Informacje nadesłane

II Konferencja Naukowa Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA"

W imieniu organizatorów  serdecznie zapraszamy do udziału w II Konferencji Naukowej Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA". Pragniemy również poinformować o przesunięciu terminu konferencji na 14-15 grudnia 2018 r.

Konferencja Architektura i Przestrzeń Przyjazna Seniorom

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego - Państwowy Zakład Higieny zaprasza na konferencję: Architektura i Przestrzeń Przyjazna Seniorom.

Zapraszamy do udziału w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Student - Wynalazca"

Nabór zgłoszeń od 1 listopada 2018 do 25 stycznia 2019. Pięciu laureatów nagród głównych zaprezentuje swoje rozwiązania na 47. Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji “Miedź w architekturze”.

Konferencja odbędzie się 18 października 2018 r. o godzinie 10.00 w Łodzi – andel's by VIENNA HOUSE, ul. Ogrodowa 17.W seminarium udział wezmą  prof. dr hab. Inż. arch. Ewa Kuryłowicz, arch. Herbert Mock oraz Prezes – Dyrektor Kreatywny Mieczysław Bielawski, arch. Maksymilian Majoch  z Pracowni Projektowej ART FM

Rozpoczął się Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2018

Ruszył nabór zgłoszeń do Konkursu TEORIA i Stypendium PRAKTYKA 2018. Jak co roku Fundacja im. Stefana Kuryłowicza poszukuje śmiałych i nowatorskich tekstów teoretycznych badających relacje architektury i kultury oraz ciekawych i odpowiedzialnych społecznie projektów architektonicznych zmierzających do poprawienia jakości przestrzeni publicznej w Polsce. 

Dzień Młodego Architekta

23 października 2018 roku w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich, ul. Foksal 2 w Warszawie odbędzie się Dzień Młodego Architekta. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. 

Zapraszamy do udziału w warsztatach dla studentów architektury

20 października 2018 odbędzie się jesienna edycja warsztatów dla studentów architektury. Właśnie ruszyły zapisy na wydarzenie!

Zapraszamy do udziału w 10. Ogólnopolskim Seminarium Naukowym Studentów Architektury „Łódź U Like 2018. Zobaczyć, dotknąć, doświadczyć, przeżyć, opowiedzieć”

Koło Naukowe Studentów Architektury Politechniki Łódzkiej „IX Piętro” serdecznie zaprasza do udziału w 10. edycji Ogólnopolskiego Seminarium Naukowego Studentów Architektury „Łódź U Like – Zobaczyć, dotknąć, doświadczyć, przeżyć, opowiedzieć.”

Jak zawsze zachęcamy studentów architektury do podzielenia się swoimi pasjami, wrażenia, obserwacjami i doświadczeniami z podróży architektonicznych dalekich i bliskich, tych dosłownych i tych w przenośni. Zapraszamy do opowiedzenia o swoich wyjazdach warsztatowych, architektonicznych pasjach i zrealizowanych projektach. Zapraszamy także do uczestników wymiany w ramach programu Sokrates-Erasmus – podzielcie się tym, co ważne w różnych krajach, kulturach, na różnych uczelniach.

Zapraszamy do udziału w konkursie Arquideas - Architecture competitions

Zapraszamy do wzięcia udziału w międzynarodowym konkursie "Viewpoint of the Fjords (VOF) Norway".
 
Konkurs jest skierowany do studentów i młodych architektów. Pula nagród to ponad 6 tys. euro.

Zapraszamy na V Kongres Rewitalizacji

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w V Kongresie Rewitalizacji pt. Systemy rewitalizacji w Polsce: blaski i cienie, który odbędzie się w dniach 3-4 grudnia 2018 r. w Lublinie. Zakres tematyczny V Kongresu Rewitalizacji obejmuje 4 główne sesje tematyczne: Rewitalizacja w kurczących się miastach, Odnowa centrum, Mieszkalnictwo na obszarze rewitalizacji, Rewitalizacja a odnowa wsi.

Zapraszamy do udziału w dwóch konkursach organizowanych przez Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w dwóch konkursach, „Rytm Światła – dom marzeń”oraz „Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki”.

