Budownictwo cyfrowe/BIM. Krajowe Eliminacje SkillsPoland 2021 do WorldSkills Szanghaj 2022

Już w październiku, na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej w Krakowie po raz pierwszy odbędą się Krajowe Eliminacje SkillsPoland 2021 do międzynarodowego konkursu WorldSkills, który odbędzie się 12-17 października 2022 roku w Szanghaju.

WorldSkills to największe na świecie zawody umiejętności branżowych, które skupiają ponad 1300 zawodników z 85 państw. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

Konkurs jest skierowany do uczniów, studentów i osób pracujących w przedziale wiekowych 18-26 lat. W etapie krajowym w ciągu 2 dni zmierzą się najlepsi zawodnicy z całej Polski, aby wyłonić tego, który będzie nas reprezentował na międzynarodowym finale. Wszelkie informacje oraz formularze rejestracyjne można znaleźć na stronie wydarzenia: https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-krakow. Organizatorem wydarzenie jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji oraz Skills Poland, a Partnerami: Politechnika Krakowska, Tech Data, AEC Design.

Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.