Z wnioskiem o przyznanie grantu mogą wystąpić pracownicy zatrudnieni w Politechnice Warszawskiej w grupie stanowisk badawczych i badawczo-dydaktycznych, w ramach dyscypliny naukowej architektura i urbanistyka, zadeklarowanej na dzień składania wniosku. O grant nie mogą ubiegać się osoby, które przebywają na urlopach: bezpłatnych, dla poratowania zdrowia oraz na warunkach urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy! Konkurs przeznaczony jest dla absolwentek i absolwentów polskich uczelni wyższych na kierunkach przygotowujących do wykonywania zawodu architekta, którzy obronili swoje prace dyplomowe w 2022 roku.
Wszystkich zainteresowanych studiowaniem architektury serdecznie zapraszamy na Koszykową 55 na spotkanie w dniu 15 kwietnia o godz. 11.00.
21 marca 2023 r. godz. 15:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Zapraszamy do udziału w wykładzie gościnnym na temat projektowania odpowiedzialnego klimatycznie. Przyszłe scenariusze klimatyczne wskazują na pilną potrzebę przekształcenia zasobów budowlanych. Architektura odpowiada za 40% emisji CO2 w UE, w dużej mierze związanych z eksploatacją budynków. Modelowanie energetyczne i ocena cyklu życia budynków (LCA) ma kluczowe znaczenie dla oszacowania wpływu architektury na środowisko.
Gratulacje dla studentów naszego Wydziału za otrzymanie wyróżnienia w konkursie Painters' Lake House na platformie Buildner ! Adam Górka i Łukasz Rossa zaprojektowali dom i pracownię malarską nad łotewskim jeziorem Cernostes.
Warsztaty dotyczyły wypracowania spójnej wizji Kampusu Łukasiewicza Warszawa, jako nowoczesnej dzielnicy łączącej funkcje badawczo-rozwojowe, produkcyjne, usługowe i społeczne, położonej w strefie rozwojowej metropolii warszawskiej o wyraźnie uformowanej i wielofunkcyjnej strukturze przestrzennej, zgodnie z założeniami inicjatywy Komisji Europejskiej New European Bauhaus.
7 marca 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Warsztaty na terenie i na IUAV/ wykłady/ case study w dniach 12-15.03.2023
W piątek zapraszamy na wykład organizowany przez Architecture for Society of Knowledge: ASK.lectures – Neil Leach: An Introduction to AI for Architects - Wprowadzenie do sztucznej inteligencji dla architektów.
W 11. edycji konkursu „Najlepszy Dyplom — Architektura”, organizowanego przez Magazyn Architektura i Biznes, miejsca zajęły dwie osoby związane z naszym Wydziałem!
Gratulacje dla zespołu studentek naszego Wydziału - Maja Dziwok i Alexandra Dectot - za otrzymanie wyróżnienia w konkursie Iceland Movie Pavillion, organizowanym przez platformę Buildner.
Zapraszamy na wernisaż wystawy najlepszych prac studenckich - rezultat warsztatów architektoniczno-urbanistycznych na koncepcję Kampusu Łukasiewicza Warszawa. Wernisaż odbędzie się 28 lutego (wtorek) o godz. 15.30 w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej (Plac Politechniki 1).
Projekt domu skonstruowanego z ziemi, drewna i korka autorstwa Aleksandry Musiał i Alicji Adeli Jarochowskiej został nagrodzony w piątej edycji konkursu MICROHOME. Jednym z celów konkursu jest poszukiwanie rozwiązań architektonicznych w obliczu kryzysu mieszkaniowego, gospodarczego i klimatycznego. Konkurs organizowany jest przez platformę BUILDNER. Projekt zostal nagrodzony podwójnie: III nagrodą oraz nagrodą Buildner Student Award.
Praca absolwentki naszego Wydziału Mai Kędry została wytypowana do kolejnej edycji konkursu "Najlepszy Dyplom Archtiektura 2023" i opublikowana w lutowej drukowanej edycji magazynu Architektura i Biznes oraz na portalu AiB.
Numer 2/2023 miesięcznika Architektura i Biznes z tematem wiodącym POZNAŃ gotowy! Można bezpłatnie pobierać i czytać!
Zapraszamy do zapisów na seminarium wybieralne, semestr 8, studia inżynierskie, semestr letni, r.a. 2022/2023
W dniu 26 stycznia 2023 r. Sąd Konkursowy, obradujący pod przewodnictwem dr hab. Łukasza Mikuły, prezesa TUP oddział w Poznaniu, przyznał: I nagrodę, II nagrodę, III nagrodę oraz dwa równorzędne wyróżnienia.
W sobotę, 28 stycznia w gmachu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbyła się konferencja rozpoczynająca obchody stulecia Towarzystwo Urbanistów Polskich, które zostało utworzone w styczniu 1923 roku na naszym Wydziale.
Zapraszamy do zapoznania się z Wynikami Warsztatów na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną Kampusu Łukasiewicza Warszawa, organizowanych wspólnie przez Wydział Architektury PW i Centrum Łukasiewicz.
W dniu 10 stycznia 2023 r. odszedł nasz drogi Kolega arch. Andrzej Ustjan wieloletni nauczyciel akademicki na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, któremu liczne pokolenia architektów zawdzięczają rozumienie istoty sztuki architektury i umiejętność kształtowania formy obiektów budowlanych.
17 stycznia 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Wydział Architektury PW serdecznie zaprasza na wykład gościnny Profesora Vladimíra Šlapety, wykładowcy z Brno University of Technology oraz Czech University of Technology in Prague, pt. "Architektura nowoczesna w Czechosłowacji 1918-1939".
Otwarty został nabór wniosków do konkursów "YOUNG PW" i "Najlepsi z najlepszych PW"
Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych informuje, iż został otwarty V konkurs w ramach programu Mobility PW. Regulamin konkursu po zmianach został przyjęty decyzją Rektora nr 151/2022 z dnia 6 czerwca 2022 r. Celem przedsięwzięcia jest doskonalenie kompetencji pracowników i doktorantów Politechniki Warszawskiej poprzez udział w aktywnościach zagranicznych.