Aktualności
Szkoła Letnia Pomorze 2024 - z udziałem naszych studentek i studentów
W dniach 25 sierpnia - 5 września 2024 studentki i studenci naszego wydziału uczestniczyli w Szkole Letniej „Pomorze”. Wydarzenie jest jednym z elementów projektu badawczo-edukacyjnego Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki oraz polskich i międzynarodowych ośrodków akademickich Laboratorium Regionów | Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki (niaiu.pl).
Katalog Krótkich Form Kształcenia w ramach Enhance - sem. zimowy 2024/25 - zapisy na kursy
Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem krótkich form kształcenia na semestr zimowy 2024/25, przygotowanym w ramach konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska. Dostępnych jest niemal 1000 kursów z 10 europejskich uczelni. Większość kursów odbywa się zdalnie, niektóre są prowadzone w formie hybrydowej z zajęciami na miejscu. Za udział w kursach przyznawane są punkty ECTS.
Kolokwium habilitacyjne - dr inż. arch. Marcin Goncikowski, prof. uczelni
24 września 2024 r. godz. 12:00, sala Rady Wydziału
Obchody 45 rocznicy współpracy między WAPW a UDM w Detroit, USA (26-28 września 2024 r.)
W dniach 26-28 września w Detroit w Stanach Zjednoczonych odbędzie się amerykańska część obchodów 45-lecia współpracy między University of Detroit Mercy a naszym wydziałem. Część wydarzeń będzie transmitowana i nagrywana.
Międzywydziałowe studia podyplomowe „Interdyscyplinarny BIM" - zapisy na nową edycję
Zapraszamy! Zapisy na 7 edycję międzywydziałowych studiów podyplomowych „Interdyscyplinarny BIM" trwaja. Studia skierowane są dla osób chcących zwiększyć swoje kompetencje w zakresie technologii BIM. Zostań BIM menadżerem lub koordynatorem BIM. Zajęcia na Wydziale Inżynierii Lądowej i Wydziale Architektury. Studia trwają dwa semestry, przez łącznie 256 godzin dydaktycznych. Opłata wynosi 11500 zł. Start 7 edycji już 5 października 2024 roku. Zostało tylko kilka ostatnich miejsc, zachęcamy do zgłoszeń!
Program ATHENS - rusza rejestracja na sesję listopad 2024
Rejestracja rozpoczęła się 2 września i potrwa do 13 września 2024 r. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 16 - 23 listopada 2024 r. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa i ofertą kursów.
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie MICROHOME - Maksymilian Łuszcz, Paweł Wykowski i Zofia Zimowska: „Masurian Microhome”
W tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu MICROHOME Kingspan Edition organizowanego przez Buildner wyrózniony został projekt pt. „Masurian Microhome”, autorstwa studiujących na naszym wydziale: Maksymiliana Łuszcza, Pawła Wykowskiego i Zofii Zimowskiej. Gratulujemy!
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards - Tomasz Paleski : „Neuratecture"
Absolwent naszego wydziału Tomasz Paleski otrzymał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Design Educates Awards (DEA Awards) za projekt narzędzia „Neuratecture" - będącego integralną częścią pracy magisterskiej pt. Proces projektowania architektury przyjaznej człowiekowi z wykorzystaniem sieci neuronowych. Centrum zdrowia psychicznego w gm. Łomianki, która powstała na naszym wydziale pod kierunkiem dr inż. arch. Eweliny Gawell oraz mgr inż. arch. Sławomira Kowala. Projekt został wyróżniony wraz z innymi 67 pracami z całego świata. Serdecznie gratulujemy!
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie Re-Use Italy - Aleksandra Adamska i Szymon Kucharczyk
Prezentujemy projekt Aleksandry Adamskiej i Szymona Kucharczyka z naszego wydziału, który został wyróżniony w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu Re-Use Italy. Serdeczne gratulacje!
URBS: Urban Redefinition Based Studies – nowe studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej!
W październiku 2024 r. uruchamiamy nowy kierunek studiów drugiego stopnia w języku angielskim, skupiony na projektowaniu urbanistycznym! Rekrutacja już się rozpoczęła i potrwa do 28 sierpnia!
