Aktualności

Wyjazd studialny do Tykocina

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Gmina Tykocin podpisały Porozumienie w sprawie organizacji wyjazdu studialnego do Tykocina poświęconego rysunkowym studiom zagadnień dziedzictwa architektonicznego.

Podsumowanie HAŁAS :W CENTRUM

Studentki i studenci specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 odmienili plac Politechniki. Chcesz dowiedzieć się czym jest HA-LAS, czym różni się od lasu, oraz w jaki sposób odpowiada na problem miejskiego hałasu? Zapraszamy! Wczoraj w Auli Głównej PW podsumowaliśmy projekt HAŁAS :W CENTRUM, który Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
realizuje razem z Oddziałem Warszawskim SARP oraz Grupą Saint-Gobain, przy wsparciu licznych partnerów i sponsorów.

Zaproszenie: Konferencja "Architektura Wyzwań- Odbudowa Ukrainy"

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Architektura Wyzwań- Odbudowa Ukrainy" 3-4 lipca 2023 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

You are cordially invited to participate in the International Scientific Conference "Architecture of Challenges- Rebuilding Ukraine" 3-4 July 2023 at the Royal Łazienki Museum in Warsaw.

Plac Politechniki zmienia się na naszych oczach!

Dzięki uprzejmości Ulińscy - Szkółka Roślin pojawiły się na nim nowe drzewa i krzewy. Powstaje zielona gęstwina, która będzie się jeszcze rozrastać. Donice do instalacji dostarczył zaś Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Praca wre na dziedzińcu WAPW

Na dziedzińcu Wydziału Architektury PW praca wre. Studenci studiów magisterskich na specjalności Architektura i Urbanistyka 2 - Miasto jako miejsce do życia szykują komponenty do powstającej instalacji.
To zwieńczenie ich wielomiesięcznej pracy, która odbywała się w ramach corocznej inicjatywy PROJEKT :W CENTRUM. Tegoroczna edycja dotyczy szeroko pojętego HAŁASU.
Studenci tworzą przestrzenną instalację pt. HA-LAS, która zagości tego lata na Placu Politechniki.

HA-LAS :W CENTRUM

Architektki i architekci z Politechniki Warszawskiej odpowiadają na problem hałasu w mieście i odmieniają centrum Warszawy! Zaczęli od Placu Politechniki, na który na czas wakacji wprowadzili nową funkcję użytkową: HA-LAS. Wszystkich, którzy chcą doświadczyć różnicy pomiędzy hałasem a HA-LASEM,  zapraszamy na otwarcie instalacji już w środę 28 czerwca o 18:00. Będzie to podsumowanie całorocznego projektu edukacyjnego :W CENTRUM, w ramach którego Oddział Warszawski SARP, Wydział Architektury PW oraz Grupa Saint-Gobain podejmują co roku najważniejsze i najbardziej aktualne miejskie wyzwania.

Otwarcie "Pawilonu Wolności" w Łazienkach Królewskich

Z inicjatywy prof. dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej zapoczątkowane zostało w 2023 roku cykliczne wydarzenie pod hasłem stawiamy. Studenci studiów magisterskich Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, w ramach specjalności A3 – Architektura Technologii i Struktury, Kontekstu i Znaczenia, pod okiem doświadczonej kadry architektów, urbanistów i konstruktorów, mieli okazji zaprojektować, a także wybudować swój projekt semestralny.

Nowe domy na Boernerowie. Wystawa student.ek/ów WAPW

Zapraszamy na wystawę prac studentek i studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zrealizowanych w ramach przedmiotu semestralnego - projekt domu jednorodzinnego.

Nagroda dla studentów naszego Wydziału w ramach X edycji Konkursu dla Młodych Architektów

Firma WSC, przyznała i ufundowała nagrody dodatkowe za najlepsze prace wykonane w programie ARCHICAD, w ramach X edycji Konkursu dla Młodych Architektów, w zadaniu „Wyzwanie Młodego Architekta”. Jedna z nagród trafiła do studentów naszego Wydziału. Gratulujemy!

Nagrodzeni w konkursie na koncepcję budynków w Warszawie

6 czerwca 2023 roku rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z usługami przy ul. 1 Sierpnia 30B w Warszawie. Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych!

Warsztaty ENHANCE ‘Artificial Intelligence in Higher Education’ - 22 czerwca 2023, online

Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zapraszają pracowników i studentów PW na międzynarodowe warsztaty poświęcone roli i znaczeniu sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym. Szczególna uwaga będzie poświęcona wyzwaniom związanym ze stosowaniem narzędzi takich jak ChatGPT. 

Spotkanie wokół książki KRAJOBRAZ ARCHITEKTONICZNY WARSZAWY W 2022 ROKU

Zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół książki KRAJOBRAZ ARCHITEKTONICZNY WARSZAWY W 2022 ROKU: 20 czerwca 2023 roku, o godzinie 18.00.

IX edycja plebiscyt Mies+ WAPW na najbardziej pociągającą ideę architektoniczną

Zachęcamy Państwa do głosowania na najciekawsze idee projektowe na Wydziale.

Wykład i warsztat Niepełnosprawność – poczuj to

Program:
• Wytyczne normy DIN 18040
• Universal Design
• Praktyczny warsztat

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr Marta Emilia Dziewiecka

29 czerwca 2023 r. godz. 13:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Twierdza Kłodzko 2023

Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki WAPW zaprasza studentów 6-go semestru st. jedn. na SEMINARIUM WYBIERALNE: REWALORYZACJA ZESPOŁÓW ZABYTKOWYCH

Wystawa prac rysunkowych pochodzących ze zbiorów Wydziału Architektury PW

W imieniu Dziekana Wydziału Architektury PW dr hab. inż. arch. Krzysztofa Koszewskiego oraz Prodziekana ds. Studiów Wydziału Architektury PW dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. PW zapraszamy na wystawę prac rysunkowych pochodzących ze zbiorów Wydziału Architektury PW.

Spotkanie wokół książki Notes Archikultury 2 czerwca 17.30 ZODIAK

Zapraszamy na spotkanie i dyskusję wokół książki Notes Archikultury : 2 czerwca 2023 roku, o godzinie 17.30.

Zajęcia piątkowe odbędą się we wtorek

"4. pkt 2 W semestrze letnim: 06.06.2023 r. (wtorek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek."

– zgodnie z §1 ust. 4 pkt 2 Zarządzenia nr 32/2022 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2022/2023.

Wyniki ogólnopolskiego konkursu dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy

W sobotę 20 maja po raz drugi obchodziliśmy Święto Wydziału Architektury PW. Podczas wydarzenia poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszy dyplom prośrodowiskowy: Ogólnopolski konkurs dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy. Mitygacja Antropopresji oraz Adaptacja do Zmian Klimatu w Architekturze i Urbanistyce.

Naukowcy z naszego Wydziału w projekcie innowacyjnej farmy akwaponicznej.

AquaFarma, która została niedawno otwarta we Wrocławiu, oferuje mieszkańcom centrum miasta dostęp do świeżej, zdrowej i ekologicznie produkowanej żywności. To główne korzyści wynikające z tego innowacyjnego rozwiązania, które zostało stworzone w ramach polsko-norweskiego projektu, w którym uczestniczy Politechnika Warszawska.

Praca absolwenta w finale Young Talent Architecture Award

Praca magisterska Marka Martynowicza z naszego Wydziału znalazła się wśród 38 projektów rywalizujących o Young Talent Architecture Award.

Relacja ze Święta WAPW

W sobotę 20 maja po raz drugi obchodziliśmy Święto Wydziału Architektury PW. Absolwenci odebrali dyplomy, był obowiązkowy rzut biretem, poznaliśmy laureatów konkursu na najlepszy dyplom prośrodowiskowy, przeprowadziliśmy trzecią już Aukcję Prac na rzecz Ukrainy, a całość dopełnił piknik studencki na dziedzińcu.

„Druga tura dla tektury”

To inicjatywa studentów WAPW z materiałami do makiet z recyklingu! Znajdziecie tu dużo różnych surowców, którymi możecie się swobodnie bawić. A jeśli macie jakieś swoje własne materiały, które chcecie dodać do „2 tury”, to też zapraszamy!

CSZ PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe pt. „Rola danych i technologii geoinformacyjnych w tworzeniu infrastruktury informacji przestrzennej państwa”.

Seminarium ma na celu przedstawienie osiągnięć zespołów reprezentujących poszczególne dyscypliny nauki w Politechnice Warszawskiej. Drugie spotkanie w cyklu będzie dotyczyło dyscypliny Inżynieria lądowa, geodezja i transport, omówione zostaną zagadnienia budowy krajowej infrastruktury informacji przestrzennych oraz metody jej włączenia w infrastrukturę europejską.