Konserwacja Zapobiegawcza Środowiska

Zapraszamy do udziału w kolejnej, ósmej konferencji z cyklu „Konserwacja Zapobiegawcza Środowiska”, która odbędzie się 22 października 2018 roku w Instytucie Archeologii UKSW w Warszawie. Temat tegorocznej konferencji brzmi "Dziedzictwo nasze czy obce: sto lat dyskusji w niepodległej Polsce". Głównym jej celem będzie poruszenie zagadnień związanych z tzw. "trudnym" dziedzictwem, należącym do mniejszości etnicznych bądź religijnych dla danego obszaru, a przez to często niezauważanym i pomijanym.

W związku z dużym zainteresowaniem nabór zgłoszeń na konferencję przedłużono do 17 września 2018 roku.
Konferencja organizowana jest przez Instytut Archeologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odbędzie się na terenie nowego kampusu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, przy ul. Wóycickiego 1/3 w Warszawie (Aula Schumana, bud. 21)

Zgłoszenia
Serdecznie zachęcamy do wzięcia czynnego udziału w wydarzeniu i przesyłania zgłoszeń. Abstrakty referatów i posterów (800-1500 znaków) w języku polskim lub angielskim proszę przesyłać na adres:
konferencjanaszeczyobce@gmail.com

Opłaty
Udział w konferencji jest bezpłatny. Organizator zapewnia catering w zakresie kawa/herbata/przekąski. W związku z tym przejazdy, zakwaterowania, posiłki pozostają w gestii uczestników konferencji.

Program konferencji
Program konferencji zakłada jedną, całodniową sesję wykładów plenarnych oraz sesję posterową. W przypadku dużego zainteresowania konferencją przewidywane jest ewentualne utworzenie dwóch, równoległych paneli tematycznych. Prezentacje powinny mieć długość 15-20 minut. Pytania i dyskusja przewidziane są na zakończenie każdej dwugodzinnej sesji wykładów.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na stronie internetowej konferencji:
https://sites.google.com/prod/view/konserwacjazapobiegawcza-uksw
oraz na profilu na facebooku:
https://pl-pl.facebook.com/konserwacja.zapobiegawcza/