Aktualności

Pożegnanie

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy o śmierci naszego Kolegi
ŚP.
Dr inż. JANUSZA KOTWICY

Nauczyciela Akademickiego; emerytowanego Adiunkta Wydziału Architektury, wieloletniego Pracownika badawczo-dydaktycznego

Katedry Projektowania Konstrukcji, Budownictwa i Infrastruktury Technicznej Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej;

Autora wielu publikacji naukowych z zakresu konstrukcji drewnianych, w tym monografii pt. „Konstrukcje drewniane w budownictwie tradycyjnym” wydanej przez Wydawnictwo Arkady Sp. z o.o.; cenionego dydaktyka, sumiennego i rzetelnego Pracownika, życzliwego Człowieka.

W Zmarłym tracimy niezwykle zasłużonego i Wielce Szanowanego Kolegę,

który pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci.

Najbliższym i współpracownikom śp. Doktora składamy wyrazy współczucia
Koleżanki i koledzy
z Katedry Projektowania Konstrukcji, Budownictwa i Infrastruktury Technicznej
Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Uroczystości żałobne rozpoczną się mszą świętą w czwartek 23.06.2022 r. o godz. 1040 w kościele pod wezwaniem Św. Wincentego (drewnianym) na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie.

.

 

Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 29.10.2020 roku zmarł w wieku 93 lat

Prof. nzw. dr hab. inż. arch.

Stanisław Andrzej Tobolczyk

Emerytowany profesor Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Dyrektor Instytutu Projektowania Architektonicznego w latach 1975-1978, kierował Zakładem Projektowania Architektonicznego w 1978-1981 r.

Wizytujący profesor w Iowa State University w 1975 r. Zatrudniony od 1955 r. w kilku biurach projektowych, m.in. w Metroprojekcie, a następnie kierując własnym biurem ABM zaprojektował wiele obiektów przemysłowych, biurowych, użyteczności publicznej oraz osiedli mieszkaniowych.

W latach 1986-89 był członkiem Rady do Spraw Mieszkaniowych przy Radzie Ministrów oraz członkiem Techniczno-Ekonomicznej Rady przy Prezydencie Miasta st. Warszawy.

 

Żegnamy Go z wielkim żalem

 

Dziekan, współpracownicy, Rada Wydziału i społeczność akademicka

Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

 

Środa za piątek

13.11.2020 r. (piątek) odbędą się zajęcia zgodnie z planem zajęć w środę

Zał. 1

Pobierz plik (pdf, 317,04 kB)

Zał. 2

Pobierz plik (pdf, 305,45 kB)

Zał.. 3

Pobierz plik (pdf, 216,66 kB)

Konkursy: „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego oraz Agencja SOMA zapraszają studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej  do wzięcia udziału w dwóch konkursach: Konkursie architektonicznym „GRAJ W ZIELONE – zaproś zieleń do wnętrza” oraz w Konkursie na wykonanie projektu oprawy oświetleniowej „ZIELONO MI – oświetl zieleń we wnętrzu”.

Termin przesyłania zgłoszeń 16 KWIETNIA 2021 r.

Wroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów ukończenia studiów 2021/2022

Serdecznie zapraszamy Absolwentki i Absolwentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej z roku akademickiego 2021/2022 na uroczyste wręczenie pamiątkowych dyplomów ukończenia studiów. Uroczystość odbędzie się w dniu 20 maja 2023 r.

Innowacje dydaktyczne - OTWARCIE III KONKURSU

Dyrektor Centrum Studiów Zaawansowanych Politechniki Warszawskiej ma przyjemność ogłosić III Konkurs na granty dydaktyczne w Politechnice Warszawskiej. Szczegółowe zasady konkursu określa Regulamin stanowiący załącznik do decyzji Rektora nr 148/2023 r. z dnia 13 czerwca 2023 r. oraz informacja konkursowa

Szkoła Letnia w Olsztynie - 3 wolne miejsca!

Możliwość udziału w badaniach nad miastami Warmii i Mazur, praca w 3-osobowych  interdyscyplinarnych zespołach, warsztaty ze specjalistami, współpraca z samorządami, udział w publikacji. Wyjazd w terminie 16-27 sierpnia. Zakwaterowanie i wyżywienie finansowane przez Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki. Zgłoszenia i pytania proszę kierować do dr Justyny Zdunek-Wielgołaskiej na adres justyna.wielgolaska@pw.edu.pl

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Anna Piętocha

10 kwietnia 2018 r. godz. 15:05, audytorium im. Stanisława Noakowskiego

Publiczna obrona rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Kilanowski

8 maja 2018 r. godz. 12:30, audytorium im. Karola Jankowskiego

Laureaci Nagród Ministra z Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński wręczył nagrody w tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę Ministra. Nagrody w czterech kategoriach odebrało 36 laureatów za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa. Drugą z nagród przyznano za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinach architektury i budownictwa oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego. 

Italian Design Day - wykład gościnny Stefano Mirti

Stefano Mirti

Pierwszego marca w ramach Italian Design Day w gmachu Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej odbył się wykład gościnny Stefano Mirti.

Konkurs o doroczną nagrodę TUP

Towarzystwo Urbanistów Polskich serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w KONKURSIE O DOROCZNE NAGRODY TUP za magisterskie prace dyplomowe z zakresu urbanistyki, planowania gospodarki przestrzennej obronione w 2017 roku.

Gratulujemy nagrody w międzynarodowym konkursie absolwentce WAPW!

Serdecznie gratulujemy nagrody w międzynarodowym konkursie Faith & Form/IFRAA Awards Program absolwentce WAPW, mgr. inż. arch. Joannie Wierzbickiej. Praca pod tytułem "Miejsca duchowe współczesnego człowieka" została wykonana pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Anny Marii Wierzbickiej.

Znamy nagrodzonych w konkursie "Dom Jutra"!

Nagrodzeni w konkursie "Dom Jutra"

Poznaliśmy już wyniki konkursu "Dom Jutra". Wiele z nagród i wyróżnień przypadło studentom i absolwentom Wydział Architektury PW.

Przesunięcie terminu publicznej obrony rozprawy doktorskiej - mgr inż. arch. Piotr Kilanowski

Dziekan  Wydziału  Architektury  Politechniki  Warszawskiej zawiadamia, że termin publicznej obrony rozprawy doktorskiej mgr. inż. arch. Piotra Kilanowskiego uległ przesunięciu. Nowy termin publicznej obrony zostanie ustalony po feriach akademickich, które trwają do 18 lutego 2018 r.

AEC Global Teamwork

Piątka studentów naszego wydziału dopiero co wróciła z wyjazdu rozpoczynającego program AEC Global Teamwork na Stanford University! Tegoroczny semestr projektowy w ramach AEC GT jest wyjątkowy, gdyż uczestniczy w nim aż pięcioro naszych studentów.

"Dom Jutra. Model budownictwa dostępnego" uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień w Konkursie

Zapraszamy na wystawę projektów

16 stycznia 2018 r. o godzinie 10.00 w sali 201 im. Stefana Bryły odbyła się uroczystość Wręczenia Nagród i Wyróżnień w konkursie "Dom Jutra. Model Budownictwa Dostępnego". Do konkursu wpłynęło 165 prac. Jury złożone m.in. z przedstawicieli środowiska akademickiego i branżowego oceniało prace w czterech obszarach tematycznych związanych z architekturą, urbanistyką, nowoczesnymi technologiami budowlanymi i cyfryzacją otoczenia mieszkaniowego.Zapraszamy do zapoznania się z szerszą informacją.

Serdeczne gratulacje dla zespołu studentów Politechniki Warszawskiej za otrzymanie GRAND PRIX w Konkursie "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ"

Serdeczne gratulacje dla zespołu studentów Wydziału Architektury oraz Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej za otrzymanie GRAND PRIX w Konkursie "DWA OBLICZA JEDNA PRZYSZŁOŚĆ BETONU KOMÓRKOWEGO I PREFABRYKACJI BETONOWEJ" w zadaniu „Projekt koncepcyjny architektoniczno-inżynierski współczesnego akademika marzeń w wybranej lokalizacji”, uwzględniający zastosowanie dwóch podstawowych technologii: prefabrykacji betonowej oraz autoklawizowanego betonu komórkowego.