Aktualności

Wykład pt. "City Branding and Architecture: The restoration of Pirelli Skyscraper in Milan” - prowadzenie Giovanni Multari

Zapraszamy na wykład pt. „City Branding and Architecture: The restoration of Pirelli Skyscraper in Milan”, który wygłosi Giovanni Multari, włoski architekt i wykładowca na Wydziale Architektury Uniwersytetu Federico II w Neapolu. Wydarzenie odbędzie się 9 listopada 2023 roku w godz. 18:00-19:00 w sali 103 na Wydziale Architektury PW.

Nagroda Główna w kategorii prac inżynierskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP: Laura Korach - „Plomba miejska przy Placu Zbawiciela w Warszawie. Pawilon inicjatyw społecznych”

Prezentujemy pracę inżynierską Laury Korach, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem mgr inż. arch. Pawła Grodzickiego, która zdobyła nagrodę główną w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac inżynierskich. 

Pełny tytuł pracy: „Plomba miejska przy Placu Zbawiciela w Warszawie. Pawilon inicjatyw społecznych”

Zajęcia sportowe dla Pracowników PW

Informujemy, że pracownicy PW mogą uczestniczyć w porannych zajęciach pływania (w tym nauki pływania)  i „zdrowego ciała” oraz w popołudniowych treningach z siatkówki i tai chi. Zapraszamy do zapisów.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Katarzyna Jasińska

14 listopada 2023 r. godz. 15:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wyróżnienie w konkursie NIAiU "Przestrzeń wspólna jest wartością": Inez Wawszczyk - "Redefinicja sposobu funkcjonowania miast modernistycznych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – przykład Tychów"

Prezentujemy pracę magisterską Inez Wawszczyk, obronioną na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Mediolańskiej, której jednym ze współpromotorów był pracownik naszego wydziału, mgr inż. arch. Michał Purski. Praca ta zdobyła wyróżnienie w corocznym konkursie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki pt. "Przestrzeń wspólna jest wartością" w kategorii Praca Projektowa. 

Pełny tytuł pracy: 'Redefinicja sposobu funkcjonowania miast modernistycznych Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej – przykład Tychów"

Nagroda Główna w konkursie NIAiU "Przestrzeń wspólna jest wartością": Martyna Kędrzyńska - "PGR 2.0. Dziedzictwo idei kolektywizacji rolnictwa."

Prezentujemy pracę magisterską Martyny Kędrzyńskiej, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Krystyny Solarek, która zdobyła nagrodę główną w corocznym konkursie Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki pt. "Przestrzeń wspólna jest wartością" w kategorii Praca Projektowa. 

Pełny tytuł pracy: „PGR 2.0. Dziedzictwo idei kolektywizacji rolnictwa. Rewitalizacja miejscowości po Państwowych Gospodarstwach Rolnych w gminie Chojna”

Pożegnanie Krzysztofa Kakowskiego

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 października 2023 roku zmarł wybitny inżynier, konstruktor, projektant i ekspert w dziedzinie budownictwa - mgr inż. arch. Krzysztof Kakowski

Dyskusja pt. "Architect vs Machine. Artificial Intelligence for Architects" - prowadzenie prof. Laurent Lescop

Zapraszamy na spotkanie z profesorem Laurentem Lescopem z École supérieure d’architecture de Nantes. Nasz gość poprowadzi dyskusję na temat: "Architect vs Machine. Artificial Intelligence for Architects". Wydarzenie odbędzie się 30 października 2023 r. o godz. 17.15 w sali 103 gmachu Wydziału Architektury PW. 

WAŻNA INFORMACJA -"Zajęcia poniedziałkowe odbędą się w czwartek"

Przekazujemy WAŻNĄ INFORMACJĘ - "Zajęcia poniedziałkowe odbędą się w czwartek". 

 "3. W semestrze zimowym, w dniu 26 października 2023 r. (czwartek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w poniedziałek." – zgodnie z §1 ust. 3 Zarządzenia nr 28/2023 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 30 maja 2023 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2023/2024.

Piotr Bujnowski został prezesem nowego zarządu OW SARP!

Miło nam poinformować, że prowadzący zajęcia na naszym wydziale mgr inż. arch. Piotr Bujnowski został wybrany prezesem zarządu Oddziału Warszawskiego SARP w kadencji 2023-2027! Do nowego zarządu wybrano również m.in. dr inż. arch. Annę Tofiluk i dr inż. arch. Pawła Trębacza pracujących na WAPW.  Serdecznie gratulujemy!

Wyróżnienie Drugiego Stopnia w konkursie na Dyplom Roku SARP: Marek Martynowicz - "Renesans małomiejskości"

Prezentujemy pracę magisterską Marka Martynowicza, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słyka, która zdobyła Wyróżnienie Drugiego Stopnia w Dorocznej Nagrodzie SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” w edycji 2023 roku. 

Pełny tytuł pracy: „Renesans małomiejskości; perspektywy zamieszkiwania i pracy społeczeństwa twórców. Projekt przekształcenia kwartałów zabudowy Bystrzycy Kłodzkiej”  

Wyróżnienie Pierwszego Stopnia w konkursie na Dyplom Roku SARP: Nina Kamińska - "Problematyka zanieczyszczenia światłem w przestrzeni wybudowanej"

Prezentujemy Pracę magisterską Niny Kamińskiej, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Ewy Kuryłowicz i dr inż. arch. Anny Lorens, która zdobyła Wyróżnienie Pierwszego Stopnia w Dorocznej Nagrodzie SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” w edycji 2023 roku.

Pełni tytuł pracy: „Problematyka zanieczyszczenia światłem w przestrzeni wybudowanej - light pollution. Projekt ośrodka badawczego z obserwatorium astronomicznym i centrum edukacyjnym w Wysokiej Wsi"

Dyplom Roku SARP 2023: Ewelina Szeląg - „Architektura jako Nośnik Emocji w Miejscach Pamięci. Muzeum na Westerplatte”

Prezentujemy pracę magisterską Eweliny Szeląg, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem dr inż. arch. Łukasza Piątka, która zdobyła główną Nagrodę SARP im. Zbyszka Zawistowskiego „Dyplom Roku” w edycji 2023 roku.

Pełny tytuł pracy: „Architektura jako Nośnik Emocji w Miejscach Pamięci. Muzeum na Westerplatte”

Relacja z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2023/2024

W dniu 2 października 2023 roku odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2023/2024 na naszym Wydziale. Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej i podsumowania uroczystości. 

Stypendium pod choinkę 2023 (przedłużony termin)

To wyjątkowe wyróżnienie dla studentów i doktorantów Politechniki Warszawskiej, którzy osiągają sukcesy (naukowe, sportowe, artystyczne, inne), uczestniczą w projektach i wydarzeniach promujących naszą Uczelnię, popularyzują naukę, angażują się w akcje społeczne i działalność charytatywną. W ten sposób chcemy docenić wkład tych osób w budowanie wizerunku PW.

Termin składania zgłoszeń został przedłużony do 12 listopada.

Spotkanie informacyjne studentów I roku z władzami wydziału

Zapraszamy wszystkie studentki i studentów I roku na spotkanie informacyjne z władzami naszego wydziału, które odbędzie się już w najbliższy wtorek, 10 października o 14:15 w sali 103 gmachu WAPW.

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. Anna Jachimowicz

17 października 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wybory do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk

Przypominamy o trwającym procesie rejestracji w związku z wyborami do komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk, które odbywają się przy pomocy elektronicznego systemu wyborczego Polskiej Akademii Nauk. Zgodnie z harmonogramem rejestracja osób uprawnionych do głosowania zakończy się 6 października 2023 r. 

Wykłady gościnne wykładowców szwajcarskiego ETH

Zapraszamy na wykłady Barbary Buser i dr Petera Richnera ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii (ETH) w Zurychu, które odbędą się już 4 października 2023 roku w godzinach 15:15-17:00 na naszym wydziale.

STARTER PW – Poradnik dla nowych studentów

Nowy na Politechnice Warszawskiej? 

Nie wiesz, jak ogarnąć pierwsze dni studiów? 

Nic dziwnego – Politechnika to duża społeczność.

Zajrzyj do przygotowanego przez nas, interaktywnego poradnika dla nowych studentów. Poznasz uczelnię, Twoje prawa i obowiązki, oraz nauczysz się korzystać z naszych systemów informatycznych.

Ruszyły zapisy na kursy SJO PW przygotowane we współpracy z Politechniką w Akwizgranie i Walencji - DEADLINE 5.10.2023 r.

Studium Języków Obcych zaprasza studentów PW do zapisów na kursy przygotowane we współpracy z Politechniką w Akwizgranie i Politechniką w Walencji w ramach konsorcjum ENHANCE.

Pracownicy WAPW z wyróżnieniem w konkursie Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia w kategorii architektura

60. edycja konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii za wybitne osiągnięcia w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego została rozstrzygnięta – w kategorii architektura wyróżnienie otrzymała pracownia Piotra Bujnowskiego za projekt Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy. Gratulujemy!

Prace dyplomowe i publikacje z WAPW nagrodzone w konkursie Ministra Rozwoju i Technologii

50. edycja konkursu o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa została rozstrzygnięta. W jej ramach nagrodzono 32 prace, z czego 5 nagród przypadło studentkom i pracownikom naszego wydziału.

FOTOWYSTAWA - wystawa studenckich fotografii powstałych w ramach Fotoseminarium

Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii osób studiujących na naszym wydziale, który odbędzie się 6 października o godz. 18:00 w Stanie Surowym. Wystawę będzie można oglądać od 2 do 27 października 2023 roku.

INTER FOLIA FRUCTUS – seminarium wybieralne dla 7 semestru

Zapraszamy studentki i studentów 7 semestru studiów jednolitych na seminarium pt. "Inter Folia Fructus", którego prowadzącym będzie dr hab. inż. arch. Grzegorz Rytel