Aktualności

Godzina dziekańska

18 grudnia 2019 r. między godziną 14:00 a 15:00

Gratulacje dla nagrodzonych w konkursie PUM: Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców

Debata członków kapituły konkursowej

W ostatni poniedziałek 16 grudnia odbyło się wręczenie nagród w konkursie PUM: Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców, organizowanym przez PFR Nieruchomości we współpracy z Fundacją PFR i Wydawnictwem Fundacji Bęc Zmiana. Konkurs objęty został patronatem przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej.

PUM: Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców to konkurs dla osób, które poświęciły swoje badawcze prace dyplomowe, magisterskie lub doktorskie, szeroko rozumianej problematyce mieszkalnictwa.

Wykład Gościnny - Architects for Urbanity - Irgen Salianji

Zapraszamy na Wykład Gościnny, który wygłosi Irgen Salianji,  założyciel Architects for Urbanity. Wykład odbędzie się w czwartek 19.12.19 o godz. 17.00 w sali 103.

Harmonogram wystaw w tym tygodniu

W tym tygodniu rozpoczynają się dwie wystawy projektów. Zapraszamy do oglądania wystawy Projektu Konstrukcji, semestru 5. studiów inżynierskich, oraz wystawy Projektu Architektonicznego w Kontekście Śródmiejskim sem. 1 studiów magisterskich

Terminarz wystaw - Zima 2019/2020

Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem wystaw w tym semestrze. W każdym kolejnym tygodniu, aż do pierwszego tygodnia lutego będzie coś ciekawego do oglądania!

Forum Konserwatorskie 2020

Zapraszamy do udziału w Forum Konserwatorskim 2020, które poświęcone będzie ochronie zabytkowych wartości zabudowy i infrastruktury kolejowej oraz najnowszym badaniom dziedzictwa. Tegoroczne Forum organizowane jest przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej przy współudziale Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pod patronatem Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS.

O Architekturze - Eike Becker Architekten

Stowarzyszenie Akademickie WA PW wraz z Wydział Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze". 
Naszym gościem będzie Eike Becker - niemiecki architekt i projektant, założyciel biura "Eike Becker Architekten" z siedzibą w Berlinie. Znany głównie z budownictwa wielkogabarytowego, zarówno mieszkalnego, jak i biurowego. 

Think Locally, Act Globally - dr hab. Kacper Pobłocki

Zapraszamy na wykład: "Think Locally, Act Globally", który wygłosi dr hab. Kacper Pobłocki.

Dr hab. Kacper Pobłocki jest adiunktem naukowo-dydaktycznym na Uniwersytecie Warszawskim. Jego obszary specjalizacji to porównawcze studia miejskie, antropologia społeczne i ekonomiczna, globalna historia gospodarcza, historia społeczna i ludowa, teoria nierównego rozwoju, klasy, gentryfikacja, ruchy miejskie oraz polityka miejska.

Spotkanie Dotyczące Nowego Programu Studiów

We wtorek 10 grudnia o godzinie 15.15 w audytorium 103 odbędzie się spotkanie dotyczące nowego programu studiów, który zostanie wdrożony od 1 października 2020 roku. 

Zapraszamy do składania aplikacji na specjalność Architektura Informacyjna

Specjalność Architektura Informacyjna prowadzona jest przez Zespół Architecture for Society of Knowledge, Pracowni Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerem - Katedra Projektowania Architektonicznego.

Mies+ WAPW. Konkurs na Najbardziej Pociągającą Ideę Projektową

Już 06.12 o 18:00 zapraszamy na uroczystą Galę Finałową Konkursu na Najbardziej Pociągającą Ideę Projektową 2019, która odbędzie się w gmachu WAPW w sali 103. Spośród finalistów wyłonionych w drodze czerwcowego głosowania przeprowadzonego na Wydziale Architektury jury, złożone z przedstawicieli najlepszych polskich biur architektonicznych i nauczycieli akademickich, wybierze laureatów. Każdy uczestnik wydarzenia, w drodze głosowania, będzie mógł zadecydować, który z finalistów zostanie wyróżniony nagrodą publiczności.

Konferencja "Redefining Cities in View of Climatic Changes"

W dniach 20 i 21 listopada 2019 odbyła się międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa Redefining Cities in View of Climatic Changes, której organizatorem był Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
Współorganizatorem było Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technoloii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT)

Wyróżnienie w XI edycji konkursu Innowator Mazowsza w kategorii Innowacyjny Naukowiec dla dr inż. arch. Łukasza Piątka

Laureaci XI edycji konkursu Innowator Mazowsza, fot. innowacyjni.mazovia.pl

Serdeczne gratulacje dla dr inż. arch. Łukasza Piątka za wyróżnienie w XI edycji konkursu Innowator Mazowsza w kategorii Innowacyjny Naukowiec!

