O architekturze: Wykład Gideon Maasland z pracowni MVRDV

Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze".
Naszym gościem będzie Gideon Maasland partner pracowni MVRDV - jednej z największych holenderskich pracowni architektonicznych.

MVRDV to holenderskie biuro architektoniczne, które funkcjonuje od 1993r. Zostało założone przez Winy'ego Maasa, Jacoba van Rijsa i Nathalie de Vries. Liczy ok. 250 specjalistów z różnych dziedzin, współpracuje z Delft University of Technology, co skutkuje interdyscyplinarnym, opartym na badaniach i współpracy podejściem do projektowania oraz dbałością o szczegóły. Na swoim koncie ma szereg nominacji i nagród.

Znane jest między innymi z takich projektów jak:
-Biurowiec Bałtyk, Poznań, Polska
-Future Towers, Pune, Indie
-Taipei Twin Towers, Taipei, Taiwan
-Valley, Amsterdam, Holandia
-Crystal Houses, Amsterdam, Holandia

Wykład rozpocznie się o godzinie 18.00 w audytorium im. Stanisława Noakowskiego (nr 103) na pierwszym piętrze Wydziału Architektury PW przy ul.Koszykowej 55.