Aktualności

Wyróżnienie w konkursie im. Jana Zachwatowicza - Danuta Olszak: Młynarstwo wodne - ginące rzemiosło. Centrum Edukacyjne w osadzie młynarskiej Dobra nad rzeką Dobrą

Wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu im. Jana Zachwatowicza na najlepszą pracę dyplomową podejmującą problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego otrzymała Danuta Olszak za pracę magisterską pt. Młynarstwo wodne - ginące rzemiosło. Centrum Edukacyjne w osadzie młynarskiej Dobra nad rzeką Dobrą, obronioną na naszym wydziale pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Małgorzaty Rozbickiej. Gratulujemy!

Nagroda Główna Dziekana WAPW, wyróżnienie w konkursie prośrodowiskowym i konkursie Wyzwanie Młodego Architekta - Matylda Wolska: „Dom Wspomagający połączony z kawiarnią"

Przedstawiamy pracę inżynierską Matyldy Wolskiej, obronioną pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słyka, która wygrała Nagrodę Dziekana dla najlepszej pracy dyplomowej obronionej na naszym wydziale, a także zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na dyplom prośrodowiskowy oraz wyróżnienie w konkursie Wyzwanie Młodego Architekta organizowanym przez magazyn Bulider! Serdecznie gratulujemy autorce i promotorowi!

Wyróżnienie I stopnia w konkursie o Nagrodę Dziekana WAPW - Małgorzata Pająk: „Baseny termalne w odkrywkowej kopalni kwarcu na Izerskich Garbach”

Prezentujemy pracę inżynierską Małgorzaty Pająk, obronioną pod kierunkiem dr inż. arch. Piotra Trębacza, która otrzymała wyróżnienie I stopnia w konkursie o Nagrodę Dziekana dla najlepszych prac inżynierskich obronionych na naszym wydziale. Serdecznie gratulujemy autorce i promotorowi!

Wyróżnienie II stopnia w konkursie o Nagrodę Dziekana WAPW - Monika Pogwizd: Duchowość dawniej i dziś. Zespół pawilonów Muzeum Ślężańskiego w Sobótce

Prezentujemy pracę inżynierską Moniki Pogwizd, obronioną pod kierunkiem dr inż. arch. Macieja Miłobędzkiego, która otrzymała wyróżnienie II stopnia w konkursie o Nagrodę Dziekana dla najlepszych prac inżynierskich obronionych na naszym wydziale. Serdecznie gratulujemy autorce i promotorowi!

Studencki Pawilon Wolności z 2023 roku z nagrodą 2023 Faith & Form Religious Architecture & Art Award

Niezmiernie miło nam poinformować, że ubiegłoroczny Pawilon Wolności, zaprojektowany i wybudowany przez studentki i studentów naszego wydziału z grupy Stawiamy_, zdobył międzynarodową nagrodę 2023 Faith & Form Religious Architecture & Art Award w kategorii: Sacred Landscape! Zachęcamy również do odwiedzania Pawilonu w nowej lokalizacji – tuż nad Wisłą!

Podsumowanie i fotorelacja z dyskusji podsumowującej Projekt W Centrum oraz otwarcia instalacji ROZKOSZT na Placu Pięciu Rogów

20 czerwca studentki i studenci naszego wydziału ze specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 otworzyli na Placu Pięciu Rogów w centrum Warszawy instalację ROZKOSZT. Wydarzenie było połączone z panelem dyskusyjnym, podsumowującym tegoroczną edycję Projektu W Centrum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania.

Podsumowanie i fotorelacja z wernisażu studenckiej wystawy projektów 2 semestru

19 czerwca zorganizowaliśmy pierwszy od dawna na WAPW wernisaż wystawy studenckich projektów 2 semestru! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania.

Podsumowanie i fotorelacja z konferencji naukowej Architecture of Challenges - Materials for the Future 2024

W dniach 17-18 czerwca 2024 r. odbyła się druga z cyklu konferencja Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości, zorganizowana przez: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania wydarzenia.

Podsumowanie i fotorelacja z uroczystości otwarcia Pawilonu Przyszłości w Łazienkach Królewskich

16 czerwca w Łazienkach Królewskich odbyło się uroczyste otwarcie Pawilonu Przyszłości! Już po raz drugi studentki i studenci naszego wydziału ze specjalności A3 Technologii i Struktury pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej, prof. PW, w ramach inicjatywy Stawiamy_ zaprojektowali i własnoręcznie wybudowali tymczasowy pawilon przy Ermitażu w Muzeum Łazienki Królewskie / Royal Lazienki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania wydarzenia.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Kudelski

9 lipca 2024 r. godz. 11:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Praca naszej studentki Aleksandry Cassino zwyciężyła w regionalnym etapie międzynarodowego konkursu VELUX!

Miło nam poinformować, że w konkursie The International VELUX Award, na który nadesłano 468 prac z 220 uczelni architektury z całego świata, w kategorii Daylight in Buildings w regionie Europa Wschodnia i Bliski Wschód zwyciężyła praca pt. „Lightroof” naszej studentki Aleksandry Cassino, opracowana pod kierunkiem dr inż. arch. Anny Lorens! 
Serdecznie gratulujemy!

