór do programów stypendialnych Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta na wyjazd do Stanów Zjednoczonych. Zachęcamy do zapoznania się listą programów.

Konkurs Architektury Ceglanej

Informujemy o Konkursie Architektury Ceglanej, którego ideą jest budowanie świadomości piękna architektury ceglanej oraz propagowanie klinkieru jako najszlachetniejszego z materiałów elewacyjnych. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne i płatny staż w renomowanym biurze architektonicznym. Termin zgłaszania prac upływa 20 maja 2024 roku.

Konkurs TEORIA z „Warsztatami pisania o architekturze" - nabór do nowej edycji programu Fundacji im. Stefana Kuryłowicza

Trwa nabór zgłoszeń do XI edycji Konkursu TEORIA z „Warsztatami pisania o architekturze”, które odbędą się w Domu Kuryłowiczów w Kazimierzu Dolnym w dniach 13-14 kwietnia br. W programie skierowanym do młodych architektów i architektek do wygrania jest wydanie własnej książki oraz nagroda pieniężna w wysokości 3,5 tys. PLN. Łączna wartość nagrody to ponad 30 tys. PLN. Termin składania zgłoszeń – portfolio tekstowego wraz z listem motywacyjnym – upływa 17 marca br. 

Nowy bezpłatny numer Architektura & Biznes - 3/2024

Numer 3/2024 „Architektury & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania na www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie. A w nim m.in. Informacja o wynikach konkursu A&B „Najlepszy Dyplom — Architektura”, w którym nagrody otrzymali studenci naszego wydziału: Zuzanna Rogowska, Laura Korach i Michał Ruman. Temat wiodący numeru: ARCHITEKTURA MIESZKANIOWA.

Konferencja „Wyzwania stojące przed zrównoważoną architekturą środowiska mieszkaniowego”

Zapraszamy do udziału w nadchodzącej V Międzynarodowej Konferencji: Wyzwania stojące przed zrównoważoną architekturą środowiska mieszkaniowego, która odbędzie się w dniach 19-20 kwietnia 2024r. w formie stacjonarnej i online na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej.

Konferencja naukowa "Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL" - zaproszenie

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji naukowej „Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL”, która odbędzie się w dniach 24-25.10.2024 roku w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Konkurs make me! 2024

Informujemy, że trwają przygotowania do 18. edycji Łódź Design Festival, a tym samym do make me! 2024, czyli konkursu na najlepsze pomysły młodych projektantów, do którego nabór trwa do 05.04.2024.

Zaproszenie na wernisaż wystawy „Echa Pragi”

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Echa Pragi, który obędzie się 23.02.2024 r. o godz. 18:00 w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK przy ul. Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4. 

Zmiana terminu zgłoszeń na Konferencję i Naukowej "Wspólne Jutro. Środowisko Architektury w Obliczu Wyzwań

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. "WSPÓLNE JUTRO. ŚRODOWISKO ARCHITEKTURY W OBLICZU WSPÓŁCZESNYCH WYZWAŃ", organizowanej przez Katedrę Teorii i Projektowania Architektoniczno-Urbanistycznego na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach, która odbędzie się w dniach 12 i 13 marca 2024 w budynku Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Uwaga! Informujemy, że termin nadsyłania zgłoszeń oraz wnoszenia opłat na konferencję "Wspólne Jutro. Środowisko Architektury w Obliczu Wyzwań" został przesunięty na dzień 29.02.2024 r.

Międzynarodowy konkurs studencki „Koncepcja zagospodarowania terenu przy Zamku Ostrogskich-Lubomirskich w Dubnie, Ukraina

Informujemy, że rozpoczyna się międzynarodowy konkurs studencki pt. „Koncepcja zagospodarowania terenu przy Zamku Ostrogskich-Lubomirskich w Dubnie, Ukraina”. Nagrody: I miejsce – 1000 euro; II miejsce – 600 euro; III miejsce – 400 euro. Termin przyjmowania prac konkursowych upływa 30 kwietnia 2024 r. 

Nowy bezpłatny numer miesięcznika „Architektura & Biznes” 2/2024

Zapraszamy do pobierania nowego numeru czasopisma Architektura i Biznes: www.architekturaibiznes.pl/bezplatne-e-wydanie. Temat prowadzący to ARCHITEKTURA PUBLICZNA.

Konkurs na ARCHITEKTONICZNĄ NAGRODĘ NAUKOWĄ IARP DLA NAJLEPSZYCH PRAC I PUBLIKACJI NAUKOWYCH MAJĄCYCH ZNACZENIE DLA WYKONYWANIA ZAWODU ARCHITEKTA

Informujemy, że z dniem 29 lutego 2024 roku, upływa termin składania prac w konkursie na ARCHITEKTONICZNĄ NAGRODĘ NAUKOWĄ IARP DLA NAJLEPSZYCH PRAC I PUBLIKACJI NAUKOWYCH MAJĄCYCH ZNACZENIE DLA WYKONYWANIA ZAWODU ARCHITEKTA.

XI edycja międzynarodowego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Firma VELUX zaprasza studentów architektury do udziału w XI edycji międzynarodowego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, a jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu. Rejestracja już się rozpoczęła i potrwa do 1 kwietnia 2024 roku.

ULI Hines Student Competition Europe 2024 - międzydyscyplinarny konkurs dla studentów

Urban Land Institute (ULI) i Hines ogłosiły tegoroczną edycję konkursu dla studentów z całej Europy. Konkurs oferuje studentom możliwość tworzenia multidyscyplinarnych zespołów i rozwiązywania złożonych zagadnień z zakresu odpowiedzialnego użytkowania gruntów. Termin przyjmowania zgłoszeń mija 1 marca 2024 r.

Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Building Back Better

W dniach 22.01-02.02.2024 r. grupa 100 studentów, wykładowców, naukowców i działaczy z Ukrainy, Polski, Szwecji, Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii spotka się w Warszawie i we Lwowie weźmie udział w warsztatach architektoniczno-urbanistycznych eksplorujących rozwiązania dla zrównoważonej odbudowy Ukrainy. Osoby studiujące na WAPW są zaproszone do wzięcia udziału w tym dwutygodniowym wydarzeniu, w ramach zaliczenia jednego z seminariów.

Konkurs na logo 70-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Indiami

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Instytutem Polskim w Nowym Delhi mają przyjemność zaprosić studentów kierunków artystycznych do udziału w Konkursie na logo 70-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Indiami. Konkurs skierowany jest do wszystkich obywateli Polski i/lub Indii, którzy ukończyli 18 rok życia, jednak organizator szczególnie zachęca do udziału studentów kierunków artystycznych. Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 EUR. Termin zgłaszania prac mija 12 lutego 2024 r.