Rozpoczynamy rekrutację na nowy kierunek studiów podyplomowych na naszym wydziale, powstały we współpracy z Wydziałem Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej: Procesy projektowe w obiektach i zespołach zabytkowych. Rozpoczęcie 1 edycji - 1 marca 2025, zgłoszenia przyjmowane są do 7 lutego 2025. Serdecznie zapraszamy!
Miło nam poinformować, że studiujący na naszym wydziale Katarzyna Milewska i Adam Dziedzic zajęli III miejsce w polskiej edycji konkursu "Roca One Day Design Challenge", w której brało udział ponad 400 studentów! Wyzwanie dotyczyło zaprojektowania innowacyjnego rozwiązania do łazienki, wspierającego osobisty dobrostan użytkownika.
Projekt Pawilonu Przyszłości powstały z inicjatywy prof. arch. Anny Marii Wierzbickiej w ramach zajęć specjalności A3 Architektura Technologii i Struktury - Kontekstu i Znaczenia latem stanął w Łazienkach Królewskich. Właśnie trwają prace nad jego przeniesieniem i dostosowaniem do nowej lokalizacji – Domu dla Bezdomnych prowadzonego przez Wspólnotę Chleb Życia siostry Małgorzaty Chmielewskiej w Warszawie. W inicjatywę zaangażowani są studenci i prowadzący z naszego wydziału, a także architekci z biura XYstudio
Miło nam poinformować, że we współpracy z Biblioteką Główną PW zakończyliśmy projekt mający na celu opracowanie i udostępnienie unikatowego zbioru Biblioteki WAPW. W jego ramach skatalogowano 1073 pozycji, a następnie umieszczono w Bibliotece Cyfrowej PW. W kolekcji znajdują się m.in. unikatowe książki i broszury z czasów przedwojennych, diapozytywy przedstawiające miasta w USA i Europie pierwszej połowy XX wieku, prace Zygmunta Kamińskiego, rysunki Jana Matejki, a także fotografie małżeństwa Wejchertów i Władysława Jastrzębskiego oraz wiele innych prac plastycznych, książek czy opracowań. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z tymi ciekawymi materiałami!
Szkoła Doktorska Politechniki Warszawskiej ogłasza nabór wniosków w I konkursie w ramach projektu NAWA PROM PW 2024. Program dotyczy finansowania krótkookresowej wymiany akademickiej, czyli wyjazdów o długości od 5 do 30 dni zarówno dla pracowników, jak i doktorantów.
Architecture for Society of Knowledge (ASK) jest międzynarodowym programem studiów magisterskich prowadzonym w języku angielskim, wdrożonym w 2010 roku na WAPW.
Zapraszamy do udziału w II Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Architektura Wyzwań – Materiały dla Przyszłości", która odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2024. Szczegóły w pliku: Komunikat_PL (pdf, 172,81 kB)
Wydział
Architektury
Politechniki
Warszawskiej
ul. Koszykowa 55
00-659 Warszawa