Aktualności

Uroczystość Inauguracji Roku Akademickiego 2023/2024

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski oraz Rada Wydziału zapraszają na uroczystą Inaugurację roku akademickiego 2023/2024, która odbędzie się w dniu 2 października 2023 r. o godz. 13:30 w pawilonie wystawowym Gmachu Wydziału Architektury PW przy ul. Koszykowej 55.

DOM Z GLINY - seminarium wybieralne dla 7 semestru

Pracownia Ochrony i Konserwacji Zabytków przy Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury PW zaprasza studentki i studentów 7 semestru studiów jednolitych na seminarium pt. "Dom z gliny. Tradycja i ekologia w technikach budowlanych". 

Msza w intencji profesora Oskara Sosnowskiego

W imieniu rodziny Profesora Oskara Sosnowskiego informujemy, że w dniu 25.09.2023 r. (poniedziałek) o godz. 17.00 w kościele św. Jakuba (Warszawa, ul. Grójecka 38) odbędzie się msza w intencji Profesora.

Studenci naszego wydziału zajęli III miejsce w międzynarodowym konkursie MICROHOME!

Gratulacje dla studentek i studentów naszego wydziału za zdobycie nagrody w konkursie MICROHOME! Projekt Łukasza Danilczuka, Zuzanny Derskiej i Urszuli Jędrzejak zdobył III miejsce w szóstej edycji tego międzynarodowego konkursu, którego jednym z celów jest poszukiwanie rozwiązań architektonicznych w obliczu kryzysu mieszkaniowego, gospodarczego i klimatycznego. 

"Panie Kierowniku" - wystawa prac kolejnych kierowników Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby WAPW

Zapraszamy na wystawę rysunków, grafik i malarstwa kolejnych kierowników Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby Wydziału Architektury PW, która będzie otwarta na naszym wydziale w dniach 2.10.-6.11.2023 r.

Relacja z dyskusji "Warszawa w Studium. Jakie pomysły dla Warszawy w nowym projekcie Studium?"

 W poniedziałek, 18 września 2023 roku odbyła się na Wydziale ogólnodostępna dyskusja nt. „Warszawa w Studium. Jakie pomysły dla Warszawy w nowym projekcie Studium?”. Zgromadziła ona ponad 70 uczestników z różnych środowisk.

Dyskusja publiczna "Warszawa w Studium. Jakie pomysły dla Warszawy w nowym projekcie Studium?"

Zapraszamy na publiczną dyskusję o nowym Studium Warszawy, które pomimo wielu lat pracy, nie zostanie uchwalone. Wydarzenie organizowane jest przez nasz wydział wraz z Oddziałem Warszawskim Towarzystwa Urbanistów Polskich i odbędzie się już 18 września 2023 r. o godz. 17:00 w Auli 103 gmachu WAPW.

Prof. Marek Budzyński z Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego!

 

11 września 2023 roku minister Piotr Gliński podczas gali w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie odznaczył twórców, których działalność w szczególny sposób przyczynia się do rozwoju i upowszechniania polskiej kultury. W kategorii Architektura wyróżniono Marka Budzyńskiego, wieloletniego pracownika naszego wydziału. Serdecznie gratulujemy!

Program ATHENS - rusza rejestracja na sesję Listopad 2023

9 września rozpoczyna się rejestracja kandydatów do jesiennej sesji programu wymiany studenckiej Athens, która odbędzie w terminie 18-25 listopada 2023 r. Okres rejestracji potrwa do 19 września. Zapraszamy do zapoznania się z zasadami uczestnictwa i ofertą kursów.

OSSA 2023 - Ogólnopolskie Spotkania Studentów i Studentek Architektury

  

Tegoroczna OSSA - Ogólnopolskie Spotkania Studentów i Studentek Architektury – zbliża się wielkimi krokami! Tematem, który tym razem został przez nas obrany jako główne hasło warsztatów są WIDMA. Będziemy mieli okazję o nich wspólnie podyskutować już w ostatnim tygodniu sierpnia (28.08 – 01.09.2023) na warszawskiej Pradze. 

XV edycja Konkursu Innowator Mazowsza

Politechnika Warszawska po raz kolejny została partnerem Samorządu Województwa Mazowieckiego przy realizacji jubileuszowej XV edycji Konkursu „Innowator Mazowsza”.

W imieniu Prorektora ds. Rozwoju prof. Adama Woźniaka, w związku ze zbliżającym się zakończeniem naboru, który potrwa do dnia 7 sierpnia (poniedziałek) 2023 r., chciałabym serdecznie zachęcić przedstawicieli Państwa jednostek do udziału w Konkursie.

Kolejne nagrody dla projektu Sunglider!

Serdecznie gratulujemy zespołowi który opracował projekt Sunglider – projekt cyrkularnej kolejki, który współtworzą pracownicy, studenci i absolwenci WA PW oraz projektanci z Osnabruck.

