Politechnika Warszawska dla WOŚP

Zapraszamy na nasz uczelniany finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W programie koncerty, licytacje na żywo, zabawy i warsztaty dla dzieci i całych rodzin oraz spotkania ze światem nauki i techniki. Wstęp wolny!

WOŚP można wspierać już teraz, i to bez wychodzenia z domu. Zachęcamy do wpłat do eSkarbonki Politechniki Warszawskiej – jest dostępna pod linkiem eskarbonka.wosp.org.pl/wypyfewyli i będzie aktywna do 28 stycznia, do końca dnia. 

Trwają już też licytacje online:

 • gitary z podpisami artystów, którzy wystąpili na Varsonaliach – Juwenaliach PW 2023 (Kult, Strachy na Lachy, WaluśKraksaKryzys, Krzysztof Zalewski) – licytuj,
 • gitary z podpisami artystów, którzy wystąpili na Varsonaliach – Juwenaliach PW 2023 (Myslovitz, Beata Kozidrak, The Dumplings) – licytuj,
 • atrakcji zgromadzonych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów PW – dołącz do wydarzenia z aktualną ofertą,
 • monografii „Sztuczna inteligencja dla inżynierów. Istotne obszary i zastosowania” (książka zostanie opatrzona dedykacją wybraną przez zwycięzcę licytacji oraz podpisami autorów – profesorów Politechniki Warszawskiej) – licytuj,
 • voucher na warsztaty „Poczuj chemię do chemii” – licytuj,
 • voucher na warsztaty „Odkryj w sobie inżyniera” – licytuj,
 • worek gadżetów z Politechniki Warszawskiej – licytuj.

 

Kulminacja orkiestrowych wydarzeń na PW nastąpi w dniu wielkiego finału – w niedzielę 28 stycznia. Zapraszamy do naszego Gmachu Głównego – atrakcje będą się odbywać w dwóch lokalizacjach – Dużej i Małej Auli. 

Duża Aula, godz. 13.00-18.00

Strefa nauki i techniki

Pojawią się tu stanowiska kół naukowych i organizacji studenckich PW, które przygotują atrakcje i zabawy z różnych dziedzin. 

 • Za sprawą koła CIM będzie można zobaczyć roboty.
 • Studenckie Koło Astronautyczne pokaże swoje rakiety, modele satelitów, gondole balonowe i łazika marsjańskiego. 
 • Niezależne Zrzeszenie Studentów zaprosi do zabawy w koło fortuny i rzut do celu, a także na malowanie.
 • Wspólnie z biotechnologami z koła Herbion przyjrzymy się różnym preparatom, tkankom i organizmom oraz weźmiemy udział w zadaniach i eksperymentach, których głównym tematem będą... płuca. 
 • Do celu tegorocznego finału WOŚP-u – „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!” – nawiążemy także na stoisku naszych młodych naukowców z zespołu pd meds. Zaprezentują oni swoje innowacyjne urządzenia do rehabilitacji oddechowej – Notos i Boreas, za które zbierają laury w Polsce i na świecie (m.in. zakwalifikowali się do ścisłego finału międzynarodowego konkursu o Nagrodę Jamesa Dysona). 

Strefa zabawy

Tu będą królować… serca. Pojawią się podczas warsztatów artystycznych, zabaw tanecznych i sportowych oraz konkursów. Animacje te zaangażują przede wszystkim najmłodszych, ale w przypadku wielu atrakcji niezbędne będzie wsparcie rodziców, dziadków czy starszego rodzeństwa. Przy okazji wszyscy uczestnicy będą się mogli przekonać o sile współpracy. 

Mała Aula, godz. 14.00-17.00

Licytacje na żywo – godz. 14.00-15.00

Na aukcję trafią wyjątkowe pamiątki z Politechniki Warszawskiej, m.in. parasol z widoczną wewnątrz rozetą z Gmachu Głównego, filiżanka z różowej porcelany, pióro, zestaw miodów z politechnicznej pasieki, miś PW oraz obrazek i plakat z naszym centralnym budynkiem. Dla miłośników muzyki i kolekcjonerów wspomnień mamy naciągi perkusyjne z autografami artystów, którzy wystąpili na Varsonaliach – Juwenaliach PW 2023. Swoje podpisy złożyli członkowie zespołów Kult, Strachy na Lachy, Myslovitz, WaluśKraksaKryzys oraz Krzysztof Zalewski. 

Regulamin przeprowadzenia licytacji na WOŚP.pdf

Koncert Chóru Małych Inżynierów – godz. 15.15-15.30

Swoje wokalne talenty zaprezentują dzieci z nowego chóru – to projekt realizowany przez zespół naszego uczelnianego Chóru Akademickiego. To będzie jeden z pierwszych publicznych występów grupy.

Koncert Orkiestry Rozrywkowej The Engineers Band – godz. 15.40-17.00

Nasi Inżyniersi zaprezentują swoje popisowe numery. To będzie uczta nie tylko muzyczna, ale też wizualna, bo odpowiedni klimat zapewni piękne oświetlenie – dostosowane do repertuaru. 

 

Udział we wszystkich atrakcjach jest darmowy. Zapraszamy oczywiście do wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – wrzucając pieniądze do papierowych puszek (które będą cały czas dostępne podczas wydarzenia) albo dokonując wpłat do eSkarbonki