Wystawa projektów: semestr 2 PL - projektowanie wstępne (19.-27.06.)

W dniach 19-27 czerwca zapraszamy do sali 201 (S. Bryły) ną wystawę 2 semestru z przedmiotu projektowanie wstępne! Wystawa jest otwarta i dostępna do obejrzenia dla wszystkich chętnych. Projekty z tej wystawy biorą również udział w X edycji plebiscytu Mies+ na najbardziej pociągającą ideę projektową, który organizowany jest przez WRS WAPW.

Wystawa projektów: semestr 2 mgr PL - projekt specjalnościowy (19.-26.06.)

W dniach 19-26 czerwca zapraszamy do sal 201 111, 112, 113, 114, 124 i info-boxu na wystawę 2 semestru studiów magisterskich z przedmiotu projekt specjalnościowy! Wystawa jest otwarta i dostępna do obejrzenia dla wszystkich chętnych. Na wystawie prezentowane są efekty prac wszystkich specjalizacji studiów magisterskich, szczególnie więc polecamy tę wystawę ze względu na różnorodność podejmowanych zagadnień.

Wystawa projektów: semestr 6 PL - Projekt architektoniczny (18.-25.06.)

W dniach 18-25 czerwca zapraszamy do sal 210, 211, 212, 305 i 306 ną wystawę 6 semestru studiów jednolitych magisterskich z przedmiotu projekt architektoniczny 4! Wystawa jest otwarta i dostępna do obejrzenia dla wszystkich chętnych. Projekty z tej wystawy biorą również udział w X edycji plebiscytu Mies+ na najbardziej pociągającą ideę projektową, który organizowany jest przez WRS WAPW.

Wystawa projektów: semestr 2 ENG - architectural design for local community (17.-24.06.)

W dniach 17-24 czerwca zapraszamy do sal 210, 304 i 307 na wystawę 6 semestru studiów anglojęzycznych z przedmiotu architectural design for local community! Wystawa jest otwarta i dostępna do obejrzenia dla wszystkich chętnych. Projekty z tej wystawy biorą również udział w X edycji plebiscytu Mies+ na najbardziej pociągającą ideę projektową, który organizowany jest przez WRS WAPW.

Zaproszenie na wernisaż wystawy prac projektowych 2 semestru

Zapraszamy do udziału w pierwszym od dawna wernisażu wystawy prac projektowych organizowanym na Wydziale Architektury. Otwarcie Wystawy Projektów I roku będzie miało miejsce w środę 19 czerwca o godzinie 18.00 na naszym wydziale w sali 201. Będzie to też okazja do wzięcia udziału w plebiscycie na najbardziej pociągającą ideę projektową Mies+. Zachęcamy do głosowania!

Michał Brutkowski nagrodzony na Gali IX edycji konkursu Lider Dostępności w Pałacu Prezydenckim!

W trakcie finałowej Gali IX edycji konkursu „Lider Dostępności”, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim, w kategorii architekt/urbanista nagrodzony został wieloletni pracownik i wykładowca naszego wydziału Michał Brutkowski! Nagrodzono także miedzy innymi realizację pracowni Bujnowski Architekci i wyróżniono budynek pracowni JEMS Architekci.

KOSZTY :W UŻYCIU i podsumowanie tegorocznej edycji Projektu :W Centrum i otwarcie istalacji ROZKOSZT (20.06.2024.)

Projekt W Centrum zaprasza na kolejne spotkanie, które podsumuje tegoroczny cykl i będzie jednocześnie otwarciem instalacji ROZKOSZT projektowanej przez studentki i studentów WAPW ze specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2. Spotkanie rozpocznie się 20 czerwca 2024 r. o 17:30 w Zodiaku Warszawskim Pawilonie Architektury.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Kamil Drzewiński

1 lipca 2024 r. godz. 15:00, sala Rady Wydziału (zmiana sali)

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Anna Rathman

27 czerwca 2024 r. godz. 15:00, sala Rady Wydziału

Zapisy na szkołę letnią "Blue-Green-IN Climate Change Summer School 2024”

1 lipca 2024 r. rozpocznie się III edycja międzynarodowej szkoły letniej ENHANCE "Blue-Green-IN Climate Change Summer School 2024', którą organizuje Politechnika Warszawska we współpracy z Politechniką w Walencji i Politechniką w Akwizgranie.

Otwarcie Pawilonu Przyszłości grupy Stawiamy_ w Łazienkach Królewskich

Już w najbliższą niedzielę, 16 czerwca o 15:30 zapraszamy na otwarcie nowego pawilonu grupy Stawiamy_ w Łazienkach Królewskich! Uroczystości towarzyszyć będzie gość specjalny, Roger Boltshauser, szwajcarski architekt i profesor na Uniwersytecie ETH. Oficjalnie przetnie on wstęgę otwierającą Pawilon Przyszłości w Łazienkach Królewskich.