Warsztaty Studenckie w Rzeszowie

Zapraszamy do wzięcia udziału w Warsztatach Studenckich, które  „Architektura & Biznes” organizuje z Politechniką Rzeszowską i Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie.Warsztaty odbędą się we wrześniu w Rzeszowie (4 dni,  24-27.09.2018) i w październiku w Krakowie (4 dni, 1-4.10.2018). Wstęp jest otwarty dla wszystkich studentów architektury i darmowy.

Konferencja Naukowa Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA"

Serdecznie zapraszamy do udziału w II Konferencji Naukowej Doktorantów i Studentów "MIASTO DLA LUDZI – MIASTO JUTRA", która odbędzie się w dniach 9–10 listopada (piątek - sobota) 2018 r. we Wrocławiu, w budynkach kampusu akademickiego Politechniki Wrocławskiej.  

Polsko-Brytyjskie Forum Nauki (PL-UK Science Forum)

Zapraszamy do udziału w Polsko-Brytyjskim Forum Nauki, które odbędzie się w dniach 13 i 14 września w Warszawie.

Prof. Krzysztof Domaradzki zaprasza na wykład Hansa Karssenberga (STIPO)

Zapraszamy na wykład Hansa Karssenberga (STIPO), którego pracownia DAWOS zaprosiła do Warszawy w ramach realizacji projektu "Na_Prawa Ulic". W ramach projektu będą również projektowane i konsultowane społecznie koncepcje przebudowy lub remontu 6 praskich ulic. 
Tematem wykładu będzie:  „Miasto na poziomie oczu i tworzenie miejsc. Jak kreować obszary miejskie, tworząc miejsca w ludzkiej skali, w których ludzie chcą przebywać i spotykać się, we współpracy ze społecznością wszystkich zainteresowanych stron.”

Konserwacja Zapobiegawcza Środowiska

Zapraszamy do udziału w kolejnej, ósmej konferencji z cyklu „Konserwacja Zapobiegawcza Środowiska”, która odbędzie się 22 października 2018 roku w Instytucie Archeologii UKSW w Warszawie. Temat tegorocznej konferencji brzmi "Dziedzictwo nasze czy obce: sto lat dyskusji w niepodległej Polsce". Głównym jej celem będzie poruszenie zagadnień związanych z tzw. "trudnym" dziedzictwem, należącym do mniejszości etnicznych bądź religijnych dla danego obszaru, a przez to często niezauważanym i pomijanym.

Przyswajanie informacji – ankieta

Ankieta została przygotowana przez Dział Badań i Analiz CZIiTT PW.

Szczegółowe informacje oraz ankieta dostępna pod tym adresem: 

https://www.cziitt.pw.edu.pl/przyswajanie-informacji-ankieta/

Konkurs na Projekt Pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie.

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie.

Zapraszamy do konkursu architektoniczno-plastycznego "Kapsuła Czasu"

W imieniu Fundacji „TworzyMY Kraków serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Konkursie Architektoniczno-Plastycznym „Kapsuła Czasu”.

Schindler Global Award (SGA) 2019

Zapraszamy do udziału w konkursie dla studentów Schindler Global Award (SGA) 2019.

3. Festiwal Architektury i Budownictwa

Zapraszamy do udziału w 3. Festiwalu Architektury i Budownictwa organizowanym przez Eurocee.

Forest Urbanism - warsztaty w Brukseli

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach urbanistycznych w Brukseli: 20th International Landscape Urbanism Design Workshop

Zapraszamy do udziału w warsztatach TAU City Center organizowanych w październiku 2018 roku w Wenecji.

Zapraszamy do udziału w warsztatach TAU City Center organizowanych w październiku 2018 roku w Wenecji. W warsztatach weźmie udział 50 studentów z całego świata.

Sukkot - let's build a tent! Warsztaty architektoniczne

Zapraszamy na kolejne międzynarodowe warsztaty Sukkot- lets built a tent - international design workshop! To druga edycja interdyscyplinarnych warsztatów projektowych z okazji żydowskiego święta Sukkot. Warsztaty odbędą się od 23 do 31 sierpnia w Poznaniu.