Relacja z trwających warsztatów artystycznych dla dzieci i ich opiekunów z Ukrainy

Bezpłatne warsztaty z zapewnionymi na miejscu materiałami rysunkowo-malarskimi i poczęstunkiem zorganizowane zostały w ramach działalności Fundacji Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej.

Za nami cztery spotkania (5, 12, 19 i 26 maja), podczas których uczestnicy rysowali i malowali w sali Pracowni Rysunku, Malarstwa i Rzeźby. Pierwszy temat stanowiły wiosenne kwiaty, kolejny robione wzajemnie potrety, widoki przez okna Pracowni, zaś w ostatni czwartek warzywa i owoce. W korytarzu Pracowni można obejrzeć wystawę na bieżąco powstających prac. Prowadzącymi warsztaty są wykładowcy WAPW: Małgorzata Małczyńska, Anna Nowak, Adam Sufliński, Jan Balcerzak i Joanna Pętkowska-Hankel. Pomagają studenci z Koła Naukowego Rysunku: Stanisław Podsiadło i Antoni Banach.Nadal można zapisać się na warsztaty 3 czerwca lub włączyć się we wspólną organizację wydarzenia (jako prowadzący, sponsor etc.). W tym celu należy skontaktować się z organizatorką z ramienia Fundacji Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej: joanna.petkowska@pw.edu.plPlanowana jest kontynuacja.