Aktualności

Wykład na Pół - Bruno Gaudin / Marek Moskal

Zapraszamy na podwójny wykład architektów:
Architekt Bruno Gaudin (Francja) BRUNO GAUDIN ARCHITECTES
Architekt Marek Moskal (Polska) JEMS ARCHITEKCI

Wyniki konkursu - Mieszkanie Plus - Modelowy Dom jednorodzinny

Serdecznie gratulujemy laureatom konkursu Mieszkanie Plus - Modelowy Dom jednorodzinny.
Wśród nagrodzonych są pracownicy i studenci naszego wydziału.

Informacja o platformie moodle

We współpracy z Centrum Informatyzacji PW uruchomiliśmy nowy system obsługi dydaktyki oparty na platformie moodle.
Od przyszłego semestru będziemy sukcesywnie przenosić tam dotychczasowe kursy i uruchamiać nowe.
W tym semestrze platforma posłuży do zgromadzenia wersji elektronicznych projektów semestralnych.

Przekroje Warszawy - prezentacja projektów studenckich na warszawskiej konferencji "Robimy Studium"

9 maja, Studenci WAPW zaprezentowali swoje opracowania Polityki Przestrzennej na zorganizowanej przez miejskie Biuro Architekury i Planowania Przestrzennego konferencji otwierającej prace nad nowym studium dla Warszawy.W prezentacji pt. „Przekroje Warszawy” Studenci przedstawili analizy, oceny i kierunki rozwoju dla wybranych miejskich korytarzy, z których każdy ma długość 20-30 kilometrów, biegnie od granicy do granicy miasta i wyznaczony jest przez najważniejsze liniowe układy Warszawy. 

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Krzysztof Janus

22 maja 2018 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Trzupkizm - wystawa wspólnego malarstwa Moniki i Tomasza Trzupek

Zapraszamy na wystawę wspólnego malarstwa Moniki i Tomasza Trzupek. 

Dziekan WAPW zaprasza na wystawę projektów 2 semestru studiów magisterskich

Jesteśmy już za połową semestru, powoli zbliża się koniec roku - a to oznacza, że zaczynają się wystawy projektów.

W tym tygodniu zapraszamy do obejrzenia wystawy 2 semestru studiów magisterskich - Projekt Urbanistyczny - Polityka Architektoniczna

Zapraszamy na konferencję "Projektowanie a kształcenie w uczelniach wyższych"

Zapraszamy na międzynarodową konferencję "Projektowanie a kształcenie w uczelniach wyższych", która odbędzie się 7 maja (poniedziałek), między godziną 15:00 a 17:00 na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w sali 201 (im. prof. S. Bryły).

Gratulujemy absolwentowi WAPW Michałowi Dołbniakowi zwycięstwa w konkursie "Zmień wizję w projekt"

Gratulujemy absolwentowi WAPW Michałowi Dołbniakowi zwycięstwa w konkursie "Zmień wizję w projekt"! Wygrał projekt "Filtr powietrza dla Warszawy" autorstwa Michała Dołbniaka, absolwenta Wydziału Architektury na Politechnice Warszawskiej. Zdaniem jurorów to właśnie ta praca zasłużyła na Grand Prix.

Zapraszamy na otwarcie wystawy "Idea Konstrukcja Interpretacja"

Zapraszamy na wystawę dotyczącą Architektury Modernizmu w Wietnamie i Kambodży w Galerii Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Volterra

Zapraszamy do udziału w warsztatach studenckich Volterra 2018. Termin: 1-11 sierpnia 2018

Na WAPW są najlepsze studia architektoniczne w Polsce

Przedstawiciele Politechniki Warszawskiej z dyplomami za najlepiej prowadzone kierunki techniczne w kraju

10 razy pierwsze miejsce, 7 razy drugie i 4 razy trzecie – to rezultaty Politechniki Warszawskiej w drugiej edycji Rankingu Studiów Inżynierskich Perspektyw. Żadna inna uczelnia nie może pochwalić się tak dobrymi wynikami. W Rankingu oceniono 21 najpopularniejszych kierunków studiów technicznych.

Najciekawsze dyplomy inżynierskie i magisterskie obronione w 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy na wystawę i wernisaż "Najciekawsze dyplomy inżynierskie i magisterskie obronione w 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej"

Wernisaż Wystawy "Najciekawsze dyplomy inżynierskie i magisterskie obronione w 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej".

