Aktualności

Nowy Regulamin Studiów

Na naszej stronie pojawił się nowy Regulamin Studiów. Nowy Regulamin Studiów został uchwalony uchwałą nr 363/XLIX/2019 z dnia 26/06/2019 Senatu Politechniki Warszawskiej.

Konferencja "Redefining Cities in View of Climate Changes"

W listopadzie na naszym Wydziale będzie odbywać się kolejna międzynarodowa konferencja: "Redefining Cities in view of Climatic Changes". Ostateczny termin rejestracji prelegentów 30 czerwca 2019 roku.

Druga edycja międzywydziałowych studiów podyplomowych interdyscyplinarny BIM

Zapraszamy na drugą edycję międzywydziałowych studiów podyplomowych interdyscyplinarny BIM. Informacje na stronie www.ibim.pw.edu.pl

46. Medal Politechniki Warszawskiej dla prof. dr hab. inż. arch. Konrada Kucza-Kuczyńskiego

Zdjęcie: Biuletyn PW

Politechnika Warszawska powitała w swoim gronie nowych doktorów i doktorów habilitowanych. Podczas uroczystości, która miała miejsce 25 czerwca 2019 r., wręczono również Medal PW oraz Medal Młodego Uczonego, a także rozdano nagrody w Konkursie o Nagrodę Siemensa.

From Point to Area - Wykład Japońskiego architekta Norio Kita

Serdecznie zapraszamy na wykład Japońskiego architekta Norio Kita. Tematem wykładu to: From Point to Area - Architecture, Time & Environment. Norio Kita to architekt pracujący w japońskiej firmie Kajima Corporation - istniejącej od 1840 roku.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Didar Gardy

10 lipca 2019 r. godz. 12:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Dana Matouk

9 lipca 2019 r. godz. 12:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Zapraszamy na wystawę projektów dyplomowych inżynierskich

Zapraszamy na wystawę projektów dyplomowych inżynierskich! Od dnia dzisiejszego (17 czerwca) do 5 lipca w sali 201 dostępna będzie wystawa projektów dyplomowych absolwentów studiów inżynierskich.

Zapraszamy na wystawę projektów dyplomowych magisterskich

Od dnia dzisiejszego (10 czerwca) do 28 czerwca w Pawilonie Wystawowym dostępna będzie wystawa projektów dyplomowych absolwentów studiów magisterskich. Zapraszamy!

Harmonogram wystaw studenckich w tygodniu 10-14 czerwca 2019

Zapraszamy do odwiedzania wystaw projektów studenckich a także prac artystycznych wykonanych na zajęciach na naszym Wydziale. W tym tygodniu są dostępne aż 4 wystawy: Projektowanie Wstępne; Informacyjne Środowisko Przestrzenne; Modelowanie Komputerowe; Rzeźba, Model i Rysunek Analityczny.

Zapraszamy do udziału w konkursie na formę upamiętnienia 700-lecia lokacji Kamienia.

Celem konkursu jest obiekt upamiętniający 700-lecie lokacji wsi Kamień, założonej na prawie niemieckim w 1319 roku ‒ co potwierdza zachowany do dzisiaj akt.

Nowe wystawy projektów

W tym tygodniu zapraszamy na dwie nowy wystawy projektów studenckich: 6 semestr studiów inżynierskich zaprezentuje projekty szkoły, natomiast 2 semestr studiów magisterskich zaprezentuje efekty pracy nad projektem wybieralnym PBL

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Żabicki

13 czerwca 2019 r. godz. 14:05, Sala Rady Wydziału

Gratulujemy nagrodzonym w konkursie Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”

W piątek, 24 maja 2019, w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Warszawie, przy ul. Foksal 2 odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników w konkursie Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku”, edycja 2019 przyznana przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, za najlepszy projekt dyplomowy absolwentowi, który uzyskał w 2018 roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta.

Zapraszamy na wystawy projektów studenckich

Dzisiaj ruszają kolejne wystawy projektów. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem wystaw w tym tygodniu.

Konkurs PUM: Przestrzeń Użytkowników i Mieszkańców

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez PFR Nieruchomości! Konkurs odbywa się pod patronatem WAPW.

Obiekt Niemożliwy - Przemo Łukasik

W ten wtorek, 21 maja na naszym Wydziale odbędzie się wykład: Przemo Łukasik opowie o Obiekcie Niemożliwym w Bytomiu.

Jego projekt, pod nazwą Latarnia, polegać będzie na oświetleniu jednej z wież elektrociepłowni Szombierki. W interpretacji architekta włączenie sygnału świetlnego stanowić ma symboliczny apel o ochronę postindustrialnego dziedzictwa Bytomia. 

Studenci i absolwenci WAPW nagrodzeni w konkursie "Dyplom Roku OW SARP"

Zdjęcie: OW SARP

 

Serdecznie gratulujemy studentom WAPW nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie "Dyplom Roku OW SARP"!

Wystawy w tygodniu 13-19 maja - projekt urbanistyczny

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy projektu urbanistycznego - polityka przestrzenna - przedstawiającej projekty wykonane przez studentów 2 semestru studiów magisterskich.

Nie zastaw się, a wystaw się - relacja z warsztatów

11 kwietnia na naszym wydziale miało miejsce wydarzenie "Nie zastaw się, a wystaw się - porozmawiajmy o oddaniach na WAPW". Podczas warsztatów studenci razem z prowadzącymi zajęcia zastanaiali się jak mogłyby wyglądać wystawy i prezentacje projektów w przyszłości.

Wystawa powarsztatowa

We wtorek 7 maja 2019 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbyło się otwarcie wystawy powarsztatowej, którą otworzyli prezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski i dziekan WA PW prof. Jan Słyk. Przez poprzedni tydzień studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z studentami z Architecture Association z Londynu, próbowali zmierzyć się z wyzwaniami urbanistycznymi warszawskiego Mokotowa.

Harmonogram wystaw maj-czerwiec

Powoli zbliża się czas oddań. Prezentujemy harmonogram wystaw projektów w najbliższych dwóch miesiącach.

Otwarcie wystawy po-warsztatowej

Zapraszamy na otwarcie wystawy po-warsztatowej, którą otworzą prezydent m.st. Warszawy Michał Olszewski i dziekan WA PW prof. Jan Słyk. Przez ostatni tydzień studenci Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z studentami z Architecture Association z Londynu, próbują zmierzyć się z wyzwaniami urbanistycznymi warszawskiego Mokotowa. Rezultaty międzynarodowych warsztatów będą przedstawione w formie wystawy.

Zapraszamy na wykład "Designing Partnership" prof. Lawrence Barth'a

Zapraszamy na wykład "Designing Partnership" prof. Lawrence Barth'a z Architectural Association School of Architecture, Londyn.Wykład w języku angielskim, audytorium 103, pierwsze piętro budynku WAPW, Koszykowa 55.

Gratulujemy nagrodzonym w konkursie 120 hours!

W tym roku konkurs 120 hours znowu okazał się szczęśliwy dla naszych studentów. 3. miejsce zajęli studenci WAPW: Natalia Ciastoń, Barbara Płonczyńska oraz Tomasz Hryciuk! Gratulujemy!