Kees Christiaanse: wykład pt. „Responsive Adaptive Urban Design”

Zapraszamy na wykład pt. „Responsive Adaptive Urban Design”, który wygłosi prof. Kees Christiaanse - holenderski architekt i urbanista, założyciel biura KCAP i wykładowca ETH w Zurichu. Wydarzenie odbędzie się o godz. 17:30 w sali 103 na Wydziale Architektury PW. Wydarzenie odbędzie się w języku angielskim.

Profesor Kees Christannse należy do grona najwybitniejszych urbanistów holenderskich. Po studiach w TU Delft przez 9 lat pracował w biurze OMA w Rotterdamie. W 1989 r. założył własną pracownię KCAP (Kees Christiaanse Architects and Planners) która ma swoje oddziały w Rotterdamie, Szanghaju i Zurychu. Jego biuro zdobywało liczne nagrody i wyróżnienia, ostatnio np. nominację do nagrody biurowca roku 2023 magazynu Architectenweb za renowację głównego budynku poczty w Hadze. Są także autorami takich ikonicznych realizacji jak budynek Red Apple w Rotterdamie, kompleks mieszkaniowy GWL-Terrein w Amsterdamie i plan zagospodarowania dzielnicy Hafencity w Hamburgu.

W swoim wykładzie będzie prezentować m.in. masterplan dla południowych rejonów Montepellier we Francji, wokół planowanej stacji TGV. Oprócz działalności projektowej, Kees Christannse zajmuje się też dydaktyką. W latach 1996-2003 był profesorem architektury i urbanistyki na Uniwersytecie Technicznym w Berlinie, a obecnie prowadzi zajęcia w Instytucie Projektowania Urbanistycznego na ETH w Zurychu. W 2009 roku był kuratorem 4 międzynarodowego Biennale w Rotterdamie (IABR) pt. “Open City. Designing Coexistence”. Ponadto jest autorem wielu książek oraz publikacji o architekturze i urbanistyce, a w otrzymał nagrodę 2016 RIBA International Fellowship" za swój szczególny wkład w architekturę.

Wybrane publiakcje:
- THE POTATO PLAN COLLECTION - 40 CITIES THROUGH THE LENS OF PATRICK ABERCROMBIE
- THE NOISE LANDSCAPE
- CITY AS RESOURCE