W dniu 17 kwietnia 2018 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbył się Wernisaż Wystawy  "Najciekawsze dyplomy inżynierskie i magisterskie obronione w 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej".

O Architekturze: Bolesław Stelmach

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na wykład z cyklu "O Architekturze".

Spotkanie z przedstawicielami Polskiej Komisji Akredytacyjnej

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Polskiej Komisji Akredytacyjnej we wtorek 10 kwietnia. Dziekan ogłosił w związku z tym wydarzeniem godziny dziekańskie od 12.15 do 15.00.

Spotkanie ze Studentami: we wtorek 10 kwietnia o godzinie 12.15, audytorium 101

Spotkanie z Pracownikami: we wtorek 10 kwietnia o godzinie 13.15, audytorium 103

Zakończył się międzywydziałowy projekt interdyscyplinarny BIM

Zdjęcie od rynekinstalacyjny.pl

W semestrze zimowym roku akademickiego 2017/18 z inicjatywy Dziekana Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i przy wsparciu Dziekanów: Wydziału Inżynierii Lądowej, Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska, Wydziału Elektrycznego i Wydziału Zarządzania PW odbyła się pierwsza edycja przedmiotu „Międzywydziałowy projekt interdyscyplinarny BIM”. 

Gratulujemy Michałowi Brutkowskiemu otrzymania II wyróżnienia w konkursie

Gratulujemy arch. Michałowi Brutkowskiemu, który prowadzi zajęcia projektowe na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, otrzymania II wyróżnienia w konkursie na koncepcję architektoniczną budynków Browarów i Manufaktury w Węgrowie.

Konkurs Dyplomy dla Warszawy

Właśnie ruszyła trzecia edycja konkursu Dyplomy dla Warszawy, w którym przyznawane są nagrody autorom najlepszych rozpraw doktorskich i prac magisterskich z zakresu wszelkich specjalności naukowych dotyczących społeczno-gospodarczego rozwoju miasta. KonkursPrezydenta m.st. Warszawy, którego organizatorem jest Muzeum Warszawy, ma na celu wspieranie zainteresowania młodych badaczy rozwojem stolicy, a także zaangażowanie ich do współtworzenia jej tożsamości. Autorom wyróżniających się prac przyznane zostają nagrody finansowe. Zgłoszenia można składać do 30 marca 2018 roku.

Debata - „ Zieleń, relaks, rozwój „ - jak uatrakcyjnić przestrzeń publiczną Służewca Biurowego?

Zapraszamy na prezentację prac studentów WAPW i debatę:

„ Zieleń, relaks, rozwój „ - jak uatrakcyjnić przestrzeń publiczną Służewca Biurowego? 

27.03.2018 | godz. 18.00 Dom Kultury Kadr

Wystawa projektów magisterskich

Wystawa projektów dyplomów magisterskich jest udostępniona dla zainteresowanych w Pawilonie Wystawowym Wydziału Architektury do 23 marca 2018 r.

Celem pracy teoretycznej jest wykazanie umiejętności formułowania problemu architektonicznego/urbanistycznego oraz jego analizy i wyciągnięcia wniosków możliwych do wykorzystania w procesie projektowym. 

Prezentacja - Międzywydziałowy Projekt Interdyscyplinarny BIM

Zapraszamy na prezentację finalna przedmiotu Międzywydziałowy Projekt Interdyscyplinarny BIM w dniu 19 marca 2018 r., Gmach Główny Politechniki Warszawskiej, Mała Aula, w godz. 13:00 - 16:00.

Drzwi Otwarte na PW

7 i 8 kwietnia 2018 roku zapraszamy wszystkich kandydatów na studia na Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej. Zapraszamy na zwiedzanie Wydziału oraz na spotkanie, które rozpocznie się o godzinie 12.30 w audytorium im. St. Noakowskiego, sala 103.

Rusza Wystawa Najciekawszych Dyplomów 2017

W poniedziałek 9 kwietnia rozpoczyna się wystawa p.t.: Najciekawsze dyplomy iżynierskie i magisterskie obronione w 2017 roku na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

Wystawa Zakładu Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Zapraszamy do Sochaczewa na wystawę prac studentów Wydziału Architektury.