Obiekt Niemożliwy - Przemo Łukasik

W ten wtorek, 21 maja na naszym Wydziale odbędzie się wykład: Przemo Łukasik opowie o Obiekcie Niemożliwym w Bytomiu.

Jego projekt, pod nazwą Latarnia, polegać będzie na oświetleniu jednej z wież elektrociepłowni Szombierki. W interpretacji architekta włączenie sygnału świetlnego stanowić ma symboliczny apel o ochronę postindustrialnego dziedzictwa Bytomia.

Po wykładzie zapraszamy na warsztaty z firmą Zumtobel: specjaliści opowiedzą o oddziaływaniu światła na naszą podświadomość, wybory i styl pracy oraz jego roli w architekturze, a także przybliżą szczegóły zadania konkursowego.

W 2019 roku miesięcznik „Architektura-murator” obchodzi 25-lecie. Z tej okazji wspólnie ze studentami zbudujemy trzy Obiekty Niemożliwe według projektów uznanych architektów-mentorów, reprezentantów trzech architektonicznych pokoleń: Dariusza Kozłowskiego, Przema Łukasika i Jerzego Łątki.

W ramach wydarzenia odbędzie się też specjalny konkurs skierowany do studentów wydziałów architektury, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego (form przemysłowych) i innych, pokrewnych kierunków kształcący się na państwowych i prywatnych uczelniach w kraju i za granicą.
Zadaniem konkursowym będzie zaprojektowanie koncepcji oświetlenia jednego z trzech Obiektów Niemożliwych z uwzględnieniem produktów firmy Zumtobel. Pula nagród wynosi 12 000 zł, w tym Grand Prix 7500 zł.

Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej - 21 maja - godzina 15.00