Informacje nadesłane

Warsztaty architektoniczno-urbanistyczne Building Back Better

W dniach 22.01-02.02.2024 r. grupa 100 studentów, wykładowców, naukowców i działaczy z Ukrainy, Polski, Szwecji, Irlandii, Norwegii i Wielkiej Brytanii spotka się w Warszawie i we Lwowie weźmie udział w warsztatach architektoniczno-urbanistycznych eksplorujących rozwiązania dla zrównoważonej odbudowy Ukrainy. Osoby studiujące na WAPW są zaproszone do wzięcia udziału w tym dwutygodniowym wydarzeniu, w ramach zaliczenia jednego z seminariów.

Konkurs na logo 70-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Indiami

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Instytutem Polskim w Nowym Delhi mają przyjemność zaprosić studentów kierunków artystycznych do udziału w Konkursie na logo 70-lecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Indiami. Konkurs skierowany jest do wszystkich obywateli Polski i/lub Indii, którzy ukończyli 18 rok życia, jednak organizator szczególnie zachęca do udziału studentów kierunków artystycznych. Laureat konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 EUR. Termin zgłaszania prac mija 12 lutego 2024 r.

XV Edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową związaną z Województwem Zachodniopomorskim

Informujemy, że rusza właśnie jubileuszowa XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą pracę dyplomową tematycznie związaną z Województwem Zachodniopomorskim. Termin zgłaszania prac mija 7 lutego 2024 r.

Zaproszenie na warsztaty grupowe ENHANCE+ w ramach pakietu “Diversity, Impact & Dissemination”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w interaktywnych warsztatach online 23 stycznia 2024 r. w godz. 14:00-17:00 (CET), podczas których zagłębimy się w inicjatywy związane z pakietem zadań “Diversity, Impact and Dissemination”(zob. FILM) realizowanym w konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska.

Konkurs Imagining Tomorrow Awards

AUDA / INDIE/ ogłasza pierwszą edycję międzynarodowego konkursu projektowego o nazwie "Imagining Tomorrow Awards"- 2023-2024, który obejmuje architekturę, urbanistykę, urbanistykę i projektowanie krajobrazu. Konkurs ten ma na celu wyróżnienie wyjątkowych projektów, które stawiają czoła najpilniejszym globalnym wyzwaniom, przed którymi stoimy. Od zmian klimatycznych i zrównoważonego rozwoju po opiekę zdrowotną i transport, szukamy odważnych i wizjonerskich projektów, które mają potencjał, aby wywrzeć realny wpływ na nasz świat. 

UWAGA: WPISOWE WYNOSI 20 USD. 

KONKURS DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW - EDYCJA 2023-2024

Konkurs dla Młodych Architektów, organizowany w ramach programu Builder for the Young Architects, to jeden z najbardziej prestiżowych, ogólnopolskich konkursów, dedykowany studentom, młodym absolwentom wydziałów architektury oraz młodym architektom w ich twórczym, zawodowym rozwoju. W ramach Konkursu zostają wyłonieni autorzy najlepszych prac, cechujących się pomysłowością, otwartością, wysoką jakością projektu, dbałością o detale oraz poprawnością zastosowanych rozwiązań materiałowych i technologicznych. Pula nagród w konkursie wynosi 19 tys zł! Termin zgłaszania prac upływa 14 LUTEGO 2024 r. 

Nowy bezpłatny numer Architektura & Biznes - 12/2023

Zapraszamy do pobrania Architektura i Biznes (link w artykule). Całe wydanie poświęcone jest tematowi RECOVER, które przyświecało tegorocznemu Międzynarodowe Biennale Architektury w Krakowie, którego organizatorem był SARP Oddział Kraków

Premiera książki „Marian Lalewicz. Architekt petersbursko-warszawski” autorstwa prof. Małgorzaty Omilanowskiej-Kiljańczyk

Narodowy Instytut Polskiego Dziedzictwa Kulturowego za Granicą POLONIKA, jako współorganizator spotkania wraz z PAN Muzeum Ziemi, serdecznie zaprasza na premierę książki „Marian Lalewicz. Architekt petersbursko-warszawski” autorstwa prof. Małgorzaty Omilanowskiej-Kiljańczyk. Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu „Architekci i urbaniści Warszawy XX wieku w willi Bohdana Pniewskiego” realizowanego przez PAN Muzeum Ziemi w Warszawie. Gospodarzami spotkania są Anna Piontek dyrektorka PAN Muzeum Ziemi oraz prof. Stefan Jackowski.

Premiera wydanej przez Instytut Polonika książki odbędzie się 23 listopada 2023 r. o godz. 17:00 w willi Bohdana Pniewskiego (al. Na Skarpie 27).

Nowy bezpłatny numer Architektura & Biznes - 11/2023

Zapraszamy do do pobierania najnowszego bezpłatnego numeru miesięcznika Architektura & Biznes: GRA O MIASTO 11/2023. W numerze m. in. co i jak zrobić, żeby w GRZE O MIASTO wygranymi ostatecznie byli mieszkańcy i lepsza przestrzeń. Dyskusja toczy się wokół raportu "Wzmocnienie czynnika społecznego i merytorycznego w kształtowaniu przestrzeni miejskiej" — całość dostępna w numerze.

Konkurs proHolz Student Trophy: można już zgłaszać projekty konkursowe

Pomysł na rozbudowę i modyfikację zabudowy Wiednia to zadanie, które ma zainspirować uczestników otwartego konkursu proHolz Student Trophy24 do jak najlepszego wykorzystania zalet i możliwości nowoczesnego budownictwa drewnianego. Najlepszy projekt otrzyma 3000 euro, przewidziane są również nagrody w wysokości 1000 euro dla wyróżnionych projektów. Prace przyjmowane będą do 1 marca 2024 roku.