Dr inż. arch. Łukasz Piątek otrzymał wyróżnienie za pracę doktorską obronioną na naszym Wydziale: „Architektura budynków pływających: uwarunkowania i kierunki rozwoju w Polsce po roku 2000”.

Wyróżnienie w konkursie Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS, im. Profesora Jana Zachwatowicza, na najlepsze prace dyplomowe dla Łukasza Gadomskiego

Gratulujemy! Tegoroczny dyplom magisterski obroniony na naszym Wydziale przez Łukasza Gadomskiego, pod kierunkiem dr inż. arch. Marcina Górskiego, został wyróżniony w konkursie Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS, im. Profesora Jana Zachwatowicza, na najlepsze prace dyplomowe studentów szkół wyższych podejmujące problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego w roku 2019.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Paweł Pedrycz

3 grudnia 2019 r. godz. 15:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Zapraszamy na wystawę projektów dyplomowych magisterskich

Do 13 grudnia w Pawilonie Wystawowym dostępna będzie wystawa projektów dyplomowych absolwentów studiów magisterskich. Zapraszamy!

Nagrody Złotej Kredy Politechniki Warszawskiej rozdane!

W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz jedenasty odbyła się Gala Złotej Kredy. 

Spotkanie w Małej Auli Gmachu Głównego PW rozpoczęło wystąpienie Prorektora ds. Studenckich prof. Janusza Walo, który przybliżył zebranym ideę “Stypendium pod choinkę” i podkreślił wartość nagradzania studentów i doktorantów działających na rzecz promowania Uczelni i popularyzacji nauki.

Główną część wydarzenia, wręczenie dyplomów wykładowcom cieszącym się największym uznaniem wśród studentów swoich wydziałów, zapowiedział Prorektor ds. Studiów prof. Krzysztof Lewenstein. W swoim przemówieniu zaznaczył, jak dużą rolę odgrywa dydaktyka w kontekście działania uczelni badawczej.

Wyniki Konkursu „Drewno w Architekturze”

W dniu 14 listopada 2019 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbyło się ogłoszenie wyników w konkursie „Drewno w Architekturze” oraz gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą magisterską pracę dyplomową, a także otwarcie wystawy pokonkursowej. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Interdyscyplinarne warsztaty - Redefiniowanie Warszawy wobec zmian klimatycznych

W ten piątek (15 listopada) odbyły się warsztaty "Redefiniowanie Warszawy wobec zmian klimatycznych", organizowane przez Wydział Architektury PW razem z Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP Oddział Warszawski SARP, Partnerstwo dla klimatu i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.

O architekturze: Ultra Architects

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze". Naszymi gośćmi będą architekci Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski- założyciele biura Ultra Architects.

Konkurs Teoria i Stypendium Praktyka - edycja 2019

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Konkursu Teoria i Stypendium Praktyka. Jeśli zajmujecie się takimi tematami jak relacje kultury i architektury, albo zastanawiacie się jak ulepszyć istniejącą przestrzeń publiczną to być może jest to program dla was!

Konkurs dla Młodych Architektów

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu dla Młodych Architektów. W VII edycji (2019-2020) Konkursu zapraszamy do spróbowania swoich sił w dwóch zadaniach: zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” i zadanie architektoniczne: „Wyzwanie Młodego Architekta”.

Taiwan Job Talks

W poniedziałek, 18 listopada w salach Biblioteki Głównej odbędzie się Taiwan Job Talks

Spotkanie - Barbara Garncarczyk -architektura, historia, zabytki

Dziekan Wydziału Architektury, Koło Naukowe Architektury Rodzimej oraz Wydziałowa Rada Samorządu WAPW zapraszają na spotkanie z Panią Barbarą Garncarczyk - architekt, studentką tajnego nauczania na Wydziale, w czasie II wojny światowej, uczestniczką Powstania Warszawskiego, zasłużoną w ratowaniu zabytków.

Zapraszamy na wykład - Regenerative Design in Digital Practice - Emanuele Naboni

Zapraszamy do udziału w Wykładzie, który wygłosi Emanuele Naboni z KADK w Kopenhadze. Wykład poświęcony będzie tematyce projektowania regeneratywnego, przy użyciu nowoczesnych cyfrowych metod projektowania. Projektowanie Regeneratywne to szersze spojrzenie na problem projektowania w kontekście strategii zrównoważonego rozwoju.