Podsumowanie i fotorelacja z dyskusji podsumowującej Projekt W Centrum oraz otwarcia instalacji ROZKOSZT na Placu Pięciu Rogów

20 czerwca studentki i studenci naszego wydziału ze specjalności AiU2 - Architektura i urbanistyka 2 otworzyli na Placu Pięciu Rogów w centrum Warszawy instalację ROZKOSZT. Wydarzenie było połączone z panelem dyskusyjnym, podsumowującym tegoroczną edycję Projektu W Centrum. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i przeczytania podsumowania.

Instalacja służy hodowli boczniaków w samym centrum miasta. Nasze studentki i studenci chcieli zwrócić uwagę na pomijane części ekosystemu w mieście, w tym grzyby, które mogą mieć wiele pozytywnych właściwości: oczyszczają i filtrują powietrze oraz glebę, rozkładają plastik, mogą służyć za nawóz lub nawet materiał budowlany, a przede wszystkim da się je hodować dosłownie wszędzie, czego dowodem jest właśnie ich rozwój na placu w samym centrum Warszawy. 

Otwarcie instalacji poprzedzone było panelem dyskusyjnym, w którym wzięli udział prowadzący zajęcia, nasi studenci i inni pracownicy naukowi, oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz miasta i sponsorzy instalacji. Celem dyskusji było podsumowanie całej naukowej części tegorocznej edycji Projekt W Centrum, której tematem były Koszty W Mieście. 

Zapraszamy do odwiedzania instalacji na Placu Pięciu Rogów - przez ostatni tydzień bardzo się rozrosła! Rozwój boczniaków będzie można obserwować jeszcze do połowy lipca, więc zachęcamy, by nie zwlekać z odwiedzinami. 

Dla wszystkich, którzy pragnęli by wychodować własne boczniaki, przygotowujemy już jutro wydarzenie „Chodź do Zodiaka po boczniaka”, gdzie wszyscy chętni będą mogli odebrać sadzonki grzybów do własnego wykorzystania. Zapraszamy już 28 czerwca o godz. 18:00 do pawilonu Zodiak!

Ponownie gratulujemy wszystkim autorom tegorocznej edycji Projektu w Centrum, w tym przede wszystkim twórcom instalacji ROZKOSZT z naszego wydziału:

Studenci WAPW:Emilia Zaborska,Julianna Skuz,Julia Baranowska,Jędrzej Olczyk,Karolina Klukowska,Karolina Kuśpiel,Karolina Wojenka,Mati Niedźwiecka,Olga Mikołajczyk,Sabrina Skusa,Wiktoria Kolaszyńska,Zuzanna Filipek, Prowadzący z WAPW:Anna Cudny,Artur Filip Organizatorzy:Oddział Warszawski SARPZODIAK Warszawski Pawilon ArchitekturyNowe Centrum WarszawyWydział Architektury Politechnika Warszawska

Fot. Artur Brzozowski