Wystawa "Layers" biura JEMS Architekci w Berlinie

Mamy przyjemność zaprosić na wystawę pracowni JEMS Architekci w Architektur Galerie Berlin, która odbędzie się w dniach 03.11 – 09.12.2023 r. przy Karl-Marx-Allee 96 w Berlinie

Warsztat Młodego Architekta - rejestracja do edycji 2023

Zapraszamy na Warsztat Młodego Architekta, organizowany przez Builder Polska wraz z firmą Tremco oraz pracownią APA Wojciechowski, partnerami programu Builder for the Young Architects. Wydarzenie odbędzie się 27 października 2023 roku o godz. 11:00 w siedzibie firmy Tremco, ul. Marywilska 34, budynek C1, II piętro, Warszawa

Architektki - ruszył nabór do projektu

Architektki w Zodiaku to projekt, którego celem jest odkrywanie historii warszawskich architektek i reinterpretacja ich dorobku przez międzypokoleniowe zespoły. Do 31 października 2023 roku trwa nabór młodych uczestniczek – architektek. 

Konkurs Drewno w Architekturze 2023

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Wydział Architektury Politechniki Białostockiej na najlepsze prace magisterskie z wykorzystaniem drewna. Termin nadsyłania prac mija 20 października 2023 roku!

Zaproszenie na konferencję Medycyna w architekturze 24.10.23.

Zapraszamy 24 października 2023 na godz. 9:00 do Centrum Olimpijskiego w Warszawie na konferencję Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznychWstęp wolny.

Konkurs dla studentów || Design For Future

Informujemy o drugiej edycji konkursu "Design For Future", organizowanego przez Polską Izbę Przemysłu Targowego. Jego celem jest promowanie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań architektonicznych w branży wystawienniczej i eventowej, z naciskiem na wysoką jakość usług, strategię zero netto emisji CO i podkreślenie roli targów w rozwoju firm i produktów.

Biennale Architektury Kraków 2023

13 i 14 października w ICE Kraków Congress Centre odbędzie się Biennale Architektury Kraków 2023, gdzie toczyć się będą debaty skupione wokół hasła RECOVER i zmian, jakich potrzebują współczesne miasta. 

Międzynarodowa Konferencja Naukowa online „MIASTO, REGION, UZDROWISKO” - Przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń!

Katedra Planowania Przestrzennego, Projektowania Urbanistycznego i Ruralistycznego na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej oraz Sekcja Planowania Przestrzennego i Ochrony Środowiska Komisji Urbanistyki i Architektury PAN w Krakowie zapraszają na Międzynarodową Konferencję Naukową MIASTO, REGION, UZDROWISKO w dniach 23 - 24 listopada 2023 – wydarzenie online. 

Aktualizacja: Termin przyjmowania zgłoszeń został wydłużony do 25 października 2023!

4FutureDay - Dzień Młodego Architekta i Inżyniera 2023

4FutureDay - Dzień Młodego Architekta i Inżyniera odbędzie się już 25 października 2023 w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4) w ramach tegorocznej edycji Programu Builder for the Future – 2023/2024. Bezpłatne, całodniowe wydarzenie przeznaczone jest dla wykładowców, studentów oraz absolwentów uczelni technicznych wiążących swoją przyszłość z budownictwem lub architekturą.

Saint-Gobain Architecture Student Contest 2024 - Helsinki

Informujemy, że Grupa Saint-Gobain organizuje konkurs, którego ideą jest zachęcanie studentów architektury do zaprezentowania autorskich pomysłów spełniających założenia zrównoważonego rozwoju i wpisanych w kontekst architektoniczny różnych miast na świecie. Zadane konkursowe w edycji 2024 jest zlokalizowane w Finlandii, w Helsinkach. Tam też, w czerwcu 2024, będzie miał miejsce międzynarodowy finał konkursu. 

Future Materials Conference on September 28-29, 2023

The Innovation Center of Moholy-Nagy University of Art and Design will organize its second Future Materials Conference this fall! We look forward to welcoming designers, researchers, private sector representatives and students to present and discuss the latest trends in the field of material research and the materials industry.

Konferencja „Architektura i budownictwo w obliczu wyzwań klimatycznych”

  

Informujemy, że 3 października 2023 r. o godz. 10:00 w Warszawie, w Adgar Park West, odbędzie się konferencja pt. „Architektura i budownictwo w obliczu wyzwań klimatycznych”. 

Aktualne informacje znajdą Państwo na stronie www.domzklimatem.gov.pl w zakładce "Konferencja". Udział w konferencji jest bezpłatny. 

Nabór na ekspertów przy Misji UE ds. NEB oraz nabór wniosków do Driving Urban Transitions

Komisja Europejska poszukuje ekspertów, którzy będą doradzać w sprawie potencjalnej przyszłej misji UE Nowego Europejskiego Bauhausu

Spotkanie Live A&B z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE 29 sierpnia JERZY SZCZEPANIK-DZIKOWSKI z JEMS Architekci / GŁAZ - #Nowe Trendy w Architekturze

29 sierpnia (wtorek) o godzinie 13.00 odbędzie się kolejne spotkanie Live A&B z cyklu #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE. Gościem Jakuba Głaza będzie Jerzy Szczepanik-Dzikowski z pracowni JEMS Architekci - architekt i nauczyciel akademicki, założyciel jednej z czołowych polskich pracowni, która działa na architektonicznym rynku od czasów transformacji ustrojowej i wciąż zaskakuje.

Konkurs Ministerstwa Klimatu i Środowiska: Klimatyczny Człowiek Roku

Ministerstwo Klimatu i Środowiska organizuje III edycję Konkursu Klimatyczny Człowiek Roku -  kategoria Młody Naukowiec.