Aktualności

Nagrody Złotej Kredy Politechniki Warszawskiej rozdane!

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz jedenasty odbyła się Gala Złotej Kredy. 

Spotkanie w Małej Auli Gmachu Głównego PW rozpoczęło wystąpienie Prorektora ds. Studenckich prof. Janusza Walo, który przybliżył zebranym ideę “Stypendium pod choinkę” i podkreślił wartość nagradzania studentów i doktorantów działających na rzecz promowania Uczelni i popularyzacji nauki.

Główną część wydarzenia, wręczenie dyplomów wykładowcom cieszącym się największym uznaniem wśród studentów swoich wydziałów, zapowiedział Prorektor ds. Studiów prof. Krzysztof Lewenstein. W swoim przemówieniu zaznaczył, jak dużą rolę odgrywa dydaktyka w kontekście działania uczelni badawczej.

Wyniki Konkursu „Drewno w Architekturze”

W dniu 14 listopada 2019 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbyło się ogłoszenie wyników w konkursie „Drewno w Architekturze” oraz gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą magisterską pracę dyplomową, a także otwarcie wystawy pokonkursowej. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Interdyscyplinarne warsztaty - Redefiniowanie Warszawy wobec zmian klimatycznych

W ten piątek (15 listopada) odbyły się warsztaty "Redefiniowanie Warszawy wobec zmian klimatycznych", organizowane przez Wydział Architektury PW razem z Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP Oddział Warszawski SARP, Partnerstwo dla klimatu i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

O architekturze: Ultra Architects

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze". Naszymi gośćmi będą architekci Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski- założyciele biura Ultra Architects.

Konkurs Teoria i Stypendium Praktyka - edycja 2019

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Konkursu Teoria i Stypendium Praktyka. Jeśli zajmujecie się takimi tematami jak relacje kultury i architektury, albo zastanawiacie się jak ulepszyć istniejącą przestrzeń publiczną to być może jest to program dla was!

Konkurs dla Młodych Architektów

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu dla Młodych Architektów. W VII edycji (2019-2020) Konkursu zapraszamy do spróbowania swoich sił w dwóch zadaniach: zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” i zadanie architektoniczne: „Wyzwanie Młodego Architekta”.

Taiwan Job Talks

W poniedziałek, 18 listopada w salach Biblioteki Głównej odbędzie się Taiwan Job Talks

Spotkanie - Barbara Garncarczyk -architektura, historia, zabytki

Dziekan Wydziału Architektury, Koło Naukowe Architektury Rodzimej oraz Wydziałowa Rada Samorządu WAPW zapraszają na spotkanie z Panią Barbarą Garncarczyk - architekt, studentką tajnego nauczania na Wydziale, w czasie II wojny światowej, uczestniczką Powstania Warszawskiego, zasłużoną w ratowaniu zabytków.

Zapraszamy na wykład - Regenerative Design in Digital Practice - Emanuele Naboni

Zapraszamy do udziału w Wykładzie, który wygłosi Emanuele Naboni z KADK w Kopenhadze. Wykład poświęcony będzie tematyce projektowania regeneratywnego, przy użyciu nowoczesnych cyfrowych metod projektowania. Projektowanie Regeneratywne to szersze spojrzenie na problem projektowania w kontekście strategii zrównoważonego rozwoju. 

Dołącz do zespołu twórców niezwykłej farmy dla niepełnosprawnych "Dobra Wola"

12 Listopada o godz 15.00 na naszym Wydziale odbędzie się spotkanie z Jackiem Zalewskim - twórcą inicjatywy Farma "Dobra Wola". Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę - i wsparcie projektowe do powstającej koncepcji Farmy.

Wykład Dorte Mandrup / TEORIA / PRAKTYKA

Dnia 18 października na naszym Wydziale odbył się wykład światowej sławy architektki - Dorte Mandrup. Wydarzenie organizowane przez Fundacja im. Stefana Kuryłowicza oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej odbyło się w gmachu  Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Wykład „Architektura i polityka”

Zapraszamy na wykład „Architektura i polityka”, który wygłosi profesor Marek Budzyński

Sukces absolwentów naszego Wydziału w konkursie „Nagroda Prezydenta” za najlepsze prace dyplomowe

Prezydent m.st. Warszawy i Muzeum Warszawy po raz czwarty zorganizowało konkurs na najlepsze prace magisterskie i doktorskie dotyczące rozwoju społeczno-gospodarczego stolicy. Konkurs „Nagroda Prezydenta” ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy i badaczek rozwojem miasta, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jego tożsamości. Laureatów i laureatki poznaliśmy podczas gali, która odbyła się 22 października w nowo otwartym Muzeum Woli – oddziale Muzeum Warszawy.

Rejestracja na kofnerencję Redefining Cities in View of Climatic Changes otwarta do 30 października

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej interdyscyplinarnej konferencji Redefining Cities in View of Climatic Changes organizowanej przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Konferencja odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2019 roku w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW przy ul. Rektorskiej 4 w Warszawie.

