Aktualności

Nabożeństwo żałobne

14 sierpnia 2021 roku zmarła wieloletnia nauczycielka akademicka naszego Wydziału mgr. inż. arch. krajobrazu Irena Bajerska.
Nabożeństwo żałobne odbędzie się 27 sierpnia o godz. 13:00 w kościele Świętej Trójcy przy Pl. Małachowskiego 1.

Pożegnanie

 

 Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że 14 sierpnia 2021 odeszła nasza droga Koleżanka

mgr. inż. arch. krajobrazu Irena Bajerska

architektka krajobrazu, wieloletnia nauczycielka akademicka na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, której liczne pokolenia architektów zawdzięczają wrażliwość na wartości otaczającego krajobrazu.
Irena Bajerska była wspaniałym projektantem, w Jej dorobku znajdują się m.in. projekty zieleni dla Ursynowa Północnego, Cmentarza Południowego oraz pierwszy w Warszawie ogród na dachu zaprojektowanym dla Biblioteki Uniwersyteckiej UW. Jej prace zostały docenione i pokazane na międzynarodowej wystawie 100 znaczących projektantek nowoczesnego designu: MoMoWo: 100 works in 100 years: European women in architecture and design: 1918–2018 prezentowanej w 2016 roku w Oviedo i Lizbonie, a w 2017 roku w Grenoble, Amsterdamie, Lublianie i Turynie.
Irena Bajerska działała również w Stowarzyszeniu Architektów Polskich w Sekcji Architektury Krajobrazu Oddziału Warszawskiego pełniąc w latach 1985-2004 funkcję jej przewodniczącej. W kadencji 2012-2015 była członkinią Kolegium Sędziów Konkursowych SARP.
Pozostanie w naszej pamięci jako wspaniała, inspirująca Koleżanka, dającą wsparcie nam wszystkim. Żegnamy Irenę z wielkim bólem. Jej projekty zostaną z nami na lata, świadcząc o Jej niezwykłym talencie wyczulonym na piękno krajobrazu.
Dziekan, współpracownicy, Rada Wydziału i społeczność akademicka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Wyniki Konkursu DYPLOM Z ARCHICADEM 2020

Gratulujemy naszym dyplomantom sukcesów w Konkursie DYPLOM Z ARCHICADEM!.

Wśród nagrodzonych znalazło się aż trzech dyplomantów WAPW, a wyróżnienia otrzymało 4 naszych studentów.

Wyróżnienie w Rankingu TOP 10 FOR THE FUTURE 2020–2021

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej otrzymał wyróżnienie w Rankingu TOP 10 FOR THE FUTURE 2020-2021, przygotowanym przez miesięcznik "Builder"

Odsłonięcie popiersia prof. dr. inż. arch. Czesława Witolda Krassowskiego

29 czerwca br. na dziedzińcu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbyło się uroczyste odsłonięcie popiersia prof. dr. inż. arch. Czesława Witolda Krassowskiego, wieloletniego wykładowcy Wydziału, zasłużonego dla badań nad historią architektury polskiej i budownictwem drewnianym, autora wielu publikacji, m.in. „Dzieje budownictwa i architektury na ziemiach polskich”, „Budownictwo orawskie” czy „Architektura drewniana w Polsce”.

Wyróżnienie honorowe dla studentów WAPW w konkursie Kaira Looro

Zespół z Polski współtworzony przez studentów naszego Wydziału: Piotra Gajdaka i Weronikę Paczkowską, otrzymał wyróżnienie honorowe w międzynarodowym konkursie Kaira Looro, którego tematem był w tej edycji Dom Kobiet w Senegalu, pełniący funkcję miejsca spotkań, wykładów oraz promowania równości i praw kobiet.

I miejsce w w Rankingu Kierunków Studiów "Perspektywy"

Kierunek Architektura prowadzony przez Politechnikę Warszawską zdobył pierwsze miejsce w Rankingu Kierunków Studiów "Perspektywy"

Spotkanie Środowiska Architektonicznego - wernisaż wystawy prof. Konrada Kucza-Kuczyńskiego

Stowarzyszenie Akademickie WAPW, Oddział Warszawski SARP i Wydział Architektury PW zapraszają wspólnie na piknik w Otwartej Pracowni Jazdów - 2 lipca, godz. 18:00!
Wieczór rozpocznie się wernisażem wystawy rysunków do książki “Domy Świata” profesora Konrada Kucza-Kuczyńskiego

Ogólnopolski konkurs na najlepsze magisterskie prace dyplomowe „Drewno w Architekturze”

Zachęcamy do udziału w Ogólnopolskim konkurs na najlepsze magisterskie prace dyplomowe „Drewno w Architekturze”, organizowanym przez Politechnikę Białostocką

Osiągnięcia studentów WAPW w Konkursie dla Młodych Architektów, organizowanym przez Builder Polska

Jury doceniło pracę magisterską Barbary Płonczyńskiej "Architektura kryzysu klimatycznego – rewitalizacja opuszczonych ośrodków narciarskich w Alpach", opracowaną w ramach specjalności Dziedzictwo pod kierunkiem dr inż. arch. Justyny Zdunek-Wielgołaskiej (III nagroda), a także Projekt kładki integrującej tereny wokół Dworca Zachodniego, autorstwa (wyróżnienie).

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Michał Gołębiewski

15 czerwca 2021 r. godz. 15:15, posiedzenie w trybie zdalnym

Gratulacje dla Piotra Bujnowskiego z powodu sukcesu w Nagrodzie Architektonicznej Prezydenta Warszawy.

Gratulujemy Piotrowi Bujnowskiemu, prowadzącemu zajęcie na naszym wydziale, sukcesów w konkursie Nagroda Architektoniczna Prezydenta Warszawy!

OSSA Spatium – finałowa instalacja

W sobotę 29.05 w Opactwie Cystersów w Lubiążu otwarta zostanie instalacja „Nieobecność”, która powstała dzięki działalności edycji OSSY Spatium, według zwycięskiego projektu studentów WAPW

Nagroda dla pracy magisterskiej Marty Kubasińskiej

Z przyjemnością informujemy, że praca magisterska Marty Kubasińskiej "Osiedle cyrkularne wykorzystujące zasady ekonomii obiegu zamkniętego. Projekt zagospodarowania dla fragmentu dzielnicy Wilanów", opracowana pod kierunkiem dr. inż. arch. Artura Filipa, została nagrodzona w Konkursie na najlepszą pracę magisterską dotyczącą polityk miejskich, organizowanym przez Kongres Polityki Miejskiej.

O Architekturze: Vicente Guallart

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze" organizowany w ramach działalności A-Akademii. Naszym gościem będzie Vicente Guallart z pracowni Guallart Architects.

Akcja kwaterunkowa dla obecnych studentów i doktorantów

Procedura uzyskania miejsca w Domu Studenckim w przyszłym roku akademickim.

Inauguracja działalności Koła Naukowego Architektury Kryzysu Klimatycznego

 W ramach inauguracji działalności nowo powstałego Koła Naukowego Architektury Kryzysu Klimatycznego członkowie i opiekunki zapraszają na wykład Marcina Popkiewicza (13.05, godz. 18:00)

Plan piątkowy w środę

UWAGA zmiana planu zajęć 12.05.2021 r.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Michał Dudkowski

18 maja 2021 r. godz. 15:05, posiedzenie w trybie zdalnym

Przysposobienie biblioteczne

ekurs Przysposobienie biblioteczne

Wykład z cyklu O Architekturze - Ryo Abe

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze", który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 11:00. Wygłosi go założyciel pracowni AARA (Tokio) Ryo Abe.

Przysposobienie biblioteczne ekurs

ekurs Przysposobienie biblioteczne 23 kwietnia – 5 maja

Wyniki Konkursu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa

Ogłoszony w 2020 r. Konkurs o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa (edycja 2020 r.) został rozstrzygnięty.

Drzwi Otwarte Wydziału Architektury PW 2021

Zobacz co kryje się za Drzwiami na ul. Koszykowej 55!