W tym tygodniu rozpoczynają się dwie wystawy projektów. Zapraszamy do oglądania wystawy Projektu Konstrukcji, semestru 5. studiów inżynierskich, oraz wystawy Projektu Architektonicznego w Kontekście Śródmiejskim sem. 1 studiów magisterskich
Zapraszamy do zapoznania się z terminarzem wystaw w tym semestrze. W każdym kolejnym tygodniu, aż do pierwszego tygodnia lutego będzie coś ciekawego do oglądania!
Zapraszamy do udziału w Forum Konserwatorskim 2020, które poświęcone będzie ochronie zabytkowych wartości zabudowy i infrastruktury kolejowej oraz najnowszym badaniom dziedzictwa. Tegoroczne Forum organizowane jest przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej i Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej przy współudziale Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, pod patronatem Polskiego Komitetu Narodowego Międzynarodowej Rady Ochrony Zabytków ICOMOS.
Stowarzyszenie Akademickie WA PW wraz z Wydział Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze".
Naszym gościem będzie Eike Becker - niemiecki architekt i projektant, założyciel biura "Eike Becker Architekten" z siedzibą w Berlinie. Znany głównie z budownictwa wielkogabarytowego, zarówno mieszkalnego, jak i biurowego.
Zapraszamy na wykład: "Think Locally, Act Globally", który wygłosi dr hab. Kacper Pobłocki.
Dr hab. Kacper Pobłocki jest adiunktem naukowo-dydaktycznym na Uniwersytecie Warszawskim. Jego obszary specjalizacji to porównawcze studia miejskie, antropologia społeczne i ekonomiczna, globalna historia gospodarcza, historia społeczna i ludowa, teoria nierównego rozwoju, klasy, gentryfikacja, ruchy miejskie oraz polityka miejska.
We wtorek 10 grudnia o godzinie 15.15 w audytorium 103 odbędzie się spotkanie dotyczące nowego programu studiów, który zostanie wdrożony od 1 października 2020 roku.
Specjalność Architektura Informacyjna prowadzona jest przez Zespół Architecture for Society of Knowledge, Pracowni Projektowania Architektonicznego Wspomaganego Komputerem - Katedra Projektowania Architektonicznego.
Już 06.12 o 18:00 zapraszamy na uroczystą Galę Finałową Konkursu na Najbardziej Pociągającą Ideę Projektową 2019, która odbędzie się w gmachu WAPW w sali 103. Spośród finalistów wyłonionych w drodze czerwcowego głosowania przeprowadzonego na Wydziale Architektury jury, złożone z przedstawicieli najlepszych polskich biur architektonicznych i nauczycieli akademickich, wybierze laureatów. Każdy uczestnik wydarzenia, w drodze głosowania, będzie mógł zadecydować, który z finalistów zostanie wyróżniony nagrodą publiczności.
W dniach 20 i 21 listopada 2019 odbyła się międzynarodowa interdyscyplinarna konferencja naukowa Redefining Cities in View of Climatic Changes, której organizatorem był Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
Współorganizatorem było Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technoloii Politechniki Warszawskiej (CZIiTT)
Serdeczne gratulacje dla dr inż. arch. Łukasza Piątka za wyróżnienie w XI edycji konkursu Innowator Mazowsza w kategorii Innowacyjny Naukowiec!
Dr inż. arch. Łukasz Piątek otrzymał wyróżnienie za pracę doktorską obronioną na naszym Wydziale: „Architektura budynków pływających: uwarunkowania i kierunki rozwoju w Polsce po roku 2000”.
Gratulujemy! Tegoroczny dyplom magisterski obroniony na naszym Wydziale przez Łukasza Gadomskiego, pod kierunkiem dr inż. arch. Marcina Górskiego, został wyróżniony w konkursie Polskiego Komitetu Narodowego ICOMOS, im. Profesora Jana Zachwatowicza, na najlepsze prace dyplomowe studentów szkół wyższych podejmujące problematykę ochrony dziedzictwa kulturowego w roku 2019.
