Aktualności

Wyniki drugiego etapu Dyplomu Roku SARP 2019

Sąd Konkursowy Dorocznej Nagrody Stowarzyszenia Architektów Polskich im. Zbyszka Zawistowskiego - Dyplom Roku 2019 za najlepszy projekt dyplomowy absolwenta, który uzyskał w 2018 roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta wyłonił 25 prac dyplomowych, które będą oceniane w trzecim etapie konkursu.

Zapraszamy do udziału w warsztatach SSAB/Ruukki Polska

Warsztaty składają się z dwóch części i odbędą się w Żyrardowie. Podczas warsztatów będzie możliowść dowiedzieć się szczegółów o materiałach firmy RUUKKI, m. in. o bardzo popularnej stali Cor-Ten ®.

We wtorek zajęcia odbywają się zgodnie z planem piątkowym

30.04.2019 (wtorek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek.

Zapraszamy do udziału w warsztatach Mood for Wood

Mood for Wood to międzynarodowe warsztaty skierowane do studentów kierunków projektowych zainteresowanych faktyczną realizacją projektów. Od 19 do 29 lipca w Poznaniu odbędzie się piąta jubileuszowa edycja projektu w której uczestniczyć będą studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji. Organizatorami warsztatów jest SARP Poznań oraz Kolektyw 1a. Dotychczas odbyły się 4 międzynarodowe edycje projektu w których uczestniczyło ponad 200 studentów z Polski, Niemiec, Czech, Węgier i Słowacji. 

O architekturze: Wykład Gideon Maasland z pracowni MVRDV

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze".
Naszym gościem będzie Gideon Maasland partner pracowni MVRDV - jednej z największych holenderskich pracowni architektonicznych. 

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Joanna Pietrzak

7 maja 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Międzynarodowe warsztaty projektowe z Architectural Association School of Architecture – Londyn

Wydział Architektury PW oraz AA School of Architecture we współpracy z Biurem Architektury i Planowania Przestrzennego m.st. Warszawy zapraszają na studenckie warsztaty projektowe. Warsztaty projektowe mają na celu przybliżenie studentom możliwości zastosowania rozwiązań projektowych zgodnych ze współczesnymi trendami w rozwoju miast oraz wzbogacenie wiedzy i umiejętności dzięki wspólnej pracy ze studentami i profesorami jednej z najlepszych europejskich uczelni architektonicznych.

RIBA Norman Foster Scholarship

RIBA - Królewski Instytut Architektów Brytyjskich oraz Norman Foster zapraszają do udziału w konkursie stypendialnym. Wybrany student otrzyma stypendium naukowe w wysokości 7000 funtów.

Prace dyplomowe stworzone na WAPW nagrodzone w konkursie budowlanym Ministra Inwestycji i Rozwoju

Na Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury Budma w Poznaniu wręczono trzy wyróżnienia absolwentom WAPW.

Design cyfrowy w miastach przyszłości

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i Dyrektor Włoskiego Instytutu Kultury w Warszawie zapraszają na wykład: DESIGN DIGITALE NELLE CITTÀ DEL FUTURO - Design cyfrowy w miastach przyszłości

Wystawa Najciekawszych Dyplomów

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza na wernisaż Wystawy Najciekawszych Dyplomów i uroczystość wręczenia Nagrody Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej im. Haliny Krzemiński za najlepszy dyplom inżynierski 

Wystawa projektów - dyplomy magisterskie

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zaprasza do obejrzenia wystawy projektów - dyplomów magisterskich.

Gratulujemy studentom WAPW sukcesów w międzynarodowym konkursie!

Gratulujemy studentom WAPW sukcesów w konkursie Kid's Factory organizowanym przez Young Architects Competitions.

Wśród wyróżnionych prac znalazły się dwa projekty przygotowane przez zespoły złożone ze studentów WAPW.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr Magdalena Drouet

14 marca 2019 r. godz. 16:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Anna Cudny

19 marca 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Absolwentka WAPW wśród wyróżnionych w konkursie miesięcznika Architektura Murator

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym projektom w konkursie na najlepsze projekty studenckie organizowanym przez miesięcznik Architektura Murator !
Wśród wyróżnionych prac znalazł się projekt "Treementery jako alternatywny sposób pochówku" Soni Molendy, absolwentki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, przygotowany pod opieką prof. dr hab. inż. architekt Ewa Kuryłowicz 

STUDENCKI KONKURS PROJEKTÓW SEMESTRALNYCH 2018-2019 Projekt Konserwatorski Wieloskalowy

21 stycznia 2019 r. poznaliśmy laureatów studenckich konkursów na najlepsze projekty semestralne dla Konstancina-Jeziorny, Płońska i Sochaczewa.

Nagroda dla absolwentki WAPW za dyplom o tematyce sakralnej

Serdecznie gratulujemy Kamili Harunowicz, absolwentce WAPW, za nagrodę w konkursie "2018 Faith & Form/Interfaith Design Awards Program". Praca pod tytułem "Kaplica z centrum kontemplacyjno – rekolekcyjnym. Semantyka w przestrzeniach świętych w kontekście badań nad architekturą sakralną." została wykonana pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej.

Nagroda w konkursie Archi-World Academy Awards dla Absolwenta WAPW - Przemysława Chimczaka

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym w konkursie organizowanym przez Archi-World Academy Awards. Wśród nagrodzonych znalazł się Przemysław Chimczak - absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej!

Najnowsze Koncepcje Architektury - wystawa prac

Formuła przedmiotu zakłada autorskie i eksperymentalne studia nad najnowszymi aspektami architektury i otoczenia człowieka. Metodyka prowadzenia zajęć uległa rozszerzeniu o bezpośrednie zaangażowanie uczestników w proces edukacyjny poprzez wspólne działania i przedsięwzięcia ukierunkowane na współpracę, realizację zadań warsztatowych, konfrontacje pomysłów między zespołami - wreszcie efekt, który prezentuje autorską wypowiedź o podjętym temacie - bez ograniczenia środków i metod prezentacji.

Architektura Współczesna - wystawa prac studentów WAPW

Studia nad architekturą współczesną realizowane są co roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, w ramach kursu prowadzonego na 5 semestrze studiów I stopnia. Jego idea zakłada analizę czołowych przykładów architektury nowoczesnej i najnowszej dla lepszego poznania założeń, nowych środków, współczesnych dążeń oraz intencji twórców. Efekty pracy studentów, według nowego programu kursu, prezentujemy w tym roku po raz pierwszy na otwartej wystawie zorganizowanej w galerii na parterze gmachu WAPW przy ul. Koszykowej 55.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Michał Pierzchalski

31 stycznia 2019 r. godz. 12:00, audytorium im. Karola Jankowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Maksymilian Stec

5 lutego 2019 r. godz. 15:05, audytorium im. Karola Jankowskiego

Serdecznie gratulujemy nagrody prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz wraz z zespołem autorskim w Konkursie o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju

Serdecznie gratulujemy otrzymania wyróżnienia osiągnięcia pn. „Budynek biurowo-usługowo-handlowy Q22” Pani prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz wraz z zespołem autorskim w Konkursie o Nagrodę Ministra Inwestycji i Rozwoju za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego.

Zmiana planu zajęć od 14 stycznia

Szanowni Państwo,

w związku z budową windy, 
od dnia 14.01.2019r. sala nr 111 zostaje wyłączona z zajęć.
Zajęcia z tej sali na ostatnie dwa tygodnie semestru zostaną przeniesione do innych sal (dopiero od 14 stycznia).