Zapraszamy na wykład gościnny pod tytułem "bezdomność.pl", który wygłosi Dorota Sibińska z XYstudio s.c. Wykład odbędzie się w ramach specjalności A2, 19.042023 o godz. 16.00 w audytorium 103
Celem Konkursu jest ochrona materialnego i niematerialnego dziedzictwa kulturowego Wydziału Architektury PW poprzez podjęcie zorganizowanych działań zbierania, porządkowania i katalogowania świadectw dorobku pracowników i jednostek Wydziału (w tym archiwizacja, digitalizacja i sporządzenie opisów bibliograficznych) oraz zgromadzenie nowych i archiwalnych materiałów dotyczących zachowania bądź ulepszenia wybranych elementów budynku i terenu WAPW. O granty mogą ubiegać się indywidualnie lub w zespołach pracownicy badawczo-dydaktyczni i dydaktyczni Wydziału Architektury.
Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej - Zakład Dziedzictwa Architektonicznego i Sztuki zapraszają na wystawę studenckich projektów konserwatorskich modernizacji zabytkowej wołomińskiej Willi Rohnówka, zabytku z 1883 roku wraz z nowoprojektowanym otoczeniem.
Czym jest akustyka wnętrz? Jak wpływa na funkcję pomieszczenia i użytkowników? Jak projektować odpowiednią akustykę? Jakie są wymagania normy pogłosowej?
Zapraszamy na pokaz slajdów z podróży: "Kuba i Wenezuela" - "Dobrze, że mam vol.3". 14 kwietnia 2023 roku o godz. 18.00. Sala 103.
W trosce o psychiczny dobrostan naszych Studentów Wydział Architektury PW i ePsycholodzy.pl organizują warsztaty psychologiczne.
Politechnika Warszawska wraz z Fundacją Dekaban ogłaszają konkurs na STAŻ POST-DOKTORSKI w roku akademickim 2023/2024 na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor, Michigan, USA.
Nagroda przyznana została przez organizacje architektoniczną Faith & Form 2022 w USA w kategorii Student Work.
"4. pkt 1 W semestrze letnim: 05.04.2023 r. (środa) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w piątek;"– zgodnie z §1 ust. 4 pkt 1 Zarządzenia nr 32/2022 Rektora Politechniki Warszawskiej z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie ustalenia szczegółowego harmonogramu roku akademickiego 2022/2023.
Studentki naszego Wydziału zaprojektowały Centrum Zrównoważonego Rozwoju w obozie dla uchodźców Mayukwayuukwa w Zambii. Praca zespołu znalazła się w finale Międzynarodowego Humanitarnego Konkursu Architektonicznego.
Jest to podsumowanie grantu badawczego prowadzonego na naszym Wydziale. W jaki sposób dane pochodzące z sensorów Internetu Rzeczy mogą być wykorzystane w projektowaniu architektonicznym i urbanistycznym?
Serdeczne gratulacje dla dr inż. arch. Jerzego Grochulskiego (Profesor uczelni, Prodziekan Politechniki Warszawskiej, Pierwszy Wiceprezes SARP, Wiceprezes ds. zagranicznych), za otrzymanie nagrody Polski Herkules 2022!
Zapraszamy na gościnny wykład Philippe Rahm : Climatic Architecture. Wykład odbędzie się 29 marca o godzinie 16.15 na naszym Wydziale (sala 103).
Z wnioskiem o przyznanie grantu mogą wystąpić pracownicy zatrudnieni w Politechnice Warszawskiej w grupie stanowisk badawczych i badawczo-dydaktycznych, w ramach dyscypliny naukowej architektura i urbanistyka, zadeklarowanej na dzień składania wniosku. O grant nie mogą ubiegać się osoby, które przebywają na urlopach: bezpłatnych, dla poratowania zdrowia oraz na warunkach urlopu macierzyńskiego, rodzicielskiego.
Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie dla absolwentek i absolwentów wydziałów architektury na najlepszy prośrodowiskowy projekt dyplomowy! Konkurs przeznaczony jest dla absolwentek i absolwentów polskich uczelni wyższych na kierunkach przygotowujących do wykonywania zawodu architekta, którzy obronili swoje prace dyplomowe w 2022 roku.
Wszystkich zainteresowanych studiowaniem architektury serdecznie zapraszamy na Koszykową 55 na spotkanie w dniu 15 kwietnia o godz. 11.00.
21 marca 2023 r. godz. 15:15, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Zapraszamy do udziału w wykładzie gościnnym na temat projektowania odpowiedzialnego klimatycznie. Przyszłe scenariusze klimatyczne wskazują na pilną potrzebę przekształcenia zasobów budowlanych. Architektura odpowiada za 40% emisji CO2 w UE, w dużej mierze związanych z eksploatacją budynków. Modelowanie energetyczne i ocena cyklu życia budynków (LCA) ma kluczowe znaczenie dla oszacowania wpływu architektury na środowisko.
Gratulacje dla studentów naszego Wydziału za otrzymanie wyróżnienia w konkursie Painters' Lake House na platformie Buildner ! Adam Górka i Łukasz Rossa zaprojektowali dom i pracownię malarską nad łotewskim jeziorem Cernostes.
Warsztaty dotyczyły wypracowania spójnej wizji Kampusu Łukasiewicza Warszawa, jako nowoczesnej dzielnicy łączącej funkcje badawczo-rozwojowe, produkcyjne, usługowe i społeczne, położonej w strefie rozwojowej metropolii warszawskiej o wyraźnie uformowanej i wielofunkcyjnej strukturze przestrzennej, zgodnie z założeniami inicjatywy Komisji Europejskiej New European Bauhaus.
7 marca 2023 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Warsztaty na terenie i na IUAV/ wykłady/ case study w dniach 12-15.03.2023
W piątek zapraszamy na wykład organizowany przez Architecture for Society of Knowledge: ASK.lectures – Neil Leach: An Introduction to AI for Architects - Wprowadzenie do sztucznej inteligencji dla architektów.
W 11. edycji konkursu „Najlepszy Dyplom — Architektura”, organizowanego przez Magazyn Architektura i Biznes, miejsca zajęły dwie osoby związane z naszym Wydziałem!
Gratulacje dla zespołu studentek naszego Wydziału - Maja Dziwok i Alexandra Dectot - za otrzymanie wyróżnienia w konkursie Iceland Movie Pavillion, organizowanym przez platformę Buildner.