Zapraszamy do udziału w webinarze NOW_Webinarium #3

Igloo - Stowarzyszenie Habitat i Architektura oraz Fundacja Globalworth organizują trzecie Webinarium w ramach konkursu 2031 NOW_nasze miasta za dziesięć lat. Prelegentem będzie Krzysztof Ingarden. Zapraszamy w czwartek, 13 stycznia, o godzinie 12:00 na spotkanie z naszym gościem specjalnym, architektem i profesorem Krzysztofem Ingardenem, który wygłosi wykład oparty na wspólnym polsko-japońskim projekcie studenckim: renowacji miasta, z ogólnym i teoretycznym spojrzeniem na współczesne utopie miejskie i ich porażkę.

2031 NOW_Webinarium #3
13 stycznia | 12:00
Prelegent gościnny: Krzysztof Ingarden
Architekt, profesor i dziekan Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

Wykład: Utopie miejskie. Czy możemy uniknąć ich błędów?

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w webinarium.

ID spotkania: 813 5151 7306

Studium przypadku, które omówi profesor Ingarden to praca studencka poświęcona rewitalizacji osiedla mieszkaniowego z lat 60-tych w Tokio. W projekt zaangażowane były Wydział Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego oraz Wydział Architektury Uniwersytetu Hosei z Tokio. Wybrano miejsce o nazwie Nishiyamato Danchi w pobliżu Tokio, a zadaniem studentów z obu wydziałów było zaprojektowanie w ciągu jednego semestru projektu renowacji i modernizacji miasta. Profesor Ingarden wybrał do prezentacji jeden z projektów, który został oceniony jako doskonały, ponieważ wyraźnie pokazuje on konsekwentne metodologiczne podejście urbanistyczne.

Krzysztof Ingarden jest członkiem jury konkursu 2031 NOW. Jest architektem, profesorem i dziekanem Wydziału Architektury i Sztuk Pięknych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Ukończył Politechnikę Krakowską w 1982 roku. W latach 1983-1985 staż doktorancki w School of Art & Design, University of Tsukuba, Japonia; 1984-1985 pracownik Arata Isozaki & Assoc., Tokio; 1987 J.S. Polshek & Partners, Nowy Jork. Dyrektor Ingarden & Ewy; Generalny Konsul Honorowy Japonii w Krakowie, członek Polskiej Akademii Umiejętności. Kurator wystaw: Kengo Kuma, Experimenting with Materials, Manggha Museum 12/2021; Arata Isozaki - Ostrava, Prague, Brno, 2019; Localized Modernism. Contemporary Chinese Architecture, Muzeum Manggha, Kraków, 2017; Polska, Kongres UIA, Tokio 2011.

Aby uzyskać aktualne informacje, odwiedź www.2031now.com