Informacje nadesłane

EU funded Hackathon invite

Zapraszamy na nowo rozpoczęty cykl hackathonów i webinariów prganizowanych przez ESJF European Jewish Cemeteries Initiative, które odbędą się 10 i 11 maja 2023 r.

Konsorcjum ENHANCE zaprasza studentów Politechniki Warszawskiej na spotkanie poświęcone mikroprogramom umożliwiającym uzyskanie mikropoświadczeń

Spotkanie odbędzie się online 8 maja 2023 r., godz. 12.15 - 13.15 CET. Uczelnie partnerskie ENHANCE opracowały dla studentów szeroką ofertę mikroprogramów, kształtujących umiejętności niezbędne, aby sprostać zarówno dzisiejszym, jak i przyszłym globalnym wyzwaniom.

Konkurs o Nagrody Naukowe Wydziału IV Nauk Technicznych PAN

Polska Akademia Nauk informuje o corocznym konkursie o Nagrody Naukowe Wydziału IV Nauk Technicznych PAN.

Konferencja: Przestrzeń i architektura bez barier w teorii i praktyce.

Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu, Instytut Techniczny, Koło Naukowe „Ad Quadratum” oraz Centrum Badań Naukowych i Wydawnictw serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w XIII Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Przestrzeń i architektura bez barier w teorii i praktyce. Integracyjne działania w kierunku likwidacji barier architektonicznych i strukturalnych”.

ENHANCE Summer School on Sustainable Entrepreneurship and Innovation (SEI)

Zapraszamy do zapisywania sią na II edycję szkoły letniej ENHANCE Summer School on Sustainable Entrepreneurship and Innovation (SEI).

Zapraszamy na pierwsze seminarium z cyklu Horyzonty Dyscyplin Nauki pt. „Trójgłos na temat sztucznej inteligencji w genomice”.

Spotkanie będzie dotyczyło dziedziny Informatyka techniczna i telekomunikacja, omówione zostaną zagadnienia rozwoju zastosowań metod sztucznej inteligencji w biologii molekularnej i medycynie, przyczyniającego się do poprawy diagnostyki medycznej.

Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach architektonicznych, w Lublanie w Słowenii w dniach 19.08.-26.08.2023.

Celem warsztatów jest zebranie społeczności architektów do współpracy nad społecznym problemem architektonicznym w centrum miasta. 

Nagrody Naukowe POLITYKI

Fundacja Tygodnika POLITYKA od dziś przyjmuje zgłoszenia młodych naukowców do 23. edycji konkursu o Nagrody Naukowe POLITYKI. 

Międzynarodowy hybrydowy kurs letni ENHANCE VLC_SYNERGIC URBAN INFRASTRUCTURES

Politechnika w Walencji zaprasza studentów uczelni partnerskich ENHANCE na międzynarodowy hybrydowy kurs letni ENHANCE VLC_SYNERGIC URBAN INFRASTRUCTURES. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).

Zapraszamy do udziału w konkursie Studencki Nobel

Studencki Nobel to niezwykły konkurs od studentów dla studentów organizowany przez Niezależne Zrzeszenie Studentów. Myślą przyświecającą organizacji kolejnej już edycji jest chęć wyróżnienia najlepszych studentów, którzy już na tym etapie edukacji mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami z zakresu nauki, sztuki czy aktywności społecznej. Takie wyróżnienie zapewnia zwycięzcom nie tylko prestiżowy tytuł, lecz także lepszy start w przyszłość i możliwość poznania innych wybitnych studentów z całej Polski.

KONKURS „HRUBIESZOWSKI DOM I OGRÓD Z KLIMATEM”

Zapraszamy studentów i absolwentów architektury i architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-krajobrazowym pt. „HRUBIESZOWSKI DOM I OGRÓD Z KLIMATEM”.

Join the UIA World Congress of Architects

Are you ready to be part of the architectural movement for positive change? The UIA World Congress of Architects is not just a gathering of like-minded individuals, but a call to action. We aim for a strong representation of the Next Generation of architects, carpenters, designers, engineers, urban planners, artists, and activists. We need YOU to be there, to be part of the solution.

EADE-2023 International Conference Wrocław, Poland, 12-14 June 2023

It is our great honour to invite you and your colleagues to the 2023 Conference on Engineering and Architecture Design Education (EADE-2023) that will take place at the Faculty of Architecture of Wrocław University of Science and Technology, in Wrocław, Poland, between 12 and 14 June 2023. 

