Aktualności

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Anna Jachimowicz

17 października 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wybory do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk

Przypominamy o trwającym procesie rejestracji w związku z wyborami do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk, które odbywają się przy pomocy elektronicznego systemu wyborczego Polskiej Akademii Nauk. Zgodnie z harmonogramem rejestracja osób uprawnionych do głosowania zakończy się 6 października 2023 r. 

Wykłady gościnne wykładowców szwajcarskiego ETH

Zapraszamy na wykłady Barbary Buser i dr Petera Richnera ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu, które odbędą się już 4 października 2023 roku w godzinach 15:15-17:00 na naszym wydziale.

STARTER PW – Poradnik dla nowych studentów

Nowy na Politechnice Warszawskiej? 

Nie wiesz, jak ogarnąć pierwsze dni studiów? 

Nic dziwnego – Politechnika to duża społeczność.

Zajrzyj do przygotowanego przez nas, interaktywnego poradnika dla nowych studentów. Poznasz uczelnię, Twoje prawa i obowiązki, oraz nauczysz się korzystać z naszych systemów informatycznych.

Ruszyły zapisy na kursy SJO PW przygotowane we współpracy z Politechniką w Akwizgranie i Walencji - DEADLINE 5.10.2023 r.

Studium Języków Obcych zaprasza studentów PW do zapisów na kursy przygotowane we współpracy z Politechniką w Akwizgranie i Politechniką w Walencji w ramach konsorcjum ENHANCE.

Pracownicy WAPW z wyróżnieniem w konkursie Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia w kategorii architektura

60. edycja konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego została rozstrzygnięta – w kategorii architektura wyróżnienie otrzymała pracownia Piotra Bujnowskiego za projekt Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy. Gratulujemy!

Prace dyplomowe i publikacje z WAPW nagrodzone w konkursie Ministra Rozwoju i Technologii

50. edycja konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa została rozstrzygnięta. W jej ramach nagrodzono 32 prace, z czego 5 nagród przypadło studentkom i pracownikom naszego wydziału.

FOTOWYSTAWA - wystawa studenckich fotografii powstałych w ramach Fotoseminarium

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii osób studiujących na naszym wydziale, który odbędzie się 6 października o godz. 18:00 w Stanie Surowym. Wystawę będzie można oglądać od 2 do 27 października 2023 roku.

INTER FOLIA FRUCTUS – seminarium wybieralne dla 7 semestru

Zapraszamy studentki i studentów 7 semestru studiów jednolitych na seminarium pt. "Inter Folia Fructus", którego prowadzącym będzie dr hab. inż. arch. Grzegorz Rytel 

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski oraz Rada Wydziału zapraszają na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2023/2024, która odbędzie się w dniu 2 października 2023 r. o godz. 13:30 w pawilonie wystawowym Gmachu Wydziału Architektury PW przy ul. Koszykowej 55.

DOM Z GLINY - seminarium wybieralne dla 7 semestru

Pracownia Ochrony i Konserwacji Zabytków przy Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury PW zaprasza studentki i studentów 7 semestru studiów jednolitych na seminarium pt. "Dom z gliny. Tradycja i ekologia w technikach budowlanych". 

Msza w intencji profesora Oskara Sosnowskiego

W imieniu rodziny Profesora Oskara Sosnowskiego informujemy, że w dniu 25.09.2023 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w kościele św. Jakuba (Warszawa, ul. Grójecka 38) odbędzie się msza w intencji Profesora.

Studenci naszego wydziału zajęli III miejsce w międzynarodowym konkursie MICROHOME!

Gratulacje dla studentek i studentów naszego wydziału za zdobycie nagrody w konkursie MICROHOME! Projekt Łukasza Danilczuka, Zuzanny Derskiej i Urszuli Jędrzejak zdobył III miejsce w szóstej edycji tego międzynarodowego konkursu, którego jednym z celów jest poszukiwanie rozwiązań architektonicznych w obliczu kryzysu mieszkaniowego, gospodarczego i klimatycznego. 

"Panie Kierowniku" - wystawa prac kolejnych kierowników Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby WAPW

Zapraszamy na wystawę rysunków, grafik i malarstwa kolejnych kierowników Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury PW, która będzie otwarta na naszym wydziale w dniach 2.10.-6.11.2023 r.

Relacja z dyskusji "Warszawa w Studium. Jakie pomysły dla Warszawy w nowym projekcie Studium?"

 W poniedziałek, 18 września 2023 roku odbyła się na Wydziale ogólnodostępna dyskusja nt. „Warszawa w Studium. Jakie pomysły dla Warszawy w nowym projekcie Studium?”. Zgromadziła ona ponad 70 uczestników z różnych środowisk.

Dyskusja publiczna "Warszawa w Studium. Jakie pomysły dla Warszawy w nowym projekcie Studium?"

Zapraszamy na publiczną dyskusję o nowym Studium Warszawy, które pomimo wielu lat pracy, nie zostanie uchwalone. Wydarzenie organizowane jest przez nasz wydział wraz z Oddziałem Warszawskim Towarzystwa Urbanistów Polskich i odbędzie się już 18 września 2023 r. o godz. 17:00 w Auli 103 gmachu WAPW.

Prof. Marek Budzyński z Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

 

11 września 2023 roku minister Piotr Gliński podczas gali w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odznaczył twórców, których działalność w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju i upowszechniania polskiej kultury. W kategorii Architektura wyróżniono Marka Budzyńskiego, wieloletniego pracownika naszego wydziału. Serdecznie gratulujemy!

Program ATHENS - rusza rejestracja na sesję Listopad 2023

9 września rozpoczyna się rejestracja kandydatów do jesiennej sesji programu wymiany studenckiej Athens, która odbędzie w terminie 18-25 listopada 2023 r. Okres rejestracji potrwa do 19 września. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa i ofertą kursów.

OSSA 2023 - Ogólnopolskie Spotkania Studentów i Studentek Architektury

  

Tegoroczna OSSA - Ogólnopolskie Spotkania Studentów i Studentek Architektury – zbliża się wielkimi krokami! Tematem, który tym razem został przez nas obrany jako główne hasło warsztatów są WIDMA. Będziemy mieli okazję o nich wspólnie podyskutować już w ostatnim tygodniu sierpnia (28.08 – 01.09.2023) na warszawskiej Pradze. 

XV edycja Konkursu Innowator Mazowsza

Politechnika Warszawska po raz kolejny została partnerem Samorządu Województwa Mazowieckiego przy realizacji jubileuszowej XV edycji Konkursu „Innowator Mazowsza”.

W imieniu Prorektora ds. Rozwoju prof. Adama Woźniaka, w związku ze zbliżającym się zakończeniem naboru, który potrwa do dnia 7 sierpnia (poniedziałek) 2023 r., chciałabym serdecznie zachęcić przedstawicieli Państwa jednostek do udziału w Konkursie.

Kolejne nagrody dla projektu Sunglider!

Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.

Powstaje film dokumentalny o naszym Wydziale Architektury „Plener – Portret własny.

Film ma na celu promowanie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej przez prezentowanie dziedzictwa warszawskiej szkoły rysunku architektonicznego powstałej w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki na WAPW.

Nagrodzeni w konkursie na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych w konkursie na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry!

Badania percepcji przestrzeni ulic

Zespół badawczy pod kierownictwem dr inż. Kingi Zinowiec-Cieplik i mgr inż. Leszka Wiśniewskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza do badania percepcji przestrzeni ulic.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Marta Popaszkiewicz

10 lipca 2023 r. godz. 12:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego