Wyjazd studialny do Tykocina

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej oraz Gmina Tykocin podpisały Porozumienie w sprawie organizacji wyjazdu studialnego do Tykocina poświęconego rysunkowym studiom zagadnień dziedzictwa architektonicznego.

Gmina Tykocin będąca Partnerem wydarzenia wesprze finansowo wyjazd, który umożliwi studentom Wydziału zapoznanie z historią i dziejami miasta, zachowanymi zabytkowymi obiektami, pomnikami historii, charakterystyczną dla miast Podlasia zabudową murowaną i drewnianą oraz otaczającym krajobrazem. Po latach przerwy w wyjazdach plenerowych studenci WAPW znów zawitają do Tykocina. Władze Tykocina i Politechniki Warszawskiej odwołując się do odnawianej obecnie tradycji plenerów studenckich wiążą z tym faktem nadzieję na owocne rozwijanie współpracy w różnych obszarach wiedzy i aktywności. Ten pierwszy po latach plener ma pomóc w zdefiniowaniu i przygotowaniu kolejnych wspólnych działań przynoszących obu stronom wymierne korzyści w zakresie promowania i zachowywania dziedzictwa narodowego miasta Tykocina, rozszerzania wiedzy i umiejętności studiującej młodzieży.