Informacje nadesłane

Cykl spotkań „Warszawskie Konserwacje”

Stołeczny Konserwator Zabytków serdecznie zaprasza na cykl spotkań „Warszawskie Konserwacje” edycja 2018, który odbędzie się w dniach 14 -15 kwietnia oraz 21-22 kwietnia 2018 r.

Konferencja Partycypacja dla przestrzeni. Przestrzeń dla partycypacji

Zapraszamy do udziału w konferencji Partycypacja dla przestrzeni. Przestrzeń dla partycypacji

Fundacja Dekaban ogłaszają konkurs na STAŻ POST-DOKTORSKI

POLITECHNIKA WARSZAWSKA - Fundacja Dekaban ogłaszają konkurs na STAŻ POST-DOKTORSKI w roku akademickim 2018/2019 na Uniwersytecie Michigan w Ann Arbor

WYSTAWA STUDENCKA PQ / Nabór do zespołu

Praskie Quadriennale (Prague Quadrennial of Performance Design and Space) to największe na świecie wydarzenie poświęcone projektowaniu przestrzeni na potrzeby sztuk performatywnych, które od 1967 roku ma miejsce co cztery lata w Pradze. Najbliższa edycja odbędzie się w czerwcu 2019 roku, a jedną z głównych ekspozycji będzie, jak w poprzednich latach, Wystawa Studencka.

Zapraszamy do udziału w warsztatach wnętrzarskich

Zapraszamy do udziału w warsztatach wnętrzarskich organizowanych przez Decoroom.

Zapraszamy do udziału w konkursie "Military Museum"

A po przerwie zapraszamy do udziału w międzynarodowym konkursie studenckim organizowanym przez YAC: "Military Museum".

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych Woven

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych na temat konstrukcji drewnianych Woven na Słowacji. Warsztaty składają się z dwóch faz: projektowania i budowy. Podczasy fazy budowy uczestnicy będą budować zaprojektowane przez siebie instalacje.

Warsztaty Art.Architecture 2018 w Portugalii

Zapraszamy do udziału w warsztatach architektonicznych Art.Archtiecture 2018 w Lizbonie.

Zapraszamy do udziału w konkursie na projekt. „Zmieniamy Białystok – Plac NZS jutra!”

Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Inicjatywę Plac NZS na projekt placu w Białymstoku.

Buntowniczka architektury w Warszawie - wykład organizowany przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza

Gościem czwartego wykładu z cyklu „Od wizji do projektu” organizowanego przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza będzie Odile Decq, nazywana „punk rockową architektką”. Wykład odbędzie się 23 marca 2018 roku,  tym razem w Centrum Konferencyjnym POLIN.

Konkurs Hyperlocal

Zapraszamy do udziału w konkursie HYPERLOCAL organizowanym przez nową internetową platformę dla studentów COMMUN.

Zapraszamy do udziału w konkursie Mazda Design 2018

Zapraszamy do udziału w konkursie Mazda Design 2018 - reVISION

Tegoroczna, dziewiąta edycja konkursu projektowego Mazda Design 2018 organizowana jest pod hasłem reVISION. To zachęta do rewizji sposobu myślenia o współczesnym designie – poszukiwanie nowych znaczeń, czerpanie z odczytywanej na nowo tradycji, łączenie historycznych i nowatorskich metod tworzenia. Dlatego graficznym znakiem konkursu (stworzonym przez grafika - Pawła Miszewskiego) jest symbol nieskończoności namalowany jednym autorskim gestem, oznaczający ciągłość, powtarzalność, odradzanie się idei, innowacyjność czerpiącą z tradycji.

The Engineers band ogłasza nabory!

The Engineers Band to działająca już od 10 lat Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej. Jest zespołem składającym się głównie ze studentów uczelni, którzy obok prowadzenia eksperymentów i licznych badań swoje serce oddają również muzyce.

IX edycja Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego „ Najlepsza praca dyplomowa związana tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim”

Informujemy, że z początkiem roku autorzy prac dyplomowych obronionych w roku 2017 mogą zgłaszać swoje prace do rywalizacji o tytuł najlepszej pracy dyplomowej związanej tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim.

Dzień Młodego Architekta

Zapraszamy na kolejną edycję Dni Młodego Architekta!
14 marca, w Multikinie Złote Tarasy, odbędą się kolejne całodniowe, ogólnopolskie warsztaty – Dni Młodego Architekta.
Jak zawsze warsztaty odbywają się w ramach programu Builder For The Future, który Wydział objął swoim patronatem.

Konferencja Naukowa "Obrazy Metropolii"

Instytut Projektowania Miast i Regionów Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej

serdecznie zaprasza na międzynarodową konferencję naukową towarzyszącą Spotkaniu REA - Sieci Szkół Architektonicznych z Francji i Europy Środkowo-Wschodniej „IMAGES DE METROPOLE - OBRAZY METROPOLII”.

Stypendium dla studentów i młodych naukowców na udział w konferencji!

EUROREG oraz Sekcja Polska Regional Studies Association fundują stypendium dla studentów i młodych naukowców na udział w RSA Annual Conference 2018 w Lugano. Zapraszamy do udziału w konkursie!
Więcej informacji na stronie: http://www.rsa.uw.edu.pl/aktualnosci,stypendium-konferencyj…

Konferencja "Advanced Construction" w Kownie

Zapraszamy na szóstą międzynarodową konferencję Advanced Construction która odbędzie się na Uniwersytecie Technicznym w Kownie.

Konkurs dla Projektantów, Artystów na Polski eksponat przed Kwaterą Główna NATO

Rusza X edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL

Architektura XXL

Rusza X edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL organizowanego przez Sztuka-Architektury.pl

1 lutego 2018 roku wystartuje oficjalne głosowanie internautów oraz profesjonalnego jury.

Konkurs - Szkoła w Herkulanum

Herkulanum

Ruszył konkurs na opracowanie koncepcji szkoły zlokalizowanej w zabytkowej okolicy Herkulanum organizowany przez platformę STaRT. W ocenie prac będą brane pod uwagę innowacyjne rozwiązania. Konkurs jest otwarty dla profesjonalistów i studentów z całego świata.