DOM Z GLINY - seminarium wybieralne dla 7 semestru

Pracownia Ochrony i Konserwacji Zabytków przy Zakładzie Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki Wydziału Architektury PW zaprasza studentki i studentów 7 semestru studiów jednolitych na seminarium pt. "Dom z gliny. Tradycja i ekologia w technikach budowlanych". 

Seminarium jest uzupełnieniem bloku tematycznego dotyczącego zagadnień konserwatorskich na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Wiodącym tematem zajęć będą zagadnienia dotyczące badania, analizowania i zasad kształtowania budownictwa naturalnego z gliny w technologii tradycyjnej jak i współczesnej wraz z możliwością ich zastosowania zarówno przy pracach konserwatorskich związanych z obiektami zabytkowymi jaki i budową obiektów nowoprojektowanymi.

Zagadnieniem istotnym w kontekście współczesnych materiałów opartych o tradycyjne technologie będzie aspekt ekologiczny.

Celem dydaktycznym jest zapoznanie uczestników seminarium z tradycyjnymi i współczesnymi technikami budowlanymi oraz możliwościami praktycznego ich zastosowania w konserwacji zabytków jak i budownictwie ogólnym.

Zajęcia obejmują m.in. spotkania z ekspertami, analizy własne, zajęcia warsztatowe. Celem zajęć jest aktywne uczestnictwo uczestników w zajęciach w formie debat studenckich i dyskusji ze specjalistami w dziedzinie. Program warsztatów będzie się odbywał w trybie stacjonarnym na wydziale wraz z częścią wyjazdową w terenie.

Prowadzący:

mgr inż. arch. Katarzyna Skiba

dr inż arch. Marcin Górski 

Limit osób: 12

 

Z pełną ofertą seminariów i wykładów wybieralnych dla 7 semestru studiów jednolitych można zapoznać się w tym pliku: 

oferta seminariów i wykładów wybieralnych 2023Z (pdf, 212,19 kB)