Przesunięcie terminu publicznej obrony rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Pętkowska

Dziekan  Wydziału  Architektury  Politechniki  Warszawskiej zawiadamia, że termin publicznej obrony rozprawy doktorskiej mgr inż. arch. Joanny Pętkowskiej uległ przesunięciu. Nowa data obrony jest w trakcie ustalania.

Circular Design for Architects and Urban Planners. Students Workshop

W dniach 09-11.10.2019 miały miały miejsce warsztaty dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej Circular Design for Architects and Urban Planners. Students Workshop z udziałem arch. Menno Rubbens reprezentującym holenderskie studio architektoniczne CEPEZED. 

AEC Global Teamwork 2020 - Projekt PBL realizowany na Stanford University we współpracy z WAPW

AEC Global Teamwork 2020 - Architecture Engineering Construction. Projekt PBL realizowany na Stanford University we współpracy z WAPW

Podwójny Wykład: Andreas Sonderegger / Roger Boltshauser

Zapraszamy na dwa wykłady, które rozpoczną się w piątek o 16.30 w audytorium 103. Wykłady wygłoszą szwajcarscy architekci Andreas Sonderegger i Roger Boltshauser. Wydarzenie powiązane jest z konferencją Polish Swiss Innovation Day 2019

Historyczne posiedzenie Rady Wydziału

W ostatnim tygodniu września odbyło się ostatnie w 100 letniej historii posiedzenie Rady Wydziału, jako wybranego przez społeczność Wydziału organu kolegialnego, decydującego o najważniejszych jego sprawach, w tym prowadzącego postępowania naukowe. 

Wystawa "Young Viennese Architects and Landscape Architects"

Austriackie Forum Kultury i Wydział Architektury Politechniki zapraszają na wernisaż wystawy "Young Viennese Architects and Landscape Architects".

Spotkanie poświęcone nowemu Regulaminowi Studiów w Politechnice Warszawskiej

Prodziekan ds. Studiów WAPW dr inż. arch. Krzysztof Koszewski oraz Prodziekan ds. Studenckich WAPW dr Iwona Szustakiewicz wraz z Wydziałową Radą Samorządu WAPW zapraszają na spotkanie poświęcone nowemu Regulaminowi
Studiów w Politechnice Warszawskiej.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Pętkowska

21 października 2019 r. godz. 12:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Zapraszamy na część otwartą konferencji "Better Urban Life Warszawa i Zurych - dwie zmieniające się metropolie"

Zurych i Warszawa są najsilniejszymi centrami gospodarczymi swoich państw. Rozwój miast musi być przemyślany, by tak w pełni wykorzystywać ich potencjał jednocześnie nie szkodząc mieszkańcom i środowisku. Jaki kierunek należy obrać? Czy można wypracować wzorce lepszego życia w mieście? Punktem wyjścia konferencji są dwa wyjątkowe projekty realizowane w Warszawie i Zurychu. VARSO, usytuowany w centrum miasta, będzie najwyższym budynkiem w UE. ENSEMBLE połączy w sobie dwa wieżowce wraz ze stadionem.

Konkurs PUM - czas na nadsyłanie zgłoszeń do 9 października

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez PFR Nieruchomości! Konkurs odbywa się pod patronatem WAPW.

PUM: Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców to konkurs dla osób, które poświęciły swoje badawcze prace dyplomowe, magisterskie lub doktorskie, szeroko rozumianej problematyce mieszkalnictwa.

PUM oznacza powierzchnię użytkową mieszkalną. Jest to parametr liczbowy – suma powierzchni użytkowej, mierzonej po wewnętrznym obrysie ścian mieszkania. Będąc ważną składową analizy chłonności, PUM staje się kartą przetargową w większości komercyjnych inwestycji mieszkaniowych. Inwestorzy chętnie wybierają działki, na których da się realizować budynki z jak największą liczbą mieszkań, dzięki czemu PUM osiedla jest jak najwyższy. Wskaźnik definiuje również cenę działki przeznaczonej pod mieszkaniówkę.

Nabór do programu Athens

Zapraszamy do udziału w programie Athens. Sesje ATHENS odbywają się dwa razy do roku - w marcu i w listopadzie. Każda z nich obejmuje dwie obowiązkowe części: pięciodniowy intensywny kurs (30 godzin) oraz program kulturalny European Dimension Activities (10-15 godzin). Na zakończenie każdej sesji instytucja goszcząca oficjalnie uznaje/ocenia wykonane prace uwzględniając wyniki zorganizowanego przez siebie egzaminu, ocenionego zgodnie z właściwym dla tej uczelni systemem oceniania. Za każdą sesję można uzyskać 2-3 punkty ECTS. Najbliższa sesja odbędzie się w dniach 16-24 listopada 2019 r. Uczestnictwo w sesji ATHENS jest bezpłatne. Koszty podróży oraz utrzymania studenci pokrywają we własnym zakresie.