Aktualności

Specjalność DA: Dziedzictwo Architektoniczne - informacje i zasady rekrutacji

W imieniu prowadzących specjalność DA: Dziedzictwo Architektoniczne zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami dotyczącymi specjalności i zasadami rekrutacji. 

Stypendia dla wybitnych młodych naukowców - Informacja w sprawie uruchomienia naboru wniosków i zmianach w ustawie

Informujemy o możliwości składnia wniosków o stypendium dla wybitnych młodych naukowców (SMN19) od 1  do 16 grudnia 2023 w systemie OSF. 

4 edycja aukcji Architekci - Ukrainie: 14 grudnia 2023 r.

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej dr hab. inż. arch. Krzysztof Koszewski ma zaszczyt zaprosić do udziału w cyklicznej aukcji architekci-Ukrainie. Otwarcie aukcji nastąpi w Warszawie 14 grudnia 2023 o godzinie 18:00 w gmachu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, ul. Koszykowa 55, audytorium im. Stanisława Noakowskiego, sala 103, 1. piętro.

Międzynarodowa wymiana studencka DETROIT 2024

Zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 11 grudnia (poniedziałek) o godzinie 17:15 w sali 103 dotyczące wymiany studenckiej z School of Architecture, University of Detroit Mercy w USA w 2024 roku.

YOUNG PW II

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami konkursu YOUNG PW o dofinansowanie pracy badawczej na Politechnice Warszawskiej. W II edycji konkursu YOUNG PW termin składania wniosków o przyznanie finansowania upływa z dniem 22 grudnia 2023 r.

Studenci naszego wydziału z I nagrodą w konkursie na koncepcję rewitalizacji budynku po młynie w Kcyni!

Projekt Marii Hofman, Katarzyny Karczewskiej i Mikołaja Szewko studiujących na naszym wydziale zdobył I miejsce w konkursie na koncepcję rewitalizacji budynku po młynie w Kcyni. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Kees Christiaanse: wykład pt. „Responsive Adaptive Urban Design”

Zapraszamy na wykład pt. „Responsive Adaptive Urban Design”, który wygłosi prof. Kees Christiaanse - holenderski architekt i urbanista, założyciel biura KCAP i wykładowca ETH w Zurichu. Wydarzenie odbędzie się o godz. 17:30 w sali 103 na Wydziale Architektury PW. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Podsumowanie seminarium jaki.KAMPUS.PW i zaproszenie do geoankiety

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z seminarium projektu KAMPUS.PW, które odbyło się 15 listopada 2023 roku w dniu Święta PW. Przy okazji zachęcamy do wypełnienia ankiety, w której chcemy poznać Wasze potrzeby i opinię na temat Kampusu PW. Ankieta będzie podstawą do rozpoczęcia prac nad strategią rozwoju Kampusu PW, których podjął się zespół pracowników naszego wydziału.

AKTUALIZACJA: Stworzyliśmy również ankietę w wersji angielskiej. 

EUA webinar ‘Artificial intelligence in science - emerging policies and practical use cases.' - 18 December

Przekazujemy informację o webinarze EUA pt. ‘Artificial intelligence in science - emerging policies and practical use cases', który odbędzie się 18 grudnia 2023 r. (poniedziałek) w godz. 11.00-12.00. 

[AKTUALIZACJA] Specjalność A3 Architektura Technologii i Struktury - Kontekstu zaprasza na prezentację w poniedziałek 4 grudnia

Specjalność A3 Architektura Technologii i Struktury - Kontekstu, prowadzona pod kierunkiem prof. arch. Anny Marii Wierzbickiej, składa się z zgodnych elementów, które mają na celu rozwijanie umiejętności w dziedzinie architektury. Zajęcia trwają przez dwa semestry, w każdym z nich odbywają się projekty, seminaria i wykłady. Często organizowane są również warsztaty i wyjazdy studialne. 

[AKTUALIZACJA] Informujemy, że kod dostępu do Teams, na którym chętni na te specjalność mają zrobić folder ze swoim imieniem i nazwiskiem, a następnie wgrać portfolio + opcjonalnie CV to: famktyt

Zgłoszenia można wgrywać do 10.12.2023 do godziny 24:00

Specjalność AI - prezentacja i harmonogram zapisów

W imieniu prowadzących specjalność AI - Architektura informacyjna zapraszamy osoby studiujące na pierwszym roku studiów magisterskich na prezentację specjalności, która odbędzie się 4 grudnia o godzinie 15:00

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Marcin Strzała

12 grudnia 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Msza w intencji Ś.P. Profesora Stefana Bryły

W imieniu rodziny Profesora Stefana Bryły informujemy, że 2 grudnia 2023 roku (sobota) o godzinie 18.00 w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie odbędzie się msza w intencji Profesora.

Pracownia Karola Żurawskiego wygrała konkurs na Aulę Miejską w Rzeszowie!

I miejsce w konkursie organizowanym na Aulę Miejską w Rzeszowie przez SARP Oddział Rzeszów i Gminę Miasto Rzeszów zdobyła pracownia prowadzącego zajęcia na naszym wydziale Karola Żurawskiego! Zespół autorski: Szymon Chwazik (absolwent WAPW), Michał Teodorczyk (student WAPW), Karol Żurawski (nauczyciel WAPW). Serdeczne gratulacje!

Pracownia Piotra Bujnowskiego otrzymała wyróżnienie w konkursie na pawilon Muzeum Archeologicznego w Biskupinie!

Wyróżnienie w konkursie na opracowanie koncepcji pawilonu ekspozycyjnego oraz założeń wystawy stałej Muzeum Archeologicznego w Biskupinie zdobyła również pracownia prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale Piotra Bujnowskiego - Bujnowski Architekci. Zespół autorski: Aleksandra Adamska (studentka WAPW), Sandra Namyślak (studentka WAPW), Szymon Pałczyński (student WAPW), Ewa Grządka (absolwentka WAPW), Maciej Koczocik (nauczyciel WAPW), Piotr Bujnowski (nauczyciel WAPW). Serdeczne gratulacje dla całego zespołu!

Pracownia Karola Żurawskiego zajęła II miejsce w konkursie na pawilon Muzeum Archeologicznego w Biskupinie!

Prezentujmy projekt pracowni prowadzącego zajęcia na naszym wydziale Karola Żurawskiego, który został nagrodzony II miejscem w konkursie na opracowanie koncepcji pawilonu ekspozycyjnego oraz założeń wystawy stałej Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Zespół autorski: Szymon Chwazik (absolwent WAPW),  Michał Teodorczyk  (student WAPW), Karol Żurawski (nauczyciel WAPW). Gratulujemy!

Warsztaty z udziałem dzieci w wieku wczesnoszkolnym na WAPW

Spotkania z młodymi ludźmi zawsze nas inspirują - tych zapamiętamy szczególnie serdecznie. Dziękujemy Modelowa Szkoła Podstawowa za odwiedziny i owocną współpracę. Stworzyliśmy modelowe miasto pełne zieleni, atrakcji i fajnych miejsc. Otworzyliśmy ścieżkę międzypokoleniowej wymiany pomysłów. Spotkanie zorganizowały dr inż. arch. Ewelina Gawell i dr hab. inż. arch. Karolina Tulkowska prof. PW z Zakładu Architektury Środowiska Zamieszkania

Badania architektoniczne kościoła pw. św. Ducha w Wilnie z udziałem studentów i pracowników WAPW

Studentki i studenci studiów magisterskich ze specjalności Dziedzictwo Architektoniczne z naszego wydziału uczestniczyli pod okiem naszych prowadzących w badaniach architektonicznych kościoła pw. św. Ducha w Wilnie, w ramach programu własnego Instytutu Polonika „POLSKIE DZIEDZICTWO KULTUROWE ZA GRANICĄ – WOLONTARIAT. Edycja 2023”

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Maria Arno

5 grudnia 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Wyróżnienie II Stopnia w kategorii prac inżynierskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP - Gustaw Dziewięcki: „Ośrodek wsparcia dla osób z autyzmem w Ząbkach”

Prezentujemy pracę inżynierską Gustawa Dziewięckiego, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słykaktóra zdobyła Wyróżnienie II Stopnia w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac inżynierskich. 

Pełny tytuł pracy: „Ośrodek wsparcia dla osób z autyzmem w Ząbkach"

Najnowsze tendencje w architekturze - wystawa prac studenckich

W imieniu dr inż. arch. Macieja Czarneckiego z Zakładu Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki zapraszamy do obejrzenia prezentacji prac studentów IV roku jednolitych studiów magisterskich z przedmiotu „Najnowsze tendencje w architekturze”. Wystawa odbywa się w dniach 13-20 listopada w holu na I piętrze przy auli 101.

Wyróżnienie I Stopnia w kategorii prac inżynierskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP: Zofia Jemioło - „Kaplica przy Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Tworkach”

Prezentujemy pracę inżynierską Zofii Jemioło, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Wierzbickiej, prof. PW, która zdobyła Wyróżnienie I Stopnia w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac inżynierskich. 

Pełny tytuł pracy: „Kaplica przy Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia im. prof. Jana Mazurkiewicza w Tworkach”

Wyróżnienie w kategorii prac magisterskich w konkursie na Dyplom Roku OW SARP: Weronika Majchrowicz - „Funkcje detalu we współczesnej Architekturze"

Prezentujemy pracę inżynierską Weroniki Majchrowicz, obronioną na Wydziale Architektury PW pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Jana Słyka, która zdobyła wyróżnienie w corocznym konkursie Oddziału Warszawskiego SARP na Dyplom Roku w kategorii prac magisterskich. 

Pełny tytuł pracy: „Funkcje detalu we współczesnej Architekturze. Projekt domu mieszkalnego w strefie podmiejskiej"

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Karolina Dąbrowska-Żółtak

21 listopada 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

jaki KAMPUS.PW - wystawa i seminarium na święto Politechniki Warszawskiej

Serdecznie zapraszamy na wystawę i seminarium towarzyszące obchodom Święta Politechniki Warszawskiej pt. "jaki.KAMPUS.PW". Wydarzenie odbędzie się 15 listopada 2023 o godzinie 14:00 w Dużej Auli Gmachu Głównego PW.