Wykład na Pół - Bruno Gaudin/Marek Moskal

We wtorek 22 maja na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej odbył się podwójny wykład pt.:"Wykład na pół". Była to otwarta dyskusja pomiędzy Bruno Gaudin, francuskim architektem oraz założycielem wraz z Virginie Brégal biura architektonicznego Bruno Gaudin Architecte i Markiem Moskalem, polskim architektem z pracowni JEMS Architekci .

Wykład został zorganizowany wspólnie z Instytutem Francuskim w Polsce (Instytut Francuski / Institut français de Pologne à Varsovie)

Głównym tematem wykładu była opowieść o odnowieniu dwóch bibliotek - w Polsce i we Francji - o Bibliothèque Nationale de France (oddział Richelieu) i o Bibliotece Raczyńskich w Poznaniu.

Bruno Gaudin opowiedział o dwóch etapach pracy nad Quadrilatère Richelieu, historycznej siedziby Biblioteki Narodowej Francji.

Po wykładzie odbył się panel dyskusyjny z uczestnikami spotkania, a na zakończenie dla gości przygotowano poczęstunek. Dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za obecność i zapraszamy na kolejne wykłady!
Dziękujemy za wsparcie ze strony Stowarzyszenie Akademickie WA PW