Informacje nadesłane

Nowy numer "Architektura i Biznes" do pobrania za darmo

Nowy numer miesięcznika Architektura & Biznes jest udostępniony do bezpłatnego pobrania — nie zwlekajcie! Tematem są domy jednorodzinne!

Student Game Award for 2022

Student Game Award for 2022 is currently open for submissions. This students-only game development competition is free to participate and organized in collaboration by the Game Development World Championship (GDWC) and Autodesk.

Warsztaty Metodologiczne organizowane przez Wydział Socjologii UAM i Fundację Naukową im. Floriana Znanieckiego

Zachęcamy do zapoznania się z propozycją warsztatów metodologicznych organizowanych przez Wydział Socjologii UAM i Fundację Naukową im. Floriana Znanieckiego. Mamy nadzieję, że podobnie jak w ubiegłych latach będą one okazją do pogłębienia wiedzy i umiejętności badawczych, inspirujących dyskusji oraz wymiany naukowych doświadczeń.

Zaproszenie BUILDER 4FutureDay

W dniu 24 października 2022 rozpoczynamy uroczyście tegoroczną edycję Programu Builder for the Future – 2022/2023. W związku z tym zapraszamy na 4 Future Day - Dzień Młodego Architekta i Inżyniera, który odbędzie się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

Wykład otwarty Constance Guisset

W dniach 17–18.11.2022 PJWSTK będzie gościć na uczelni Panią Constance Guisset – wybitną francuska projektantkę, która po raz pierwszy odwiedzi Polskę.

Studencki konkurs na koncepcję zagospodarowania terenu przy ulicy Kościelnej w Czerwonaku

Gmina Czerwonak oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich oddział w Poznaniu zapraszają Studentów Uczelni do wzięcia udziału w: „Studenckim konkursie na koncepcję zagospodarowania terenu przy ulicy Kościelnej w Czerwonaku”

Builder for the Future – 2022/2023

W dniu 24 października 2022 rozpoczynamy uroczyście tegoroczną edycję Programu Builder for the Future – 2022/2023. W związku z tym zapraszamy Wykładowców wraz z grupami studentów na 4 Future Day - Dzień Młodego Architekta i Inżyniera, który odbędzie się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie (ul. Wybrzeże Gdyńskie 4)

Numer 10/2022 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania

Numer 10/2022 miesięcznika „Architektura & Biznes” jest już udostępniony do bezpłatnego pobierania!!

a w nim ZDROWE MIASTO, w sam raz na jesienne wieczory, więc wszystkich zachęcamy do pobrania darmowego e-wydania

Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

Serdecznie zapraszamy pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej do obejrzenia transmisji online z przebiegu konferencji Międzynarodowy Dzień Krajobrazu 

Światło Dzienne - wykład prof. Ewy Kuryłowicz

We wtorek 18 października 2022 r. o godz. 16:00 zapraszamy do obejrzenia wykładu prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz na temat Światła Dziennego.

Projekcja filmów dokumentalnych Martina Slivki

Zapraszamy na projekcję trzech dokumentalnych filmów wybitnego słowackiego reżysera Martina Slivki, która odbędzie się 12 października 2022 o 17:30 w Instytucie Słowackim.

9. międzynarodowa konferencja naukowa z serii "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni"

Zapraszamy do udziału w 9. międzynarodowa konferencja naukowa z serii "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni", która odbędzie się 21-23 września 2023 r.

Konferencja - Towards to Construction 4.0 and the future of this sector in the digital era

Further development of digitization across all industries is one of the main priorities of the Czech Presidency CZ PRES (EU2022.CZ). Being the least digitized industry of all and, at the same time, one of the largest contributors to the GDP in all developed European countries, the construction sector must no longer stand aside in this regard! Stagnant levels of labour productivity in the sector underline the urgency of a rapid change. 

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji Repurposing Places for social and environmental resilience

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji Repurposing Places for social and environmental resilience, która odbędzie się w dniach 23-24 marca 2023 roku w Londynie.

Zapraszamy do udziału w konferencji SGEM INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCES ON EARTH & PLANETARY SCIENCES

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji SGEM INTERNATIONAL SCIENTIFIC CONFERENCES ON EARTH & PLANETARY SCIENCES, która odbędzie się w dniach 6-9 grudnia 2022 roku w Wiedniu.

MIASTO SOLIDARNE/SOLIDARY CITY

Stowarzyszenie Architektów Polskich O/Wrocław zaprasza do udziału w OPEN CALL w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA `22 MIASTO SOLIDARNE/SOLIDARY CITY. Tegoroczne hasło Festiwalu to MIASTO SOLIDARNE/SOLIDARY CITY.

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji z cyklu Future Builders

Zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji z cyklu Future Builders, która odbędzie się 8 września 2022 r.

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez firmę Roca

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez firmę Roca. Tegoroczna odsłona „Roca One Day Design Challenge” będzie miała charakter digitalowy. Zadaniem uczestników będzie stworzenie oryginalnych i innowacyjnych produktów związanych z przestrzenią łazienkową w ciągu zaledwie jednego dnia. Na laureatów czekają nagrody o łącznej wartości 2100 euro.

Zapraszamy do udziału w otwartym, ogólnopolskim konkursie fotograficznym "KADRY Architektury"

Konkurs będzie rozstrzygany w listopadzie 2022 roku w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA '22 pod hasłem przewodnim "MIASTO SOLIDARNE"

Zapraszamy do udziału w konferencji „Możliwości zwiększenia opłacalności zrównoważonego użytkowania obszarów podmokłych”

Zapraszamy do udziału w konferencji „Możliwości zwiększenia opłacalności zrównoważonego użytkowania obszarów podmokłych”, która odbędzie się w dniu 8.09.2022 r. w Warszawie.

Open Call: 15 IN OUT Festival - Konkurs

Konkurs jest dwuetapowy: spośród nadesłanych do 31 sierpnia 2022 prac jury preselekcyjne wybierze 20 filmów eksperymentalnych, które zostaną zakwalifikowane do finału konkursu. Wybrane prace zostaną pokazane podczas przeglądów podczas festiwalu a finaliści, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli zostaną zaproszeni na festiwal do Gdańska.

Zapraszamy do pobierania nowego numeru Architektura i Biznes

Zapraszamy do pobierania nowego wakacyjnego numeru Architektura i Biznes 7+8/2022 

Zapraszamy na cykl pokazów filmowych "Kino Antropocenu"

Zapraszamy na cykl pokazów filmowych "Kino Antropocenu".  Jest to jednocześnie zapowiedź wystawy czasowej Antropocen, której otwarcie planowane jest na 23 września 2022 roku w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK.

 

Zapowiedź 9. konferencji "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni" 2023

9. międzynarodowa konferencja naukowa z serii "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni" odbędzie się 21-23 września 2023 r.

Zaproszenie na cykl pokazów filmowych w ogrodzie SARP

W imieniu Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki zapraszamy na cykl pokazów filmowych w ogrodzie SARP, czyli przed Pałacem Zamoyskich w Warszawie.
Tegoroczna 5. edycja Kina Plenerowego NIAiU to zapowiedź wystawy czasowej Antropocen, której otwarcie planowane jest na 23 września 2022 roku w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK.