Warsztaty projektowe Mood for Wood w Poznaniu oraz Cieszynie.

Zaproszenie dla studentów na międzynarodowe warsztaty projektowe Mood for Wood w Poznaniu oraz Cieszynie.

Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych. To właśnie etap projektowania - przy pomocy narzędzi partycypacyjnych - wyróżnia projekt Mood for wood spośród podobnych warsztatów studenckich. Uczestnicy nie tylko realizują samodzielnie meble - ale decydują także całkowicie o ich formie. Pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca. Aby zrealizować projekt są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały, z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje.

W roku 2022 odbędą się dwie edycje warsztatów w Poznaniu oraz w Cieszynie.

10 - jubileuszowa edycja projektu pod hasłem - Let’s play odbędzie się w Poznaniu pod koniec lipca - 21.07-1.08.2022, jej uczestnikami będą studenci i młodzi projektanci z Polski, Niemiec oraz Francji

11- edycja warsztatów odbędzie się ponownie w Cieszynie- 11-22.08.2022, gdzie studenci i projektanci z Polski, Czech, Słowacji i Węgier pod hasłem Revival zaprojektują i zbudują meble po obu stronach granicy

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie www.moodforwood.com