Seminarium „DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ – II EDYCJA 2023-2024”

Zapraszamy na organizowany wspólnie przez Politechnikę Warszawską i Builder seminarium „DWA OBLICZA, JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ – II EDYCJA 2023-2024”, które odbędzie się 12 kwietnia 2023 r. od godziny 13:00 do 15:00 w sali nr 407 na Wydziale Inżynierii Lądowej PW.

Zapraszamy do udziału w nowych konkursach dla pracowników i naukowców,

Wystartował nabór wniosków do dwóch konkursów. Zapraszamy do udziału.

Ruszyła XIV edycja Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „Najlepsza praca dyplomowa związana tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim” – Przyjmowanie Zgłoszeń!!

Informujemy, że autorzy prac dyplomowych obronionych w roku 2022 mogą zgłaszać swoje prace do rywalizacji o tytuł najlepszej pracy dyplomowej związanej tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim.

Zapraszamy na spotkanie LIVE #NOWE TRENDY W ARCHITEKTURZE.

Gościem prowadzonego przez Jakuba Głaza spotkania będzie profesor Romuald Loegler.

Uniwersytet Techniczny Chalmersa (Szwecja) zaprasza studentów uczelni ENHANCE do drugiej edycji szkoły letniej ENHANCE Summer School on Sustainable Entrepreneurship and Innovation (SEI).

Szkoła letnia SEI oferuje uczestnikom intensywne wprowadzenie w kluczowe zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, przedsiębiorczością i innowacjami oraz powiązaniami między nimi.

Konkurs WELCOME TO MY UNIVERSITY - The Social Media Challenge 2023

Zachęcamy studentów Politechniki Warszawskiej do wzięcia udziału w konkursie "Welcome to my university" - The Social Media Challenge, który organizuje konsorcjum ENHANCE.

IARP zaprasza do zdawania egzaminu na uprawnienia

Nikt nie wierzył w skuteczność kampanii promującej wśród dziewcząt studiowanie kierunków inżynierskich i nauk ścisłych. A jednak kampania ta spowodowała zwiększenie zainteresowania kobiet takimi studiami o niemal 20%.

Wystartowała 25. jubileuszowa edycja konkursu dla studentów i młodych architektów na projekt łazienki – „Projekt Łazienki 2023”!

Tegorocznym zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie mobilnej toalety publicznej w zaciszu ogrodu Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

Nabór zgłoszeń do VIII edycji Stypendium PRAKTYKA oraz do X edycji Konkursu TEORIA organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza

Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji Stypendium PRAKTYKA z „Warsztatami z Mentorem”, które Fundacja im. Stefana Kuryłowicza zorganizuje w Gdańsku w dn. 1-2 kwietnia 2023 r., oraz nabór do X edycji Konkursu TEORIA w nowej odsłonie – trzyetapowego programu połączonego ze stacjonarnymi, 2-dniowymi „Warsztatami pisania o architekturze”, które odbędą się w Domu Kuryłowiczów w Kazimierzu Dolnym w dn. 22-23 kwietnia 2023 r.

Zaproszenie na XVII Międzynarodową Konferencję Naukową pt. „WISE CITY – THEORY AND PRACTICE”

Zapraszamy do wzięcia udziału w XVII Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „WISE CITY – THEORY AND PRACTICE” organizowanej przez Katedrę Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich A-9 Politechniki Krakowskiej. W załączeniu przesyłamy komunikat dotyczący konferencji, która odbędzie się w dniach 12-13 maja 2023 roku, jako wydarzenie hybrydowe, stacjonarnie w Krakowie oraz częściowo on-line.

Zapisy na kurs 'ETHICS AND EPISTEMOLOGY OF AI'- ENHANCE Summer Course, Berlin 1-5.05.2023 r.

W imieniu Centrum Współpracy Międzynarodowej PW i konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska, informujemy o trwających zapisach na letni kurs poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji organizowany w ramach ENHANCE przez Politechnikę w Berlinie w dniach 1-5.05.2023 r.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym, bezpłatnym numerem Architektura i Biznes.

W numerze m.in. rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy dyplom ARCHITEKTURA, (miejsca zajęły dwie osoby związane z naszym Wydziałem!)