3 grudnia 2019 r. godz. 15:30, audytorium im. Stanisława Noakowskiego
Do 13 grudnia w Pawilonie Wystawowym dostępna będzie wystawa projektów dyplomowych absolwentów studiów magisterskich. Zapraszamy!
W ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz jedenasty odbyła się Gala Złotej Kredy.
Spotkanie w Małej Auli Gmachu Głównego PW rozpoczęło wystąpienie Prorektora ds. Studenckich prof. Janusza Walo, który przybliżył zebranym ideę “Stypendium pod choinkę” i podkreślił wartość nagradzania studentów i doktorantów działających na rzecz promowania Uczelni i popularyzacji nauki.
Główną część wydarzenia, wręczenie dyplomów wykładowcom cieszącym się największym uznaniem wśród studentów swoich wydziałów, zapowiedział Prorektor ds. Studiów prof. Krzysztof Lewenstein. W swoim przemówieniu zaznaczył, jak dużą rolę odgrywa dydaktyka w kontekście działania uczelni badawczej.
W dniu 14 listopada 2019 r. na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej odbyło się ogłoszenie wyników w konkursie „Drewno w Architekturze” oraz gala wręczenia nagród w ogólnopolskim konkursie na najlepszą magisterską pracę dyplomową, a także otwarcie wystawy pokonkursowej. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym.
W ten piątek (15 listopada) odbyły się warsztaty "Redefiniowanie Warszawy wobec zmian klimatycznych", organizowane przez Wydział Architektury PW razem z Koło Architektury Zrównoważonej OW SARP Oddział Warszawski SARP, Partnerstwo dla klimatu i Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW.
Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury PW serdecznie zapraszają na kolejny wykład z cyklu "O Architekturze". Naszymi gośćmi będą architekci Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski- założyciele biura Ultra Architects.
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji programów Konkursu Teoria i Stypendium Praktyka. Jeśli zajmujecie się takimi tematami jak relacje kultury i architektury, albo zastanawiacie się jak ulepszyć istniejącą przestrzeń publiczną to być może jest to program dla was!
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Konkursu dla Młodych Architektów. W VII edycji (2019-2020) Konkursu zapraszamy do spróbowania swoich sił w dwóch zadaniach: zadanie wspólne architektoniczno-inżynierskie „Projekt, który łączy. Łączy nas kolej” i zadanie architektoniczne: „Wyzwanie Młodego Architekta”.
W poniedziałek, 18 listopada w salach Biblioteki Głównej odbędzie się Taiwan Job Talks
Dziekan Wydziału Architektury, Koło Naukowe Architektury Rodzimej oraz Wydziałowa Rada Samorządu WAPW zapraszają na spotkanie z Panią Barbarą Garncarczyk - architekt, studentką tajnego nauczania na Wydziale, w czasie II wojny światowej, uczestniczką Powstania Warszawskiego, zasłużoną w ratowaniu zabytków.
Zapraszamy do udziału w Wykładzie, który wygłosi Emanuele Naboni z KADK w Kopenhadze. Wykład poświęcony będzie tematyce projektowania regeneratywnego, przy użyciu nowoczesnych cyfrowych metod projektowania. Projektowanie Regeneratywne to szersze spojrzenie na problem projektowania w kontekście strategii zrównoważonego rozwoju.
12 Listopada o godz 15.00 na naszym Wydziale odbędzie się spotkanie z Jackiem Zalewskim - twórcą inicjatywy Farma "Dobra Wola". Zapraszamy do włączenia się w inicjatywę - i wsparcie projektowe do powstającej koncepcji Farmy.
Dnia 18 października na naszym Wydziale odbył się wykład światowej sławy architektki - Dorte Mandrup. Wydarzenie organizowane przez Fundacja im. Stefana Kuryłowicza oraz Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej odbyło się w gmachu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.
Zapraszamy na wykład „Architektura i polityka”, który wygłosi profesor Marek Budzyński