KONKURS „HRUBIESZOWSKI DOM I OGRÓD Z KLIMATEM”

Zapraszamy studentów i absolwentów architektury i architektury krajobrazu oraz kierunków pokrewnych do udziału w ogólnopolskim konkursie architektoniczno-krajobrazowym pt. „HRUBIESZOWSKI DOM I OGRÓD Z KLIMATEM”.

ZADANIE KONKURSOWE to kompleksowa bio-klimatyczna koncepcja zagospodarowania działki siedliskowej z domem jednorodzinnym i ogrodem dla jednej z trzech proponowanych lokalizacji:

1. dom miejski,

2. dom podmiejski,

3. dom nad rzeką.

Projekt konkursowy powinien być spójną koncepcją podkreślającą związki między domem, ogrodem, człowiekiem i krajobrazem. Czekamy na propozycje rozwiązań przyjaznych dla środowiska, uwzględniających mitygację i adaptację do zmian klimatu, jednocześnie wpisujących się w tożsamość kulturową, krajobraz i lokalny „klimat” małego miasta, która będzie wykorzystywać tradycyjne, jak i współczesne technologie ekologiczne low-tech i high-tech.

KONKURS SKIEROWANY JEST DO STUDENTÓW ARCHITEKTURY, ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU I KIERUNKÓW POKREWNYCH ORAZ ABSOLWENTÓW TYCH KIERUNKÓW, którzy skończyli studia nie wcześniej niż w roku akademickim 2020/2021 lub ukończą studia w 2023 roku. Udział w konkursie można wziąć indywidualnie albo zespołowo. Organizatorzy zachęcają do tworzenia zespołów interdyscyplinarnych, łączących studentów i absolwentów kierunków, w których możliwa jest wielobranżowa współpraca z architektami i architektami krajobrazu, w tym: inżynierii lądowej, budownictwa, architektury wnętrz, wzornictwa przemysłowego, ogrodnictwa, sztuki ogrodowej, gospodarki przestrzennej, ochrony środowiska, etc.NAGRODY:

• I miejsce – 6 000 zł;
  • II miejsce – 4 000 zł;
  • III miejsce – 2 000 zł;
  • 3 wyróżnienia po 1 000 zł każde;
  • wyróżnienia honorowe w postaci dyplomów.

Więcej informacji: http://rozwojlokalny-hrubieszow.pk.edu.pl/konkurs/