W imieniu prof. Anny Marii Wierzbickiej i całego zespołu prowadzących zapraszamy na prezentację specjalności. Ze względu na zmianę nazwy specjalności - A3 z „Architektura Technologii i Struktury” na A3 – „Architektura Kontekstu i Znaczenia” oraz zawartość merytoryczną programu zachęcamy do wzięcia udziału w prezentacji.
Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej. Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Wyróżniony został zespół studentów: Anna Piątek (Politechnika Śląska), Piotr Gajdka (Politechnika Śląska) i Mikołaj Kociołek (Politechnika Warszawska).
W imieniu Komisji Sportu i Turystyki Samorządu Studentów Politechniki Warszawskiej zapraszamy wszystkich pracowników dydaktycznych i administracyjnych Wydziału do wzięcia udziału w XV Biegu o Puchar Rektora Politechniki Warszawskiej 2021. Bieg odbędzie się w sobotę, 27 listopada 2021 r., o godzinie 10:00 na Stadionie Syrenka w Warszawie.
W dniu 16 listopada 2021 w Sali Rzeźby Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Roku Oddziału Warszawskiego SARP przyznawanej absolwentom uczelni architektonicznych za najlepsze prace dyplomowe.
Prezentacje kandydatów do Nagrody odbyły się 25 października 2021 roku w siedzibie OW SARP.
Prezentacja odbędzie się w tym tygodniu w środę (24.11) godz. 16.15 oraz w następnym tygodniu również w środę o tej samej godzinie za pośrednictwem platformy MS Teams.
Prezentacja odbędzie się we wtorek (30.11) godz. 19.15 za pośrednictwem platformy MS Teams. Dyżur informacyjny: 3.12.2021 godz. 18.15-19.00
Zapraszamy do udziału w prezentacjach specjalności. W kolejnych dniach pojawią się szczegółowe informacje o terminach wszystkich prezentacji oraz sposobu dołączania do spotkań.
Prezentacja odbędzie się w czwartek (25.11) godz. 17.15 za pośrednictwem platformy MS Teams. W imieniu Prof. Krystyny Solarek zapraszamy studentów I roku studiów magisterskich, na prezentację specjalności AiU2 "Miasto jako miejsce do życia". Będą mogli Państwo zobaczyć co robimy w ramach seminariów i projektów, kogo zapraszamy na wykłady, a przede wszystkim, poznać nasz zespół i zapytać o wszystko, czego jeszcze o nas nie wiecie.
W tym miesiącu nasz Wydział dołączył do Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC). To początek współpracy poświęconej edukacji i poszerzaniu świadomości na temat projektowania odpowiedzialnego, zrównoważonego i ekologicznego.
Zapraszamy na spotkanie wokół tematyki polskich pawilonów na EXPO, które odbędzie się 16 listopada w Sali Rzeźby, na Wydziale Architektury PW. Otwarcie Światowej Wystawy w Dubaju jest pretekstem do oddania głosu absolwentom WAPW, którzy współtworzyli projekty polskich pawilonów zarówno w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jak i Mediolanie oraz Szanghaju. Dyskusję przedstawicieli warszawskich pracowni - WXCA, 2PM i WWAA poprzedzi relacja z procesu powstawania tegorocznej wystawy.
Zapraszamy do udziału w warsztatach S.O.S City 2050 na temat adaptacji miast do zmian klimatycznych i neutralności klimatycznej. Warsztaty organizowane są przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej wraz z Kołem Naukowym Architektury Kryzysu Klimatycznego - KNAKK WA PW.
