Aktualności

Trzecia edycja konkursu na najlepsze artykuły naukowe PW

Wystartowała trzecia edycja konkursu na najlepsze artykuły naukowe opublikowane w danym roku przez autorów z afiliacją Politechniki Warszawskiej. Program finansowany jest ze środków programu Uczelnia Badawcza - Inicjatywa Doskonałości, który realizowany jest na Politechnice Warszawskiej.

Pomoc dla Ukrainy

Dzisiaj jest 266. dzień wojny w Ukrainie. Ukraina walczy i wciąż potrzebuje pomocy. Mamy kontakt z żoną żołnierza Armii Ukraińskiej - dopóki jej mąż walczy na pierwszej linii frontu, Wiktoria wspiera dzieci oraz cywilów w obwodzie Zaporoskim. Są to zarówno miejscowi mieszkańcy, którzy nie zdecydowali się na opuszczenie swoich domów, jak i uchodźcy wewnętrzni z pobliskich regionów, gdzie wskutek rosyjskiej agresji zbrojnej życie już nie jest możliwe.

Gala wręczenia nagród DYPLOM ROKU OW SARP na naszym Wydziale

Zapraszamy na uroczystą galę wręczenia nagród DYPLOM ROKU OW SARP, która będzie miała miejsce 24 listopada 2022 r. o godzinie 19.00 w Auli 103 na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej ul Koszykowa 55. Wejście od ulicy Lwowskiej 12.

Prezentacja Specjalności AiU2 - MIASTO JAKO MIEJSCE DO ŻYCIA

Zespół prowadzący specjalność AiU2 (Architektura i Urbanistyka 2) MIASTO JAKO MIEJSCE DO ŻYCIA, pod kierunkiem prof. Krystyny Solarek serdecznie zaprasza na drugą już prezentację – tym razem w wersji on-line: CZWARTEK, 24 LISTOPADA, GODZ. 16.00.

Prezentacja Specjalności AiU1: ARCHITEKTURA I URBANISTYKA- MIASTO JAKO MIEJSCE ROZWOJU

Zapraszamy studentów studiów magisterskich WAPW na prezentację Specjalności AiU1 ARCHITEKTURA I URBANISTYKA- MIASTO JAKO MIEJSCE ROZWOJU

Festiwal Filmów Naukowych organizowany przez Politechnikę Warszawską

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Filmów Naukowych organizowany przez Politechnikę Warszawską, który odbędzie się 18-19 listopada w CEZAMAT przy ulicy Poleczki 19 w Warszawie.

Gratulacje dla zespołu, który opracował kuratorski projekt wystawy w Pawilonie Polskim w 2023 roku w Wenecji

Serdeczne gratulacje dla zespołu, który opracował kuratorski projekt wystawy w Pawilonie Polskim na 18. Międzynarodowej Wystawie Architektury w Wenecji w 2023 roku:
Projekt „Układane” - kurator Jacek Sosnowski, z udziałem Anny Barlik i Marcina Strzały (prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale).

Prezentacja Specjalności A2 - ARCHITEKTURA ŚRODOWISKA ZAMIESZKIWANIA

W imieniu dr inż architekta Jerzego Grochulskiego, prof. uczelni i zespołu nowo powołanego Zakładu Architektury Środowiska Zamieszkania, zapraszamy do udziału w zajęciach specjalności A2: architektura środowiska zamieszkiwania.

Prezentacja Specjalności AI - ARCHITEKTURA INFORMACYJNA

Zapraszamy studentów studiów magisterskich WAPW na prezentację Specjalności AI - ARCHITEKTURA INFORMACYJNA

Prezentacja specjalności A3 – ARCHITEKTURA TECHNOLOGII i STRUKTURY – KONTEKSTU i ZNACZENIA

W imieniu prof. arch. Anny Marii Wierzbickiej i całego zespołu prowadzących zapraszamy na prezentację specjalności. Ze względu na zmianę nazwy specjalności A3 z Architektura Technologii i Struktury na Architektura Kontekstu i Znaczenia oraz zawartość merytoryczną programu zachęcamy do wzięcia udziału w prezentacji.

Praca magisterska absolwentki naszego Wydziału wyróżniona przez Prezydenta Warszawy

Praca magisterska Pauliny Zduńczyk z naszego Wydziału została wyróżniona w 7. edycji konkursu Prezydenta Warszawy na najlepszą pracę dyplomową z zakresu rozwoju stolicy.

W dniach od 14.11.2022 r. do 28.11.2022 r. wejście do budynku będzie możliwe jedynie poprzez furtkę od ulicy Lwowskiej 12

W związku z remontem wejścia głównego w dniach od 14.11.2022 r. do 28.11.2022 r. wejście do budynku będzie możliwe jedynie poprzez furtkę od ulicy Lwowskiej 12. Przepraszamy Państwa za utrudnienia.

Oferta zajęć sportowych dla pracowników PW

Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PW informuje, że od listopada 2022r. wznowiona została edycja zajęć sportowych dla pracowników.

Gratulacje dla nagrodzonych w 7. Konkursie Architektoniczno-Urbanistycznym 2022 „Lider Dostępności”

W Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda i Agata Kornhauser–Duda uhonorowali laureatów VII edycji Konkursu Architektoniczno–Urbanistycznego „Lider Dostępności”. Celem Konkursu jest promowanie projektowania uniwersalnego oraz najlepszych rozwiązań urbanistycznych i architektonicznych w zakresie dostosowania budynków i przestrzeni do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Ewelina Siestrzewitowska

21 listopada 2022 r. godz. 14:30, Sala Rady Wydziału

Program Mentoringowy WAPW ruszył!

Dzięki współpracy Biuro Karier PW, OW SARP i WAPW Program Mentoringowy WAPW ruszył. Na wczorajszym spotkaniu u Dziekana Krzysztofa Koszewskiego omówiliśmy ostatnie szczegóły. A już niebawem rekrutacja dla Was – przyszłych Mentees!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Klara Kantorowicz

8 listopada 2022 r. godz. 15:05, audytorium im. S. Noakowskiego

09.11.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

W semestrze zimowym: 09.11.2022 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek – zgodnie z §1 ust. 3 pkt 1 Zarządzenia nr 32/2022 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2022/2023.

Gratulacje dla nagrodzonych w 23. edycji konkursu Architektura Betonowa

24.10. 2022 r. poznaliśmy wyniki XXIII. edycji Dorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Architektura Betonowa 2022. Konkurs jest efektem współpracy Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Stowarzyszenia Producentów Cementu. Na konkurs nadesłano 30 prac dyplomowych z 10 Wydziałów Architektury.

Projekt Sunglider z kolejną nagrodą

Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.

Stypendium pod choinkę

Do Świąt jeszcze trochę czasu (choć pogoda może tu wprowadzić w błąd), a my już na dobre wchodzimy w klimat choinkowo-mikołajkowo-prezentowy - zbieramy zgłoszenia do Stypendium pod choinkę 2022

Zbieramy rękodzieło na Kiermasz Świąteczny PW

Do tej pory w kiermaszowym domku PW w zamian za datek można było otrzymać różne uczelniane gadżety. W tym roku rozszerzamy tę formułę i poszukujemy różnego rodzaju rękodzieła wykonanego przez pracowników, studentów i doktorantów PW. Na zgłoszenia czekamy do 25 listopada.

Gratulacje dla absolwentów WAPW nagrodzonych w Konkursie o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”.

W piątek, 7 października 2022 ogłoszono wyniki 58. edycji Konkursu o Doroczną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”. Wśród wyróżnionych prac, znalazły się projekty wykonane przez naszych absolwentów.