Pracownia Karola Żurawskiego zajęła II miejsce w konkursie na pawilon Muzeum Archeologicznego w Biskupinie!

Prezentujmy projekt pracowni prowadzącego zajęcia na naszym wydziale Karola Żurawskiego, który został nagrodzony II miejscem w konkursie na opracowanie koncepcji pawilonu ekspozycyjnego oraz założeń wystawy stałej Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Zespół autorski: Szymon Chwazik (absolwent WAPW),  Michał Teodorczyk  (student WAPW), Karol Żurawski (nauczyciel WAPW). Gratulujemy!

Uzasadnienie jury konkursu:

„Drugą nagrodę przyznano za poetycki racjonalizm, doprowadzoną do technicznego ekstremum skromność środków wyrazu, przewrotną interpretację tradycji budowlanej, zmysłowość uzycia materiatów, zaproszenie przyrody do kreowania wnętrz, przestrzenną otwartość na świat, intymny nastrój ekspozycji, zręczność w operowaniu światłem naturalnym, umiejętne posługiwanie się kontrastem proporcji i skali, konsekwencję formalną i lapidarność idei.”

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła pracownia PROLOG. Wśród autorów zwycięskiej koncepcji również znaleźli się absolwenci naszego wydziału.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!