Saint-Gobain Architecture Student Contest 2024 - Helsinki

Informujemy, że Grupa Saint-Gobain organizuje konkurs, którego ideą jest zachęcanie studentów architektury do zaprezentowania autorskich pomysłów spełniających założenia zrównoważonego rozwoju i wpisanych w kontekst architektoniczny różnych miast na świecie. Zadane konkursowe w edycji 2024 jest zlokalizowane w Finlandii, w Helsinkach. Tam też, w czerwcu 2024, będzie miał miejsce międzynarodowy finał konkursu.

Zadaniem w ramach 19. edycji międzynarodowego konkursu dla studentów architektury organizowanego przez Grupę Saint-Gobain w ścisłej współpracy z Uniwersytetem Helsińskim i miastem Helsinki jest zaprojektowanie osiedla mieszkaniowego (dla mieszkańców i naukowców) na obszarze położonym w pobliżu Viikki Research Farm i Veterinary Teaching Hospital. Właścicielem nieruchomości na terenie objętym zadaniem konkursowym jest Uniwersytet Helsiński, który zlecił miastu Helsinki opracowanie planu jego rozwoju na najbliższe lata.

Uczestnicy konkursu mają przedstawić wizję tego obszaru, uwzględniającą zarówno naturalne cechy lokalizacji, jak i oczekiwania studentów i naukowców zamieszkujących i odwiedzających ten obszar. Projekt obejmuje renowację istniejącego budynku, który będzie wykorzystywany jako miejsce zakwaterowania dla naukowców, a także budowę nowego budynku mieszkalnego. Propozycja powinna również uwzględniać połączenie z budynkiem Gardenia (obecnym najemcą jest browar rzemieślniczy CooHead Brew) i jego ogrodem japońskim oraz działaniami planowanymi na otaczających terenach zewnętrznych, ponieważ stare muzeum rolnicze zostanie wyburzone.

Projekt musi być innowacyjny i zrównoważony oraz zgodny z wytycznymi technicznymi przygotowanymi przez Saint-Gobain.

Poniżej załączamy regulamin i zadanie konkursowe „ASC 2024 – Helsinki”.

Link do strony konkursu – LINK. Ponadto link do strony krajowej konkursu – LINK do strony PL.

Na stronach internetowych znajdują się wszystkie informacje na temat konkursu, poprzednich edycji oraz galeria projektów studentów z całego świata.

Rejestracja jest już otwarta i potrwa do 29 marca 2024 roku.

Zapraszamy!