Powstaje film dokumentalny o naszym Wydziale Architektury „Plener – Portret własny.

Film ma na celu promowanie Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej przez prezentowanie dziedzictwa warszawskiej szkoły rysunku architektonicznego powstałej w Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby w Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki na WAPW.

Nagrodzeni w konkursie na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry

Serdeczne gratulacje dla nagrodzonych w konkursie na projekt hali i głównego stadionu warszawskiej Skry!

Badania percepcji przestrzeni ulic

Zespół badawczy pod kierownictwem dr inż. Kingi Zinowiec-Cieplik i mgr inż. Leszka Wiśniewskiego z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza do badania percepcji przestrzeni ulic.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Marta Popaszkiewicz

10 lipca 2023 r. godz. 12:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wyjazd studialny do Tykocina

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Gmina Tykocin podpisały Porozumienie w sprawie organizacji wyjazdu studialnego do Tykocina poświęconego rysunkowym studiom zagadnień dziedzictwa architektonicznego.

Podsumowanie HAŁAS :W CENTRUM

Studentki i studenci specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 odmienili plac Politechniki. Chcesz dowiedzieć się czym jest HA-LAS, czym różni się od lasu, oraz w jaki sposób odpowiada na problem miejskiego hałasu? Zapraszamy! Wczoraj w Auli Głównej PW podsumowaliśmy projekt HAŁAS :W CENTRUM, który Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
realizuje razem z Oddziałem Warszawskim SARP oraz Grupą Saint-Gobain, przy wsparciu licznych partnerów i sponsorów.

Zaproszenie: Konferencja "Architektura Wyzwań- Odbudowa Ukrainy"

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej "Architektura Wyzwań- Odbudowa Ukrainy" 3-4 lipca 2023 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

You are cordially invited to participate in the International Scientific Conference "Architecture of Challenges- Rebuilding Ukraine" 3-4 July 2023 at the Royal Łazienki Museum in Warsaw.

Plac Politechniki zmienia się na naszych oczach!

Dzięki uprzejmości Ulińscy - Szkółka Roślin pojawiły się na nim nowe drzewa i krzewy. Powstaje zielona gęstwina, która będzie się jeszcze rozrastać. Donice do instalacji dostarczył zaś Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

Praca wre na dziedzińcu WAPW

Na dziedzińcu Wydziału Architektury PW praca wre. Studenci studiów magisterskich na specjalności Architektura i Urbanistyka 2 - Miasto jako miejsce do życia szykują komponenty do powstającej instalacji.
To zwieńczenie ich wielomiesięcznej pracy, która odbywała się w ramach corocznej inicjatywy PROJEKT :W CENTRUM. Tegoroczna edycja dotyczy szeroko pojętego HAŁASU.
Studenci tworzą przestrzenną instalację pt. HA-LAS, która zagości tego lata na Placu Politechniki.

HA-LAS :W CENTRUM

Architektki i architekci z Politechniki Warszawskiej odpowiadają na problem hałasu w mieście i odmieniają centrum Warszawy! Zaczęli od Placu Politechniki, na który na czas wakacji wprowadzili nową funkcję użytkową: HA-LAS. Wszystkich, którzy chcą doświadczyć różnicy pomiędzy hałasem a HA-LASEM,  zapraszamy na otwarcie instalacji już w środę 28 czerwca o 18:00. Będzie to podsumowanie całorocznego projektu edukacyjnego :W CENTRUM, w ramach którego Oddział Warszawski SARP, Wydział Architektury PW oraz Grupa Saint-Gobain podejmują co roku najważniejsze i najbardziej aktualne miejskie wyzwania.

Otwarcie "Pawilonu Wolności" w Łazienkach Królewskich

Z inicjatywy prof. dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej zapoczątkowane zostało w 2023 roku cykliczne wydarzenie pod hasłem stawiamy. Studenci studiów magisterskich Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, w ramach specjalności A3 – Architektura Technologii i Struktury, Kontekstu i Znaczenia, pod okiem doświadczonej kadry architektów, urbanistów i konstruktorów, mieli okazji zaprojektować, a także wybudować swój projekt semestralny.

Nowe domy na Boernerowie. Wystawa student.ek/ów WAPW

Zapraszamy na wystawę prac studentek i studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zrealizowanych w ramach przedmiotu semestralnego - projekt domu jednorodzinnego.

Nagroda dla studentów naszego Wydziału w ramach X edycji Konkursu dla Młodych Architektów

Firma WSC, przyznała i ufundowała nagrody dodatkowe za najlepsze prace wykonane w programie ARCHICAD, w ramach X edycji Konkursu dla Młodych Architektów, w zadaniu „Wyzwanie Młodego Architekta”. Jedna z nagród trafiła do studentów naszego Wydziału. Gratulujemy!