Informacje nadesłane

Nagroda Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe – Dyplomy dla Warszawy

Prezydent m.st. Warszawy zaprasza autorów prac magisterskich i rozpraw doktorskich obronionych na warszawskich uczelniach w 2019 roku do ubiegania się o Nagrodę Prezydenta za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy.

Technologia BIM - Konferencja i warsztaty online

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu organizowanym przez Koło Naukowe Technologii BIM działające na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej - BIMiśTechnologia BIM - Konferencja i warsztaty online

NCBR przeznacza 200 mln zł na walkę z koronawirusem

W ramach Szybkiej Ścieżki "Koronawirusy" #POIR Fundusze Europejskie Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wesprze polskich przedsiębiorców i badaczy, którzy pracują nad diagnostyką, leczeniem i przeciwdziałaniem chorobom wirusowym.

Zapraszamy do udziału w konferencji "Architektura obiektów przemysłowych i infrastrukturalnych"

Zapraszamy do udziału w VIII Międzynarodowej Konferencji z cyklu "Modernizm w Europie, modernizm w Gdyni" - choć na razie nie znany jest termin przyjmowania zgłoszeń. 

Zaproszenie do udziału w ankiecie #powiedzPW

Pomimo trudnej sytuacji CZIiTT PW wciąż pracuje nad tym, by swoje działania uczynić bardziej efektywnymi.

Zależy nam na opiniach studentów i doktorantów PW dotyczących inicjatyw biznesowych czy startupów na naszej uczelni, by móc uwzględnić je w naszych przyszłych działaniach.

Wraz z Inkubatorem Innowacyjności CZIiTT PW stworzyliśmy kolejną odsłonę popularnego sondażu PowiedzPW. Zachęcamy do obejrzenia filmu na ten temat i wypełnienia ankiety.

Konkurs Grant of Colour

Projektanci i architekci! Zapraszamy do udziału w konkursie Grant of Colour, organizowanym przez Tarkett Polska. W związku z aktualną sytuacją regulamin konkursu uległ zmianie. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj: https://grantofcolour.pl/stronaGlowna

Czas składania projektów został wydłużony do 31.08.2020 roku! Zachęcamy do zapoznania się z aktualnym regulaminem na stronie konkursu!

Warsztaty MEDS - nabór uczestników

Otwieramy nabór uczestników jedenastej edycji warsztatów MEDS, zlokalizowanych na poprzemysłowych terenach Górnego Śląska. Aplikuj do 21 marca!

“Meetings of Design Students” to międzynarodowe warsztaty, organizowane co roku w innym kraju. Każdego lata zrzeszają około 200 młodych osób związanych z designem, sztuką, architekturą, kulturą i wieloma dziedzinami pokrewnymi. Przez dwa tygodnie uczestnicy pracują w grupach pod okiem doświadczonych tutorów, konstruując i montując kilkanaście trwałych projektów. Dzięki temu mają styczność z różnorodnym z różnorodnym podejściem do designu i doskonalą swoje umiejętności techniczne i rękodzielnicze. Każdy z projektów łączy w sobie aspekty praktyczne, edukacyjne i kulturowe, odnosząc się do lokalnych tradycji i inspirując do dyskusji na temat bieżącego kształtu przestrzeni.

Konkurs Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Pracę Dyplomową

Zapraszamy studentów i absolwentów do udziału w Konkursie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Pracę Dyplomową kategorii: planowania przestrzennego, projektowania urbanistycznego, projektowania architektonicznego oraz architektury krajobrazu.

Głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie im. M. Nowickiego na najbardziej innowacyjna architekturę w Polsce

Uwaga! Do 10.03.2020 przedłużamy głosowanie na Nagrodę Publiczności w konkursie im. M. Nowickiego na najbardziej innowacyjna architekturę w Polsce

Zachęcamy władze uczelni, wykładowców, promotorów  Wydziałów Architektury, żeby głosowały i wspierały swoich studentów w konkursie „Miasto otwarte, miasto przyjazne" na najbardziej innowacyjną architekturę w Polsce. 

Zbliża się termin zakończenia rejestracji w IX edycji największego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Uwaga studenci architektury! Jeśli chcecie wziąć udział w największym międzynarodowym konkursie Internetional VELUX Award 2020 macie czas na rejestrację tylko do 1 kwietnia. Motywem przewodnim konkursu jest światło dzienne w architekturze, a polscy studenci już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy. Czas na Ciebie!

Zapraszamy do udziału w ankiecie #PowiedzPW

Inkubator Innowacyjności PW wraz z Działem Badań i Analiz CZIiTT PW zapraszają studentów do udziału w kolejnej odsłonie sondażu #PowiedzPW: Inkubator Innowacyjności PW!

Zapraszamy do udziału w konkursie Grant of Colour

Zapraszamy do udziału w konkursie Grant of Colour skierowanym do studentów oraz młodych architektów i projektantów, którego organizatorem jest firma Tarkett.

Zapraszamy do udziału w konkursie "L'Art urbain dans les territoires"

Więcej informacji na temat konkursu do uzyskania w Biurze Dziekana

Spotkanie z okazji 120. lecia urodzin profesora Jana Zachwatowicza

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie organizowane przez Dom Spotkań z Historią oraz Towarzystwo Przyjaciół Warszawy - Spotkanie z okazji 120. lecia urodzin profesora Jana Zachwatowicza

Zapraszamy do udziału w Dniu Młodego Archtiekta

Dzień Młodego Architekta odbędzie się w dniu 26 lutego 2020 w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie.
Zapraszamy studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej do aktywnego udziału w DMA. 

Tubądzin Design Awards

10 stycznia ruszyła III edycja międzynarodowego konkursu Tubądzin Design Awards skierowanego do architektów, projektantów i studentów. Firma Jobdone, którą reprezentuję jest koordynatorem tego projektu.

Konkurs Golden Cubes Awards

Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki ogłasza pierwszą polską edycję międzynarodowego konkursu Unii Architektów – Golden Cubes Awards, przeznaczonego dla osób, szkół, organizacji i instytucji zajmujących się powszechną edukacją architektoniczną. Celem konkursu jest zachęta i wsparcie tych, którzy kładą fundamenty kultury architektonicznej oraz pomagają dzieciom i młodzieży, od wieku szkolnego do osiągnięcia pełnoletności, w zrozumieniu procesów architektonicznych i kształtowania przestrzeni środowiska zbudowanego. 

Konkurs Dla Młodych Architektów

Zapraszamy do udziału w Konkursie Dla Młodych Architektów!

Warsztaty Architektoniczne - Frankfurt Summer Universities

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych organizowanych przez Frankfurt Summer Universities. 

Konkurs na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP

Zapraszamy studentów architektury do wzięcia udziału w Konkursie na opracowanie identyfikacji wizualnej Dorocznej Polsko-Niemieckiej Nagrody Integracyjnej BDA – SARP. Termin składania prac: do dnia 09.03.2020, do godziny 14:00.

Zostań Tutorem - międzynarodowe warsztaty MEDS Silesia

11. edycja warsztatów MEDS będzie mieć miejsce w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski - na Śląsku. Głównym miejscem warsztatów będą Tychy, a różnorodność Górnośląskiego Związku Metropolitalnego postawi przed uczestnikami warsztatów wyzwanie polegające na zmierzeniu się z różnymi projektami w kilku miastach, m.in. Katowicach i Dąbrowie Górniczej. Temat tegorocznej edycji MEDS: "Revival", porusza problematykę miejskiego oraz architektonicznego kontekstu Śląska, jako przestrzeni górniczej, przestrzeni kuźni i fabryk, decydujących o tożsamości regionu. Oba te paradygmaty - przemysłowy kontekst oraz tożsamość, są możliwością do zastanowienia się nad tematem transformacji. 

Zostań architektem przyszłości – weź udział w IX edycji największego konkursu architektonicznego International VELUX Award

Grupa VELUX zaprasza studentów architektury do wzięcia udziału w IX edycji największego globalnego konkursu International VELUX Award. Konkurs odbywa się co dwa lata, począwszy od roku 2004, 
a jego celem jest zachęcenie studentów do zwracania szczególnej uwagi na rolę światła naturalnego w architekturze, jako istotnego źródła oświetlenia, energii, dobrego samopoczucia i komfortu. 
Od pierwszej edycji wzięło w nim udział około 12000 studentów z 59 krajów, którzy zgłosili ponad 5000 projektów. Konkurs urósł do rangi największego tego rodzaju wydarzenia dla studentów architektury, a polscy studenci już czterokrotnie odnosili w nim sukcesy.

Poszukiwani praktykanci na staż - Biuro Christian Kerez

Biuro architektoniczne Christian Kerez w Berlinie poszukuje od zaraz praktykantów do współpracy przy wymagających, międzynarodowych projektach konkursowych i wykonawczych. 

Konkurs fotograficzny KADRY Architektury

Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich zaprasza do udziału w otwartym, ogólnopolskim konkursie fotograficznym "KADRY Architektury", który będzie rozstrzygany w maju 2020 roku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'20 pod hasłem przewodnim "OTWARTE MIASTO"

Zapraszamy do udziału w konkursie Mój Dom - Wizja Wypoczynku 13

Organizowany przez Fundację Piotra Klera a realizowany przez Dobrotekę i galerię Tetmajera 83 w Krakowie konkurs Wizja Wypoczynku skierowany jest do projektantów oraz studentów kierunków projektowych.