Wykłady gościnne wykładowców szwajcarskiego ETH

Zapraszamy na wykłady Barbary Buser i dr Petera Richnera ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu, które odbędą się już 4 października 2023 roku w godzinach 15:15-17:00 na naszym wydziale.

Wykład 1 - How to build with lower CO2-emissions

Barbara Buser

Barbara Buser po ukończeniu studiów architektonicznych na ETH Zurich, przez ponad dziesięć lat pracowała w Afryce: jako inżynier budowy przy projekcie wodociągowym w Sudanie Południowym, przy budowie Działu Utrzymania Ruchu oraz przy renowacji budynków i infrastruktury Uniwersytetu w Dares Salam w Tanzanii.
Po powrocie do Bazylei wraz z Erikiem Honeggerem otworzyła pracownię architektoniczną baubüro in situ, miejski think tank denkstatt, projekt dla zastosowań pośrednich unterdessen oraz inżyniera planowania cyrkularnego Zirkular z ponad 100 współpracownikami. W swojej pracy koncentruje się na zrównoważonym budownictwie, redukcji odpadów i emisji CO2.

Wykład 2: How to Make the Building Stock Part of a Sustainable Energy System

Dr Peter Richner

Dr Peter Richner studiował chemię w Szwajcarskim Federalnym Instytucie Technologii (ETH) w Zurychu, a następnie uzyskał stopień doktora. Po okresie habilitacyjnym w USA powołał Empa – nową grupę badawczą w zakresie analiz ultraśladowych, później kierował Laboratorium Korozji i Zabezpieczeń Powierzchni, a od 2002 jest kierownikiem Katedry Nauk Inżynierskich, a od 2012 zastępcą dyrektora Swiss Competence Centre in Energy Research „Energy Efficient Buildings & Districts przyszłości” i jest inicjatorem projektu NEST. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół budownictwa energooszczędnego oraz promocji transferu technologii.

Na wykłady zapraszamy do audytorium im. Stanisława Noakowskiego (sala nr 103). Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.