W ramach inauguracji działalności nowo powstałego Koła Naukowego Architektury Kryzysu Klimatycznego członkowie i opiekunki zapraszają na wykład Marcina Popkiewicza (13.05, godz. 18:00)
18 maja 2021 r. godz. 15:05, posiedzenie w trybie zdalnym
Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze", który odbędzie się 24 kwietnia o godz. 11:00. Wygłosi go założyciel pracowni AARA (Tokio) Ryo Abe.
Ogłoszony w 2020 r. Konkurs o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa (edycja 2020 r.) został rozstrzygnięty.
Zespół w składzie: Maja Gabrysiak (Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej) i Natalia Cichocka (Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkie), zwyciężył w, organizowanym przez Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej, studenckim konkursie na koncepcję restauracji „Zatoka Buntu”.
Nakładem Oficyny Wydawniczej Politechniki Warszawskiej ukazała się właśnie książka dr. inż. Piotra Kilanowskiego pt. "Utracone kamienice warszawskie doby wczesnego modernizmu (1909-1914)".
Pracownia Piotra Bujnowskiego, prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie na nowy budynek naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Frumańskiej. Drugie miejsce przypadło Kuryłowicz & Associates.
Kolejny wykład z cyklu „O Architekturze" odbędzie się już 25.03. o godz. 18:00.
Doktoranci ze Szkoły Doktorskiej nr 5: Piotr Person, Olga Czeranowska-Panufnik, Władysława Kijewska i Aleksander Sojka, zdobyli pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Architektoniczno-Urbanistycznym na zagospodarowanie pofabrycznych terenów w czeskim mieście Náchod: „Nowa Tepna - wielofunkcyjne centrum miasta Nàchod”.
Zachęcamy do zgłaszania prac magisterskich i rozpraw doktorskich do Nagrody Prezydenta m.st. Warszawy za prace dyplomowe z zakresu rozwoju Warszawy.
ekurs Przysposobienie biblioteczne będzie otwarty w terminie 4-19 marca 2021. Jest on prowadzony drogą elektroniczną na Platformie Edukacyjnej Politechniki Warszawskiej.
SPOTKANIE INFORMACYJNE
09.03.2021 godz. 19.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania:
Konferencja poświęcona miastom Europy Środkowej i Wschodniej pt. „Facing Post-Socialist Urban Heritage”
Serdecznie gratulujemy studentce Zuzannie Słabik wyróżnienia w międzynarodowym konkursie.
Z przyjemnością informujemy, że prof. dr. hab. Jan Słyk oraz Paweł Przybyłowicz zostali wyróżnieni przez Redakcję i Radę Naukową miesięcznika „Builder.
15 lutego br. od godz. 8:00 zostanie uruchomiona możliwość rejestracji na szczepienia nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia.
2 marca 2021 r. godz. 15:05, posiedzenie w trybie zdalnym
Zapraszamy studentów I roku na spotkanie z Dziekanem WAPW Krzysztofem Koszewskim oraz Prodziekanami ds. Studiów Mirosławem Orzechowskim i ds. Studenckich Iwoną Szustakiewicz.
Serdeczne gratulacje dla Piotra Hardeckiego - prowadzącego zajęcia na naszym Wydziale! Rewitalizacja Parku Podzamcze w Łęcznej, której jest współautorem, otrzymała II nagrodę w rozstrzygniętym niedawno konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce 2020 w kategorii "Zrewitalizowana przestrzeń publiczna w zieleni"