Aktualności

Komunikaty Prodziekana ds. Studiów dotyczący warunków pracy i prowadzenia zajęć na WAPW w semestrze Zimowym

Zapraszamy do zapoznania się z treścią komunikatów dotyczących warunków pracy i prowadzenia zajęć oraz organizacji i cyfrowej obsługi zajęć na WAPW

Za co są odpowiedzialni architekci - zapraszamy do I edycji Szkoły SAS

Klimat, wspólnota, zdrowie psychiczne, bezpieczeństwo. Czy za to wszystko są odpowiedzialni architekci? Naszym zdaniem tak! Zapraszamy do Szkoły Architektury Społeczności SAS – rocznego cyklu zajęć podsumowanych serią wiosennych miejskich spacerów. Pokażemy Wam, dlaczego architektura gruntownie kształtuje nasze samopoczucie i relacje. Przekonamy Was, że bycie dobrym architektem wymaga przede wszystkich głębokiego poczucia odpowiedzialności społecznej za jakość życia ludzi w projektach, nad którymi pracujecie, i otwartości na perspektywę kulturoznawczą i socjologiczną. Zastanowimy się też, co oznacza dziś fakt, że architekt to zawód zaufania publicznego. Odpowiedzialność architekta to znacznie więcej niż belka niespadająca na głowę.

Zapraszamy na Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2020/2021

Uroczystość odbędzie się w dniu 1 października 2020 roku o godzinie 13:30 

Oficyna Wydawnicza PW zaprasza do skorzystania z rabatu

Oficyna Wydawnicza PW zaprasza do skorzystania z rabatu -30% na wszystkie publikacje Oficyny PW

Komunikat na temat sposobu prowadzenia zajęć sem. zimowym 2020/2021

Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem na temat sposobu prowadzenia zajęć sem. zimowym 2020/2021

Prace studentów naszego Wydziału na wystawie Plany na Przyszłość

Centrum Łowicka i Miasto Stołeczne Warszawa zapraszają na kolejną odsłonę wystawy Plany na przyszłość – architektura Warszawy w projektach. Wystawa czynna będzie od 23 lipca do 19 października 2020 r. w godzinach 14.00 – 20.00 w dni powszednie oraz w weekendy w godz. 12.00-20.00. Wśród prezentowanych projektów znalazły się także prace studentów naszego Wydziału.

Wkrótce mija termin składania podań o wznowienie na studia na naszym Wydziale

Uwaga! Wkrótce mija termin składania podań o wznowienie na studia na naszym Wydziale. Podania o wznowienie na semestr letni r.a. 2020/2021 można składać najpóźniej do 7 września 2020. 

Stanowisko władz Politechniki Warszawskiej w sprawie przewidywanego trybu pracy w semestrze zimowym r. a. 2020/2021

Uwzględniając konieczność zaplanowania aktywności akademickich w Politechnice Warszawskiej z odpowiednim wyprzedzeniem, władze uczelni przedstawiają wstępny plan organizacji pracy w semestrze zimowym w roku akademickim 2020/2021.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Anna Stefańska

8 września 2020 r. godz. 15:00, posiedzenie w trybie zdalnym

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej na pierwszym miejscu rankingu Perspektywy.pl

Niedawno wspominaliśmy, że Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej znalazł się na pierwszym miejscu rankingu Perspektywy.pl- a teraz mamy na to potwierdzenie na papierze!

Kandydaci: prosimy o wpisanie wyników matur

Drodzy Kandydaci na studia jednolite, w związku z ogłoszeniem wyników matur prosimy o niezwłoczne wpisanie wyników do systemu.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej na pierwszym miejscu rankingu Perspektywy.pl !

Politechnika Warszawska zajęła trzecie miejsce w Rankingu Szkół Wyższych opublikowanym przez magazyn edukacyjny "Perspektywy". To czwarty raz z rzędu, gdy PW plasuje się na podium tego zestawienia. Równocześnie po raz 15. z rzędu jesteśmy w nim najlepszą techniczną uczelnią.

Gratulacje dla Dyplomantów gratulujemy Dyplomantom Naszego Wydziału, którzy przeszli do III etapu Dorocznej Nagrody SARP im. Zbyszka Zawistowskiego "Dyplom Roku”

Serdecznie gratulujemy Dyplomantom Naszego Wydziału, którzy przeszli do III etapu Dorocznej Nagrody SARP im. Zbyszka Zawistowskiego "Dyplom Roku” 

Ważna informacja dotycząca przewodów doktorskich wszczętych przed dniem 1 maja 2019 r.

Informujemy, iż termin zakończenia przewodów doktorskich, wszczętych przed 01.05.2019 r. został wydłużony o rok, na mocy art. 35 ustawy z dnia 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. z 2020 r. poz. 875).

Msza żałobna - prof. PW. dr hab inż. arch.Krzysztof Domaradzki

26 czerwca 2020 roku zmarł Profesor Politechniki Warszawskiej, dr hab. inż. architekt KRZYSZTOF DOMARADZKI. W piątek 3 lipca 2020 roku w kościele Karola Boromeusza odbędzie się msza żałobna

Zapraszamy do udziału w Letniej Szkole Rysunku i Akwareli

Zapraszamy do udziału w Letniej Szkole Rysunku i Akwareli organizowanej przez Fundację Wydziału Architektury.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Jolanta Cory

8 lipca 2020 r. godz. 15:00, posiedzenie w trybie zdalnym

Międzywydziałowe studia podyplomowe - interdyscyplinarny BIM

Zapraszamy na trzecią edycję studiów podyplomowych - interdyscyplinarny BIM

Ankietyzacja Online

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej informuje, że ankietyzacja będzie przeprowadzana drogą elektroniczną począwszy od aktualnego semestru. Możliwość udziału będzie otwarta do 10 lipca br. do godz 23:59.

Wyniki Głosowania Uczelnianej Komisji Wyborczej

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami głosowania Uczelnianej Komisji Wyborczej.

Eko-aktywne zagospodarowanie skweru im. Bohdana Lacherta w Warszawie - wyniki konkursu

Serdeczne Gratulujemy nagrodzonym w konkursie na Eko-aktywne zagospodarowanie skweru im. Bohdana Lacherta w Warszawie 

Otwarcie wystawy plenerowej odbędzie się 15.06.2020 o godzinie 15.30 na skwerze przed Biblioteką Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. Wernisaż jest połączony z uroczystością nadania nazwy Skweru im. Bohdana Lacherta.

W poniedziałek odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

Uwaga, zgodnie z §1 ust. 4 pkt 3 Zarządzenia nr 25/2019 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 21 maja 2019 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2019/2020:
w poniedziałek (15.06.2020 r.) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek

Wystawy projektów studenckich - dostępne online!

W naszej internetowej galerii na stronie Moodle WAPW od końca maja trwają wystawy projektów studenckich. Zapraszamy do oglądania!

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Koszewska

15 czerwca 2020 r. godz. 15:30, posiedzenie w trybie zdalnym

Gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych VII edycji Konkursu dla Młodych Architektów

Troje studentów i absolwentów naszego Wydziału zostało uhonorowanych w VII edycji Konkursu dla Młodych Architektów. Zapraszamy do zapoznania się z nagrodzonymi projektami. Pełna lista nagrodzonych dostępna jest na stronie organizatora konkrusu: https://builderpolska.pl/2020/05/29/wyzwanie-mlodego-architekta/