Wyróżnienie w międzynarodowym konkursie The Home of Shadow #2 - Daria Zhelizna i Sofiia Tatarkina: „Follow The Light”
W drugiej edycji międzynarodowego konkursu Buildner „The Home of Shadows”, honorowe wyróżnienie otrzymały studentki naszego wydziału: Daria Zhelizna i Sofiia Tatarkina za pracę pt. „Follow The Light”, którą prezentujemy w powyższym poście. Przy konkursie studentkom doradzał prowadzący na naszym wydziale mgr inż. arch. Maciej Koczocik. Serdeczne gratulacje dla całego zespołu!
Finalista w w Konkursie dla Młodych Architektów - Przemysław Kiełb: "LAZARET 2.0 - Mobilna architektura na przykładzie szpitala polowego w Warszawie"
Finalistą Konkursu dla Młodych Architektów 4YoungArchitects organizowanym przez magazyn Builder Polska został absolwent naszego wydziału Przemysław Kiełb. Jury doceniło jego pracę magisterską pt. „Mobilna architektura w czasach pandemii na przykładzie współczesnego lazaretu w Porcie Żerańskim w Warszawie” obronioną pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Radosława Achramowicza, prof. PW. Gratulujemy!
Wyróżnienie w Konkursie dla Młodych Architektów - Piotr Gontowski: "„Zamieszkiwanie wewnątrz miejskiego podwórza. Dom mieszkalny na warszawskich Sielcach"
Wyróżnienie w Konkursie dla Młodych Architektów 4YoungArchitects organizowanym przez magazyn Builder Polska zdobył Piotr Gontowski za pracę pt. „Zamieszkiwanie wewnątrz miejskiego podwórza. Dom mieszkalny na warszawskich Sielcach", obronioną na naszym wydziale pod kierunkiem dr inż. arch. Macieja Miłobędzkiego. Gratulujemy!
II miejsce w Konkursie dla Młodych Architektów - Agnieszka Wiecha: „Przystań Ludzi Drogi”
II nagrodę w Konkursie dla Młodych Architektów 4YoungArchitects organizowanym przez magazyn Builder Polska zdobyła Agnieszka Wiecha za pracę pt. „Przystań Ludzi Drogi”, obronioną na naszym wydziale pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. PW, oraz dr inż. arch. Pawła Grodzickiego. Gratulacje dla autorki i promotorów!
Uroczyste odsłonięcie tablicy poświęconej pamięci nauczycieli, pracowników i studentów WAPW, którzy uczestniczyli w Powstaniu Warszawskim
W piątek, 2 sierpnia 2024 r. odbyła się uroczystość odsłonięcia na elewacji budynku Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej tablicy poświęconej pamięci Nauczycieli Akademickich, Pracowników i Studentów naszego Wydziału, uczestników Powstania Warszawskiego. Inicjatywa została zrealizowana we współpracy z Fundacją Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego. Tablica stanowi wyraz szacunku oraz formę upamiętnienia związanych z Wydziałem Architektów i Urbanistów, którzy walczyli w Powstaniu.
We wrześniu ruszy IV edycja konkursu na granty dydaktyczne
Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej ma przyjemność ogłosić IV Konkurs na granty dydaktyczne w Politechnice Warszawskiej. Szczegółowe zasady konkursu określa Regulamin stanowiący załącznik do decyzji Rektora PW nr 164/2024 z dnia 11 lipca 2024 r.oraz informacja konkursowa. Nabór zgłoszeń od 16 do 29 września 2024 r.
Wyróżnienie w konkursie im. Jana Zachwatowicza - Danuta Olszak: Młynarstwo wodne - ginące rzemiosło. Centrum Edukacyjne w osadzie młynarskiej Dobra nad rzeką Dobrą
Wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu im. Jana Zachwatowicza na najlepszą pracę dyplomową podejmującą problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego otrzymała Danuta Olszak za pracę magisterską pt. Młynarstwo wodne - ginące rzemiosło. Centrum Edukacyjne w osadzie młynarskiej Dobra nad rzeką Dobrą, obronioną na naszym wydziale pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Małgorzaty Rozbickiej. Gratulujemy!
Nagroda Główna Dziekana WAPW, wyróżnienie w konkursie prośrodowiskowym i konkursie Wyzwanie Młodego Architekta - Matylda Wolska: „Dom Wspomagający połączony z kawiarnią"
Przedstawiamy pracę inżynierską Matyldy Wolskiej, obronioną pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słyka, która wygrała Nagrodę Dziekana dla najlepszej pracy dyplomowej obronionej na naszym wydziale, a także zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na dyplom prośrodowiskowy oraz wyróżnienie w konkursie Wyzwanie Młodego Architekta organizowanym przez magazyn Bulider! Serdecznie gratulujemy autorce i promotorowi!
Wyróżnienie I stopnia w konkursie o Nagrodę Dziekana WAPW - Małgorzata Pająk: „Baseny termalne w odkrywkowej kopalni kwarcu na Izerskich Garbach”
Prezentujemy pracę inżynierską Małgorzaty Pająk, obronioną pod kierunkiem dr inż. arch. Piotra Trębacza, która otrzymała wyróżnienie I stopnia w konkursie o Nagrodę Dziekana dla najlepszych prac inżynierskich obronionych na naszym wydziale. Serdecznie gratulujemy autorce i promotorowi!
Wyróżnienie II stopnia w konkursie o Nagrodę Dziekana WAPW - Monika Pogwizd: Duchowość dawniej i dziś. Zespół pawilonów Muzeum Ślężańskiego w Sobótce
Prezentujemy pracę inżynierską Moniki Pogwizd, obronioną pod kierunkiem dr inż. arch. Macieja Miłobędzkiego, która otrzymała wyróżnienie II stopnia w konkursie o Nagrodę Dziekana dla najlepszych prac inżynierskich obronionych na naszym wydziale. Serdecznie gratulujemy autorce i promotorowi!
Studencki Pawilon Wolności z 2023 roku z nagrodą 2023 Faith & Form Religious Architecture & Art Award
Niezmiernie miło nam poinformować, że ubiegłoroczny Pawilon Wolności, zaprojektowany i wybudowany przez studentki i studentów naszego wydziału z grupy Stawiamy_, zdobył międzynarodową nagrodę 2023 Faith & Form Religious Architecture & Art Award w kategorii: Sacred Landscape! Zachęcamy również do odwiedzania Pawilonu w nowej lokalizacji – tuż nad Wisłą!
Podsumowanie i fotorelacja z dyskusji podsumowującej Projekt W Centrum oraz otwarcia instalacji ROZKOSZT na Placu Pięciu Rogów
20 czerwca studentki i studenci naszego wydziału ze specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 otworzyli na Placu Pięciu Rogów w centrum Warszawy instalację ROZKOSZT. Wydarzenie było połączone z panelem dyskusyjnym, podsumowującym tegoroczną edycję Projektu W Centrum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania.
Podsumowanie i fotorelacja z wernisażu studenckiej wystawy projektów 2 semestru
19 czerwca zorganizowaliśmy pierwszy od dawna na WAPW wernisaż wystawy studenckich projektów 2 semestru! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania.
Podsumowanie i fotorelacja z konferencji naukowej Architecture of Challenges - Materials for the Future 2024
W dniach 17-18 czerwca 2024 r. odbyła się druga z cyklu konferencja Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości, zorganizowana przez: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania wydarzenia.
Podsumowanie i fotorelacja z uroczystości otwarcia Pawilonu Przyszłości w Łazienkach Królewskich
16 czerwca w Łazienkach Królewskich odbyło się uroczyste otwarcie Pawilonu Przyszłości! Już po raz drugi studentki i studenci naszego wydziału ze specjalności A3 Technologii i Struktury pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej, prof. PW, w ramach inicjatywy Stawiamy_ zaprojektowali i własnoręcznie wybudowali tymczasowy pawilon przy Ermitażu w Muzeum Łazienki Królewskie / Royal Lazienki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania wydarzenia.