Narodowy Instytut Dziedzictwa rozstrzygnął konkurs na najlepsze prace dyplomowe dotyczące współczesnej roli dziedzictwa kulturowego pn. ,,Dziedzictwo kulturowe jako zasób rozwojowy”. Wśród nagrodzonych znalazła się absolwentka naszego Wydziału Iwona Krawiec (za pracę: Adaptacja wieży artyleryjskiej (Fortu Malakoff) w Twierdzy Głogów na centrum szkoleniowe z bazą noclegową dla somelierów i wytwórców win oraz wyrobów winiarskich)
23 listopada 2021 r. godz. 16:05, posiedzenie w trybie zdalnym
W 2021 roku Szkoła SAS ruszyła z serią spacerów miejskich przygotowanych wraz ze studentkami i studentami Architektury Politechniki Warszawskiej. Prace nadzorowały Aleksandra Litorowicz i Martyna Obarska. Pomysł był prosty – finał edycji SZKOŁY SAS miał być konkretny. Dlatego studenci podzieleni na grupy szykowali swój własny pomysł na spacer (wirtualny lub realny) osnuty wokół tematu troski w architekturze.
Alicja Bakalarska, Julia Ciężar i Matylda Wolska z naszego Wydziału otrzymały BB Green Award w konkursie Modular Home Design Challenge 2021 organizowanym przez platformę Bee Breeders. Projekt został doceniony za zastosowanie zielonych i ekologicznych materiałów.
WAŻNA INFORMACJA - "czwartek za środę" - W semestrze zimowym: 10.11.2021 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w czwartek
Kapituła tegorocznej edycji Honorowej Nagrody SARP składająca się z Laureatów lat ubiegłych arch.arch. Romualda Loeglera, SARP Oddział Kraków – HN 1994; Ryszarda Jurkowskiego, SARP Oddział Katowice – HN 1999; Andrzeja Bulandy, SARP Oddział Warszawski – HN 2015; Zbigniewa Maćkowa, SARP Oddział Wrocław – HN 2020 oraz Prezesa SARP arch. Bohdana (Bisia) Lisowskiego, Przewodniczącego Kapituły, w dniu 8 października br. przyznała Honorową Nagrodę SARP prof. dr hab. inż. arch. Ewie Kuryłowicz
23.10.2021 r. powołana została Rada Klimatyczna przy UN Global Compact Network Poland. Rada stanowi ciało doradcze i merytoryczne, dostarczające ekspertyz w ramach programów prowadzonych w UN Global Compact Network Poland. Jest ona również źródłem sprawdzonej wiedzy naukowej. Rada składa się z 30 naukowców z całej Polski. Wśród 30 członków rady znalazła się prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta Dagny Ryńska (Wydział Architektury) reprezentując Politechnikę Warszawską wraz z dr inż. Piotrem Bartkiewiczem, prof. uczelni.
Już we wtorek 26 października 2021 o godz.9.30 - rozpoczyna się kolejna edycja MIĘDZYNARODOWEGO BIENNALE ARCHITEKTURY KRAKÓW 2021. Temat tegorocznej edycji — „RE-USE” jest odpowiedzią nie tylko na wciąż trwającą pandemię, ale także zmiany społeczne i gospodarcze, które często wiążą się z koniecznością zmian funkcji budynków i przestrzeni publicznych.
Szukamy zaangażowanych, aktywnie promujących Politechnikę i budujących jej wizerunek studentów i doktorantów. Jeśli bierzesz udział w konkursach naukowych, sportowych lub artystycznych, działasz w kole naukowym, uczestniczysz w różnorodnych projektach, a być może także popularyzujesz naukę wśród dzieci i dorosłych — prześlij swoje zgłoszenie!
Drodzy studenci, w związku z aktualną sytuacją apelujemy o zachowywanie należytej ostrożności, i w razie objawów choroby - o pozostawanie w domach. Prosimy o zapoznanie się z treścią listu dr hab. inż. arch. Mirosława Orzechowskiego, prof. uczelni - Prodziekana ds. Studiów.
Gratulacje dla Katarzyny Szmołdy! Projekt dyplomowy domu opieki dla osób starszych w Powsinie został wyróżniony przez Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego. Wyróżnienie przyznano w kategorii Najlepszy studencki projekt ekologiczny.
Zapraszamy na konferencję z okazji inauguracji działalności Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Warszawskiej.
Ruszyła IX edycja Konkursu Dla Młodych Architektów 2021-2022. Zapraszamy do udziału!