Aktualności

URBS: Urban Redefinition Based Studies – nowe studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej!

W październiku 2024 r. uruchamiamy nowy kierunek studiów drugiego stopnia w języku angielskim, skupiony na projektowaniu urbanistycznym! 

"Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18" - wystawa na WAPW w dniach 18.04.-16.05.2024 r.

W ramach obchodów 81. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim 18 kwietnia wraz z Muzeum Getta Warszawskiego otwieramy wystawę „Rzeczy z podziemnego miasta. Architektoniczne wizje wokół upamiętnienia Miłej 18”. Potrwa ona do 16 maja i w tym czasie będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00-19:00 w sali wystawowej przy wejściu do gmachu WAPW.

Zapisy na szkołę letnią ENHANCE "Plotting Sustainability" na Politechnice w Berlinie - DEADLINE 12.05.2024

W imieniu Centrum Współpracy Międzynarodowej PW i konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska informujemy o trwających zapisach na szkołę letnią ‘Plotting ustainability’ organizowaną w ramach ENHANCE przez Politechnikę w Berlinie (TU Berlin). Termin składania wniosków mija 12 maja 2024 r.

„Mikroskopia bez znaczników” (grant ERC) - seminarium 18.04.2024

Centrum Studiów Zaawansowanych PW zaprasza na ogólnouczelniane seminarium naukowe Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „Mikroskopia bez znaczników” (grant ERC), które odbędzie się online 18 kwietnia 2024 r. o godz. 16.15 na platformie TEAMS. 

Wykład Dhiru Thadani'ego pt. "Traditional Town Planning versus Modern Practice"

W środę 17 kwietnia 2024 r. o godz. 16:15 w auli 103 na WAPW odbędzie się wykład Dhiru Thadani'ego, prezesa Kongresu Nowego Urbanizmu, oddział w Washington DC, zatytułowany Traditional Town Planning versus Modern Practice Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i Towarzystwo Urbanistów Polskich.

Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” dla prof. Marii Brykowskiej

Niezmiernie miło nam poinformować, że wybitna konserwator zabytków, a także wieloletnia kierowniczka Zakładu Architektury Polskiej na naszym wydziale, prof. Maria Brykowska została uhonorowana przez ministra kultury i dziedzictwa narodowego Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”! 

Wykład Macieja Franty: "Droga do zawodu"

Wraz z magazynem Architektura i Biznes zapraszamy na wykład z cyklu "Droga do zawodu", który wygłosi Maciej Franta z Frantagruop Architects. Wykład odbędzie się 24 kwietnia 2024 roku (środa) o godz. 15:15 w sali 103 na WAPW. Dzień wcześniej (23.04.2024 r. o 13:15) wykład zostanie wygłoszony na Politechnice Gdańskiej.

Wystawa prac studenckich specjalności Dziedzictwo Architektoniczne w Twierdzy Modlin

Zapraszamy na wystawę prac studenckich wykonywanych w ramach Projektu konserwatorskiego oraz Projektu interdyscyplinarnego specjalności Dziedzictwo Architektoniczne, która rozpocznie się wernisażem w dn. 15.04.2024r. o godzinie 17:00 w Hotelu Royal w Twierdzy Modlin, ul. Szpitalna 93, Modlin.

[AKTUALIZACJA] Szkoła Letnia "Synergic Urban Systems" na Politechnice w Mediolanie - przedłużony termin

Wydział Architektury Politechniki w Mediolanie wraz z partnerami z koalicji ENHANCE (PW, NTNU Trondheim, ETH Zurich, PU Valencia, TU Berlin, RWTH Aachen) zapraszają do udziału w Szkole Letniej "Synergic Urban Systems", której stacjonarna część odbędzie się w Mediolanie w dniach 22-27 lipca 2024 r.

AKTUALIZACJA: Termin nadsyłania zgłoszeń został przedłużony do 15 kwietnia 2024 roku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Agnieszka Kowalewska

16 kwietnia 2024 r. godz. 14:00, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wdrożenie nowoczesnych metod dydaktycznych na Politechnice Warszawskiej - Zaproszenie na seminarium 16.04.2024

W imieniu Prof. Jana Słyka, Prorektora ds. Studiów PW zapraszamy na seminarium dotyczące wdrażania nowoczesnych metod dydaktycznych na Politechnice Warszawskiej.

Uwaga! Seminarium zostało przeniesione na kolejny wtorek, 16 kwietnia 2024, na godz. 14.00. Sala 123 GG.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Paweł Przybyłowicz

9 kwietnia 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

KONKURS NA GRANTY WEWNĘTRZNE dla pracowników Politechniki Warszawskiej z dyscypliny Architektura i Urbanistyka

Zgodnie z Uchwałą nr 509/II/2024 Rady Naukowej Dyscypliny Architektura i Urbanistyka PW z dnia 26 marca 2024 r. ogłasza się konkurs na granty badawcze w roku 2024 dla pracowników Politechniki Warszawskiej, wspierające prowadzenie działalności naukowej w dyscyplinie naukowej Architektura i Urbanistyka w Politechnice Warszawskiej.

