Trzupkizm - wystawa wspólnego malarstwa Moniki i Tomasza Trzupek

Zapraszamy na wystawę wspólnego malarstwa Moniki i Tomasza Trzupek.

Autorzy o wystawie:
"Przez ostatnie pięć lat malowaliśmy w jednym pokoju.

Bycie małżeństwem malarzy wcale nie oznacza „współdzielenia pasji” i „patrzenia w jednym kierunku”. Konstruktywna krytyka nie jest czymś budującym, a sukcesy jednej strony nie są sukcesami obojga. Gdy jedno maluje, drugie musi zajmować się domem i na odwrót. Właśnie dlatego, w przerwie między wynoszeniem śmieci a zmywaniem naczyń, zdecydowaliśmy się na wspólne malowanie.

Obrazy i reliefy prezentowane na wystawie są zapisem naszych dyskusji oraz próbą odpowiedzi na nietypową przestrzeń ekspozycyjną Otwartej Pracowni Jazdów."

Monika Trzupek - urodzona w Białymstoku. Absolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu i Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie(2017).

Tomasz Trzupek – urodzony w Krakowie. Absolwent Wydziału Architektury PW i Wydziału Malarstwa ASP w Warszawie (2017). Tomasz Trzupek jest doktorantem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i prowadzi zajęcia ze studentami WAPW.
Wernisaż odbędzie się w poniedziałek, 14. maja o godzinie 19.00 w Otwartej Pracowni Jazdów - Jazdów 3/6

Więcej informacji na stronie wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/180966579219191/