Studenci i absolwenci WAPW nagrodzeni w konkursie "Dyplom Roku OW SARP"

Zdjęcie: OW SARP

Serdecznie gratulujemy studentom WAPW nagrodzonym i wyróżnionym w konkursie "Dyplom Roku OW SARP"!

10 maja odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Dyplom Roku OW SARP"!

Prezentujemy listę nagrodzonych i wyróżnionych studentów i absolwentów WAPW:

Dyplomy magisterskie

NAGRODA
Klasztor Benedyktynów w Nursji. Manifest ciągłości kulturowej
dyplomant Filip Strzelecki
promotor mgr inż. arch. Maciej Miłobędzki
Nagrodę przyznano za całościowe i konsekwentne przeprowadzenie tematu pracy dyplomowej. Rozeznanie okoliczności wyjściowych, w tym klauzuli benedyktynów, analiza zagadnień urbanistycznych, analizy architektoniczne na tle przyjętych założeń urbanistycznych, rozwiązania architektury wnętrz i detalu stanowią o wysokim poziomie pracy. Na uwagę zasługuje ciekawa klamra przestrzenna odnosząca się do rozpoczęcia i zakończenia życia klasztornego.

WYRÓŻNIENIE
Ciemność w architekturze - architektura w ciemności. Projekt obserwatorium astronomicznego w parku ciemnego nieba
dyplomantka Agnieszka Roś
promotor mgr inż. arch. Maciej Miłobędzki
Wyróżnienie przyznano za podjęcie ciekawej problematyki ciemności w architekturze. Ciemność jako zjawisko fizyczne oraz ciemność jako próba zmaterializowania i użycia w roli tworzywa. Rzeźbiarska forma budynku została ujęta w poetykę treści. Na uwagę zasługuje sprzężenie dwóch ogrodów: ogrodu gwiazd i ogrodu roślin rosnących w ciemności.

Dyplomy inżynierskie

NAGRODA
Centrum Kultury w Bieszczadach
dyplomantka Aleksandra Rusin
promotor doktor inżynier architekt Piotr Trębacz
Nagrodę przyznano za ciekawy a zarazem szlachetny wyraz architektoniczny projektowanego zespołu będący wynikiem analizy kulturowo – antropologicznej Bieszczad. Wkomponowanie architektury w naturalne środowisko oraz otwarcie budynku na góry i rzekę nadaje architekturze walor ponadczasowości.

WYRÓŻNIENIE
Projekt browaru piwa regionalnego we wsi Łaziska
dyplomantka Paulina Pernak
promotor dr hab. inż. arch. Jan Słyk profesor PW
Wyróżnienie przyznano za obszerną analizę miejscowości Łaziska, zidentyfikowanie problemów przestrzennych w skali małej jednostki oraz próbę poprawy warunków urbanistyczno – przestrzennych miejscowości jak również propozycję stworzenia centrum lokalnego integrującego mieszkańców gminy.

Biblioteka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej
dyplomantka Barbara Płonczyńska
promotor mgr inż. arch. Paweł Grodzicki
Wyróżnienie przyznano za ciekawe i konsekwentne budowanie architektury w oparciu o zaplanowaną funkcjonalność obiektu oraz przyjęte rozwiązania z zakresu kształtowania akustyki dedykowanej celom bibliotecznym.