Podsumowanie otwartych warsztatów projektowych KAMPUS.PW (11-15.03.2024)

Przez 5 dni intensywnej pracy warsztatowej, ponad 200 osób dyskutowało i rysowało możliwe wizje rozwoju przestrzennego kampusu Politechniki Warszawskiej. Wyniki prac warsztatowych opracowują teraz projektanci z zespołu KAMPUS.PW i już niedługo zobaczymy najbardziej prawdopodobne scenariusze przekształceń obiektów i terenów Politechniki.

Uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów ukończenia studiów w trakcie Święta Wydziału

Serdecznie zapraszamy Absolwentki i Absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiejktórzy obronili prace w okresie od czerwca 2023 do marca 2024, na uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów ukończenia studiów. Uroczystość odbędzie się w dniu 25 maja 2024 r. Chcących wziąć udział w uroczystości prosimy o wypełnienie poniższego formularza do 25 kwietnia 2024 r. 

Link do formularza: https://forms.gle/NF8GEF2HT2vb1Tcz9

Ogólnopolski Konkurs na Dyplom Środowiskowy - przedłużenie terminu!

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy! 

AKTUALIZACJA: Zgłoszenia przyjmujemy do 21 kwietnia.

Webinarium na temat naukowej mobilności polsko-francuskiej

Informujemy, że 10.04.2024 r. w godzinach 09.00-10.45 odbędzie się webinarium dotyczące mobilności naukowej między Polską a Francją, skierowane dla studentów oraz naukowców i doktorantów.

Drzwi Otwarte Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Zainteresowanych studiowaniem architektury serdecznie zapraszamy na wydziałowe Drzwi Otwarte! Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia o godz. 11:00 w gmachu Wydziału na ul. Koszykowej 55. Jakich zajęć uczymy na naszym wydziale? Kim są nasi prowadzący? Jak wygląda egzamin wstępny? Tego wszystkiego dowiecie się w trakcie naszych Drzwi Otwartych!

Warsztaty urbanistyczne Warsaw-Berlin: wymiana studencka z TU Berlin

Zapraszamy na urbanistyczne warsztaty projektowe Warsaw-Berlin, które odbędą się w terminach 12-18 maja 2024 roku w Warszawie i 2-8 czerwca 2024 roku w Berlinie. Warsztaty organizowane są wspólnie przez WAPW i Institute of Urban and Regional Planning - TU Berlin.

Uroczyste obchody 40-tej rocznicy współpracy pomiędzy WAPW a UDM

W tym roku będziemy obchodzić 40 rocznicę współpracy pomiędzy naszym wydziałem, a School of Architecture, University of Detroit Mercy. Obchody tej uroczystości będą połączone z tegorocznym Świętem Wydziału i odbędą się w dniach 23-25 maja 2024 roku. Chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniach przygotowanych z tej okazji prosimy o wysłanie zgłoszeń do 25 kwietnia. 

PROGRAM MENTORINGOWY WAPW 2024 - REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 20 MARCA!

Po raz drugi ogłaszamy nabór do programu mentoringowego WAPW. To wyjątkowa szansa, żeby na pół roku zostać mentee i wejść w niepowtarzalną, wspierającą relację z wybitnymi architektkami/architektami.[

[AKTUALIZACJA] Na zagłoszenia macie czas do 20 marca 2024 roku.

Czekają na Was: Dorota Sibińska, Ewa Porębska, Marlena Happach, Szczepan Wroński, Szymon Wojciechowski i Marcin Mostafa.

Projekty naszych studentek i studentów prezentowane w czasopiśmie JAZZ FORUM!

Projekty naszych studentek i studentów dotyczące Muzeum Polskiego Jazzu spotkały się z entuzjazmem redakcji branżowego czasopisma JAZZ FORUM, która postanowiła je opublikować w najnowszym, marcowym numerze swojego miesięcznika. Publikacji projektów towarzyszy artykuł autorstwa pracowników naszego wydziału: Małgorzaty Benedek i Emiliana Nagiela.

III miejsce w konkursie na przebudowę pałacu Potockich w Iwano-Frankowsku zajął zespół złożony z wykładowców i studentów WAPW!

Miło nam poinformować, że w międzynarodowym konkursie na przebudowę zespołu pałacu Potockich w Iwano-Frankowsku (dawnym Stanisławowie), w którym wzięły udział 44 zespoły z 14 krajów, zespół złożony z wykładowców i studentów naszego wydziału zajął ex aequo 3 miejsce (I miejsca nie przyznano).

Miasto przyjazne mieszkańcom. Centra lokalne i osiedlowe - wizje studentów

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy prac studenckich, przygotowanych w trackie zajęć "Projekt urbanistyczny centrum" w Katedrze Projektowania Urbanistycznego i Krajobrazu Wiejskiego WAPW. Wystawa odbędzie się w dniach 18-22 marca 2024 r. w godz. 9-16 w Sali Lustrzanej (parter), w siedzibie OW SARP, ul. Foksal 2 w Warszawie. Zachęcamy również do udziału w spotkaniu hybrydowym połączonym z prezentacją prac i dyskusją z autorkami i autorami opracowań dnia 19.03.2024 r. (wtorek) o godz.16:00. Link w artykule.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Robert Rzadkiewicz

19 marca 2024 r. godz. 13:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego